Powiat myślenicki

Wietnamczycy pracowali nielegalnie w powiecie myślenickim

Wietnamczycy pracowali nielegalnie w powiecie myślenickim

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej po kontroli w jednym z lokali gastronomicznych na terenie powiatu myślenickiego, okazało się że zatrudnieni tam Wietnamczycy pracują nielegalnie

 

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z firm gastronomicznych w powiecie myślenickim. Po przeprowadzeniu weryfikacji dokumentacji pracowniczej okazało się, iż 2 obywateli Wietnamu wykonywało swoją pracę nielegalnie - nie posiadając wymaganych zezwoleń w dniu rozpoczęcia pracy.

Za ujawnione naruszenie mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Natomiast zatrudniający nielegalnie mężczyzn przedsiębiorca odpowie za naruszenie art. 120. ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Pracodawcy, który nielegalnie zatrudniał cudzoziemców grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

Komentarze (13)

 • 3 lip 2023

  I takich emigrantow nam trzeba do Naszy puli genowej.. Ludzi ktorzy sa pracowici, nie konfliktowi , co nie narzucaja swoji kultury i mimo odmiennego wygladu juz w nastepnych pokoleniach asymiluja sie z Nami. To zupelne przeciwienstwo ludow ktore unijne przyglupy przy pomocy polskich naiwniakow chca nam narzucac.,Koniec !

  81 8 Odpowiedz
 • 4 lip 2023

  Uczciwe pracowanie na swoje pieniądze nie legalne, ale gdy państwo kradnie połowę twojej wypłaty - legalne i prawilne

  37 5 Odpowiedz
 • 4 lip 2023

  Synku ,telewizji nie ogladam od lat, a chrzescijanin dzis nie oznacza bezmyslnego barana wykorzystywanego przez innych. Wyjdz ze swego pokoiku ,rusz swom rzyc I pojezdzij po swiecie. ZAMIESZKAJ w dzielnicach zdominowanych przez pewne narody i zobacz jakie maja podejscie sami do siebie , jaki styl zycia , jakie podejscie do wlasnosci publicznej , jakie podejscie do INNOSCI itd ,a potem dopiro opisz swe wywody publicznie.

  15 5 Odpowiedz
 • 4 lip 2023

  Ooooo... obdaruj jeszcze flegmatyka ,mieszkajacego w malym mieszkanku na ostatnim pietrze w bloku bez windy psem rasy chart rosyjski lub rodwailer ,I powiedz mu. PIES TO PIES. Nima roznicy !!! Zobaczysz jaka bedzie jazda po tygodniu :)))

  11 Odpowiedz
 • 4 lip 2023

  Acha ! Czyli teraz jeszcze wylewosz swe smutki I zale I obdarowujesz nimi innych.. Propagujesz INNOSC , ale sam w INNOSC I roznice nie wierzysz .. Emigranci sa Nam potrzebni ,ale tacy z ktorymi stworzymy "szczesliwy zwiazek ".

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej