Judo

Amelia Różańska, Milan Ostafin i Hubert Strzelec na podium w Pucharze Polski

Dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek młodych judoków "Sokoła" Myślenice podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorów Młodszych

W dniach 23-24 września 2023 w Opolu odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich, Mistrzostwa Polski U16 i Puchar Polski Juniorów Młodszych, w którym wystartowało 982 młodych judoków z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

W drugim dniu turnieju do walki stanęła reprezentacja myślenickiego Sokoła w składzie Amelia Różańska, Jakub Sala, Adam Stopka, Milan Ostafin, Maciej Mitan, Hubert Strzelec. Podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wywalczyli 3 miejsca na podium w turnieju Pucharu Polski Juniorów Młodszych.

Milan Ostafin po walkach w kategorii MU18-50kg wywalczył srebrny medal. Drugie miejsce na podium zajął Hubert Strzelec, który w kategorii MU18-90kg wygrał wszystkie swoje walki, awansując do finału, gdzie przegrał pojedynek o złoty medal z zawodnikiem Olimpii Poznań. Brązowy medal wywalczyła Amelia Różańska FU18-57kg.