logo-web9
Wybory samorządowe 2024

Maciej Ostrowski zapowiada udział w wyborach samorządowych. "Mam nadzieję, że mieszkańcy zdecydują o zmianie władzy w naszym mieście"

„Pytacie, więc i potwierdzam; tak będę ubiegał się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Myślenice w nadchodzących wyborach samorządowych zapowiedzianych na dzień 7 kwietnia"

– w opublikowanym 21 stycznia filmie na facebooku, mówi były burmistrz Maciej Ostrowski

„Pytacie, więc i potwierdzam; tak będę ubiegał się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Myślenice w nadchodzących wyborach samorządowych zapowiedzianych na dzień 7 kwietnia. Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta i gminy Myślenice zdecydują o zmianie władzy w naszym mieście. Tak, aby powróciło poczucie budowania wspólnoty, dialog i szacunek do nas mieszkańców i tak, abyśmy to my mieszkańcy decydowali o przyszłości i rozwoju naszego miasta i gminy" – w opublikowanym 21 stycznia filmie na facebooku, mówi były burmistrz Maciej Ostrowski.

Zapowiada też, że w najbliższym czasie przedstawi kandydatów do rady miejskiej. Na razie nie zdradza, z ramienia jakiej partii lub klubu będzie startować w wyborach. W 2018 r. do rady miejskiej wprowadził 12 radnych reprezentujących Klub Macieja Ostrowskiego, sam jednak nie ubiegał się o stanowisko burmistrza.

W 2019 r. szeregi KW Macieja Ostrowskiego opuścił Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba. „Odchodzę z przyczyn osobistych. Natomiast będę głosować jako radny niezależny” – przekonywał Czesław Bisztyga. W podobnym tonie wypowiadała się Izabela Kutrzeba argumentując, że „każdy ma prawo do takiej decyzji. Postanowiłam, że będę występować jako radna niezależna”.

Pozostali radni w 2021 roku zmienili nazwę klubu na Wspólnie dla gminy  i obecnie występują pod takim właśnie szyldem.

 

Burmistrzów, wójtów i radnych wybierzemy w kwietniu

Według zapowiedzi premiera Donalda Tuska (KO) wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia. Zgodnie z Kodeksem wyborczym oficjalny termin musi ogłosić do 30 stycznia po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej.

W wyborach samorządowych wybierani są radni gmin, powiatów i województw, a także wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast.

Weź udział w sondażu!

Obecni politycy w samorządach władze sprawują rekordowo długo, ponieważ w 2018 r. PiS wydłużył kadencję samorządów z 4 do 5 lat.

Zgodnie z wprowadzoną 5 lat temu zasadą dwukadencyjności, wybrani w 2018 roku wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast w najbliższych wyborach samorządowych mogą ubiegać się o swą funkcję po raz ostatni.

Maciej Ostrowski czy Jarosław Szlachetka?

Dwa tygodnie temu swój udział w wyborach zapowiedział piastujący ten urząd od 2018 r. Jarosław Szlachetka (PiS). „Mogę już dzisiaj potwierdzić, że będę starać się o państwa zaufanie, o głosy w nadchodzących wyborach samorządowych” – mówił obecny burmistrz.

Po raz ostatni ci dwaj politycy w walce o stanowisko burmistrza starli się w 2014 roku. Wówczas z wynikiem 55,3% został nim Maciej Ostrowski na którego oddano 9696 głosów, natomiast Jarosław Szlachetka zdobył ich 7827, co stanowiło 44,7%.

Weź udział w sondażu!

Jak dotąd chęć udziału w walce o fotel burmistrza zapowiedziało dwóch polityków. 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!