Sumo

Dwa brązowe medale Jana Masteli na zakończenie sezonu

Dwa brązowe medale Jana Masteli na zakończenie sezonu

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo Jan Mastela z Dalinu Myślenice zakończył z dwoma brązowymi medalami

 

W dniach 2-3 grudnia w Krotoszynie odbyło się zakończenie sezonu startowego w grupach Juniorów i Seniorów. Dalin Myślenice reprezentował Jan Mastela, który walczył w grupie junior w dwóch kategoriach wagowych i w jednej kategorii seniorów.

Janek udowodnił, że może z powodzeniem rywalizować w zawodach o najwyższym szczeblu trudności zdobywając dwa brązowe medale. Pierwszy medal wywalczył w kat. do 95 kg w grupie juniorów. Podczas walk eliminacyjnych pokonał trzech przeciwników: Patryka Arendarskiego z Kielc, Macieja Nowakowskiego z Lubziny i Wszechbora Chmielewskiego z Łodzi.

W półfinale przegrał z Rafałem Butyńskim z Ełku zajmując trzecie miejsce. W kat. wagowej do 85 kg w grupie seniorów wygrał trzy walki eliminacyjne: z Maciejem Nowakowskim, Mateuszem Sawickim z Wrocławia i z Bernardem Mik z Suwałk. W półfinale przegrał z Piotrem Sikorą z Kobylina i zajął trzecie miejsce. Janek startował także w kat. wagowej do 85 kg w grupie juniorów, lecz tam po wygraniu dwóch walk i dwóch przegranych zajął piąte miejsce.

Jan Mastela przekroczył kolejną granicę 300 stoczonych walk (wygranych 159, a przegranych 143) i jest jednym z czołowych zawodników Sumo w tej statystyce.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej