Judo

Judocy kończą rok z 15 medalami

Podczas zawodów w Wolbromiu zawodnicy TG Sokół Myślenice zdobyli 15 medali i dwa razy drużynowo stanęli na podium

Przed świętami Bożego Narodzenia w Wolbromiu odbył się XV Międzynarodowy Turniej na, który składał się Turniej Rankingowy Młodzików, Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo.

W zawodach wystartował 209 młodych judoków reprezentujących 21 klubów z 5 państw: Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii. Zawodnicy Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Myślenice zdobyli 15 medali i dwa razy drużynowo stanęli na podium, zdobywając puchar za 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniora młodszego i 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniora. Podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka oprócz startu w swojej grupie wiekowej wystartowali, też w starszej kategorii wiekowej, gdzie również zdobywali miejsca medalowe i punktowane.

W Turnieju Rankingowym Młodzików miejsca na podium i brązowe medale wywalczyła Zofia Policht, Karol Podolski oraz Jakub Jasek. Daria Marek zakończyła zawody w eliminacjach do strefy medalowej.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski kategorii juniora młodszego złote medale wywalczyli Zofia Policht i Hubert Strzelec. Srebrne medale zdobyli Amela Różańska, Jakub Jasek, Maciej Mitan. Brązowy medal wywalczył Milan Ostafin. Na 5 miejscu swoje zawody zakończyła Daria Marek oraz Adam Stopka.

Miejsce na najwyższym stopniu podium i złote medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski w kategorii juniora zdobyli Hubert Strzelec, Maciej Mitan, Milan Ostafin. Srebrny medal zdobyła Kinga Filipiec, a brązowy medal wywalczyła Amelia Różańska i Maksymilan Skałka.