Rozrywka

Myślenice, Dobczyce. Trwa koncertowy weekend. Do wyboru Festiwal Folkloru lub Dni Miasta

Myślenice, Dobczyce. Trwa koncertowy weekend. Do wyboru Festiwal Folkloru lub Dni Miasta
Fot. Piotr Jagniewski

Dwie największe imprezy lata, drugi rok z rzędu odbywają się w tym samym terminie.

W Myślenicach od poniedziałku trwa dziewiąta edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, z kolei Dobczyce od piątku świętują dni miasta.

W weekend wystąpią największe gwiazdy obu imprez; stawiacie na folklor, czy muzykę rozrywkową?

 

Dwie największe imprezy lata drugi rok z rzędu odbywają się w tym samym terminie. W Myślenicach od poniedziałku trwa dziewiąta edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, z kolei Dobczyce od piątku świętują dni miasta. 

Myślenice: Kapela Ciupaga, Brathanki i Zakopower

W piątek na myślenickim Rynku odbył się koncert inauguracyjny festiwalu, podczas którego wystąpiły zespoły z Chorwacji, Estonii, Kenii, Korei, Meksyku, Panamy, Peru, USA, Węgier i Polski. Koncertowy wieczór zamknał koncert Kapeli Ciupaga.

Sobota rozpocznie się o godz. 10 happeningiem kulinarnym "Kuchnia Świata", który odbędzie się przy Małopolskiej Szkole Gościnności (Ul. Zdrojowa 18). Następnie (godz. 14) ulicami miasta miasta przejdzie Etno Parada (godz. 14), której trasa przebiegać będzie od budynku MOKiS, w kierunku Rynku.

Tam od godz. 15 odbywać się będą koncerty z udziałem zespołów z Chorwacji, Estonii, Kenii, Korei, Meksyku, Panamy, Peru, USA, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Kolumbii i Polski. Na godz. 20:30 zaplanowano koncert zespołu Brathanki.

Z kolei w niedzielę o godz. 17 na Rynku w Myślenicach odbędzie sie koncert finałowy festiwalu, który zakończy się występem Zakopower.

 

Dni Dobczyc: Kacper Blonsky, Varius Manx&Kasia Stankiewicz oraz Piękni i Młodzi

Również w ten weekend swoje święto organizują Dobczyce. W piątek nad Rabą w ramach dni miasta wystąpił Kacper Blonsky.

W sobotę od godz. 17 na scenie głównej odbywać się będą pokazy artystyczne i koncerty, a gwiazdą tego dnia będzie Varius Manx&Kasia Stankiewicz. Ich występ zaplanowano na godz. 21.

Z kolei gwiazdą niedzielnej odsłony Dni Dobczyc będzie zespół Piękni i Młodzi, którzy zagrają o godz. 21. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej