Judo

Karol Podolski z Sokoła wystąpi na Mistrzostwach Polski Młodzików

W Rybniku odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików oraz Turniej Rankingowy Śląskiego Związku Judo. W zawodach wystartowało 8 zawodników trenera Wiktora Siłuszyka, którzy do Myślenic wrócili z 5 medalami.

W Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodzików Karol Podolski zajął 5 miejsce, co dało mu awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się 21-22 października w Rybniku.

W kategorii FU15- 44 kg Zofia Policht zakończyła rywalizacje na miejscu 7. Jakub Jasek wygrywał w swojej pierwszej walce, lecz później doznał kontuzji, która zakończyła jego udział w zawodach.

W Turnieju Rankingowym Śląskiego Związku Judo U18, złote medale wywalczyli Adam Stopka, Hubert Strzelec oraz Milan Ostafin.

Srebrne medale zdobył Maciej Mitan oraz Jakub Sala, który wraca do formy po niedawnej kontuzji.

Drużynowo reprezentacja Sokoła Myślenice została sklasyfikowana na 5 miejscu na 44 kluby.