Myślenice

Myślenice. Policjanci obchodzili swoje święto. Na wyższy stopień awansowało 41 funkcjonariuszy

Myślenice. Policjanci obchodzili swoje święto. Na wyższy stopień awansowało 41 funkcjonariuszy
Fot. KPP Myślenice

Na myślenickim rynku odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. W 2023 roku w Myślenicach na wyższy stopień policyjny mianowano 41 policjantów

 

Na płycie płycie myślenickiego Rynku odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości udział wziął inspektor Tomasz Drożdżak zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, inspektor Maciej Kubiak - Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach, młodszy inspektor Dominik Jurczak - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach, jak również kierownictwo komendy oraz policjanci i pracownicy jednostki. Towarzyszyli im politycy ze szczebla samorządowego, wojewódzkiego oraz reprezentanci Sejmu i Senatu reprezentujący Małopolskę.

Komendanci wraz z kierownictwem KPP Myślenice złożyli kwiaty przy znajdującej się przy wejściu do Komendy tablicy poświęconej pamięci kpt. Piotra Jurczaka, który stał na czele myślenickiej policji w chwili wybuchu II wojny światowej, a w 1940 roku został zamordowany w Ostaszkowie przez NKWD.

Obchody zaplanowane na poniedziałek 31 lipca rozpoczęły się mszą w kościółku św. Jakuba w Myślenicach. Tam chętni mogli wziąć udział w mszy odprawionej przez księdza Józefa Orawczaka i ks. proboszcza Zdzisława Balona. Dalsza część obchodów odbyła się na płycie Rynku. Apel rozpoczęło złożenie meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektorowi Tomaszowi Drożdżakowi przez dowódcę uroczystości komisarza Krzysztofa Łazarczyka. Kolejną częścią ceremonii było podniesienie flagi państwowej i odtworzenie hymnu RP.

Następnie wyznaczonym policjantom wręczono medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie. W 2023 roku w Myślenicach na wyższy stopień policyjny mianowano 41 policjantów tutejszej jednostki: w korpusie oficerów starszych Policji – 2 funkcjonariuszy, w korpusie oficerów młodszych Policji - 4 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów Policji - 18 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów Policji - 11 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych Policji - 6 funkcjonariuszy.

Uroczystość na myślenickim Rynku zakończyła się odprowadzeniem sztandaru i złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie przez dowódcę uroczystości.

Na płycie Rynku stanęły też stoiska Nadleśnictwa Myślenice, Małopolskiego Wojska Obrony Terytorialnej, OSP Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice, OSP Górne Przedmieście z Myślenic, Straży Granicznej z Zakopanego, Komendy Powiatowej Policji z Myślenic, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa, Grupy Podhalańskiej GOPR, Malty Służby Medycznej z Myślenic, Straży Miejskiej z Myślenic, Państwowej Straży Pożarnej z Myślenic, Centrum Edukacji Przeciwpożarowej z Dobczyc. Na odwiedzających czekał najnowszy sprzęt, jakim posługują się służby mundurowe m.in.: wozy bojowe, quady, motocykle, radiowozy policyjne, informacje na temat prac służb oraz rozmaite gadżety.

Komentarze (1)

  • 2 sie 2023

    Warto było stać w krzakach na deszczu i łapać kierowców

    I wypisywac mandaty niesłuszne na masaczki 🤣

    Dobrze że komendanta głównego nie ma bo przydało by się wtedy bojko by było

    22 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...