Myślenice

Myślenice. Ruszyła przebudowa terenu wokół ul. Dunina-Brzezińskiego

Myślenice. Ruszyła przebudowa terenu wokół ul. Dunina-Brzezińskiego

Wzdłuż ulicy mają powstać nowe miejsca parkingowe, przejście dla pieszych, nowe chodniki i oświetlenie uliczne. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do 17 czerwca

 

Samochody pozostawione wzdłuż ulicy Dunina-Brzezińskiego od lat utrudniają ruch w tej części Osiedla Tysiąclecia. Z końcem września, tuż przed wyborami parlamentarnymi 2023, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) wraz z posłem Władysławem Kurowskim (PiS) zapowiadali remont drogi. Mówili o 27 nowych miejscach parkingowych oraz zmianach zasad dotyczących pozostawiania w tym miejscu samochodów i organizacji ruchu.

Miejsca parkingowe mają powstać na dotychczasowym trawniku wzdłuż drogi. Takie działanie ma rozwiązać problem, jaki generują auta zaparkowane wzdłuż ulicy i na chodniku. To utrudnia nie tylko ruch samochodowy, ale również pieszy. 

Przetarg na przebudowę wygrała firma Interdróg z Krzyszkowic, natomiast całkowita wartość inwestycji wyniesie 837 144,00 zł. Gmina Myślenice na realizację tego zadania pozyskała środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin zakończenia robót i oddania inwestycji do użytku to 17 czerwca 2024 roku.

W ramach wspomnianej inwestycji zaplanowano budowę chodników, wykonanie dedykowanego oświetlenia, kostki integracyjnej dla osób z dysfunkcjami wzroku, obniżenie istniejącego już chodnika na wysokości projektowanego przejścia, budowę kanału technologicznego, zatoki parkingowej wraz z miejscami dla niepełnosprawnych oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego, pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej