Powiat myślenicki

OSP Skomielna Biała wśród kobiet i OSP Sułkowice wśród mężczyzn to najlepsze drużyny pożarnicze w powiecie myślenickim

Reprezentacje OSP Skomielna Biała kobiet i OSP Sułkowice mężczyzn wygrały w XIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Na stadionie Gościbi w Sułkowicach, w niedzielę 10 września odbyły się XIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla kobiecych i męskich drużyn z terenu powiatu myślenickiego.

Do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn, z czego w kategorii kobiet (grupa C) 7 zespołów, natomiast w kategorii mężczyzn ( grupa A) 11 zespołów.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym z przeszkodami oraz rozwinięciu bojowym. W biegu sztafetowym z przeszkodami uczestnicy musieli przebiec 400 metrów z przeszkodami. W rozwinięciu bojowym drużyny miały za zadanie jak najszybciej podłączyć linię gaśniczą podać wodę do pachołka.

W kategorii kobiet pierwsze trzy drużyny dzieliło zaledwie kilka sekund. Ostatecznie zwyciężyła drużyna OSP Skomielna Biała, która uzyskała łączny wynik 137,18. Drugie miejsce zajęła OSP Kobielnik (137,53) a trzecie OSP Myślenice Dolne Przedmieście (139,16).

W kategorii mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP Sułkowice, która uzyskała łączny wynik 103,84. Drugie miejsce zajęła OSP Zawada (115,03), a trzecie OSP Tokarnia (119,21).