Alarmujecie

Dostaliście informację o gwałcie nastolatki w Myślenicach? "To fake news" - plotki dementuje policja

Dostaliście informację o gwałcie nastolatki w Myślenicach? "To fake news" - plotki dementuje policja

Od rana alarmujecie, że wśród mieszkańców regionu rozpowszechniany jest link do artykułu o rzekomym gwałcie i brutalnym napadzie, do którego miało dojść na jednym z osiedli w Myślenicach. "To fake news" - pisze policja 

 

Jak się okazuje, od rana mieszkańcy przesyłają sobie link i zdjęcie do nieprawdziwego artykułu o brutalnym napadzie i gwałcie, do którego miało dojść na jednym z osiedli w Myślenicach.

Na zdjęciu widać sylwetkę mężczyzny na tle ceglanej ściany i chodnik z dużych, betonowych płyt, jakie nie występują w mieście.

Fałszywy artykuł zawierał też szkic - portret pamięciowy gwałciciela i tytuł: "Myślenice: Nastolatka napadnięta i brutalnie wykorzystana na jednym z osiedli...". 

"Dementujemy pojawiające się dzisiaj (24 sierpnia) informacje o tym, że nastolatka została napadnięta i brutalnie wykorzystana na jednym z osiedli w Myślenicach. To fake news! Opisana sytuacja nie miała miejsca, a krążące w sieci informacje są nieprawdziwe. Prosimy nie rozpowszechniać fake newsów" - w komunikacie pisze myślenicka policja.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej