Judo

Cztery medale judoków na Międzynarodowym Turnieju w ramach V Memoriału Józefa Chowańca

Złoty medal Bartłomieja Bogusza, srebrne Zofii Policht i Ignacego Janosza i brązowy Darii Marek to dorobek młodych judoków z Sokoła Myślenice

W dniach 7-8 października w Zakopanem odbył się XXVI Międzynarodowy Turnieju Judo -V Memoriał Józefa Chowańca, w którym wzięło udział 236 judoków z Polski, Czech, Słowacji, Francji, Węgier i Ukrainy.

W stolicy Tatr nie zabrakło zawodników trenera Wiktora Siłuszyka, którzy po pojedynkach w kategoriach wiekowych: U15 i U13 wywalczyli 4 medale.

W kategorii U13-73 kg Bartłomiej Bogusz w swoich pierwszych zawodach po przejściu do grupy zawodniczej wywalczył złoty medal. Srebrne medale wywalczyli Zofia Policht oraz Ignacy Janosz, a brązowy Daria Marek, dla której był to pierwszy start w barwach myślenickiego Sokoła.

Tuż za podium uplasował się Tomasz Tylko, który przegrał walkę o brązowy medal, zajmując ostatecznie 5 miejsce. Na 7 miejscu rywalizację zakończył Jędrzej Janosz.