Media

Patrycja Koprzak z miasto-info.pl nominowana do nagrody w finale 3. edycji Local e-Journalism Awards 2023

Patrycja Koprzak z miasto-info.pl nominowana do nagrody w finale 3. edycji Local e-Journalism Awards 2023

Rozmowa dziennikarki miasto-info.pl Patrycji Koprzak znalazła się wśród pięciu najlepszych materiałów dziennikarskich w Polsce w konkursie Local e-Journalism Awards 2023.
To drugi rok z rzędu, kiedy nasza praca zostaje zauważona poza regionem, który obsługujemy  

W tym roku do oceny jury wpłynęło ponad 400 prac, a oceniane były w 8 kategoriach. Nagrody w ogólnopolskim konkursie Local e- Journalism Awards 2023 organizowanym przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych zostały wręczone 6 marca, podczas gali w warszawskim Campusie Google.

Prowadząca wydarzenie Beata Tadla podkreśliła, że sama wywodzi się z mediów lokalnych i doskonale wie, jaką rolę pełnią dziennikarze tych redakcji w małych ojczyznach.

- Czasem to wy uwypuklicie, napotkacie na błąd, który może być rozwiązany dopiero na szczeblu centralnym. Czasem to Wy ze swoim przekazem trafiacie do tej naszej, ogólnopolskiej świadomości, ale przede wszystkim dbacie o tych, do których wam po prostu najbliżej. Przy okazji pracujecie na wizerunek mediów, na zaufanie do dziennikarzy, a wiemy, że ono jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Wasza praca ma zatem ogromny sens i ogromną wartość i dzisiaj zostanie doceniona - mówiła. 

 

Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych podkreślał, że "organizując konkurs, chcemy przypomnieć o tym, jak ważna jest rola mediów lokalnych w naszych społecznościach i ile znaczymy dla naszych małych, lokalnych ojczyzn. Chcemy o tym mówić, wręcz krzyczeć, dlatego, że trudna sytuacja lokalnych mediów może nam grozić pustyniami medialnymi, a tego byśmy nie chcieli. Wypełniamy tak dużo lokalnych funkcji w społecznościach, że trudno wyobrazić sobie Polski bez lokalnych mediów".

Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac, które oceniało jury w składzie: Mirosław Pęczak (Polityka), Elżbieta Jachymczak (Business Intelligence), Zuzanna Dąbrowska (Rzeczpospolita), Katarzyna Kozłowska (Fakt), Michał Broniatowski (Onet), Rafał Kalukin (Polityka), Waldemar Śliwczyński (kwartalnik Fotografia), Marek Miller (Google), Paweł Nowacki (Digital Flow), Mariusz Forecki (artysta fotograf).

Mirosław Pęczak (Polityka), przewodniczący jury: Tak sobie pomyślałem, kiedy przeglądałem wszystkie zgłoszone prace, że takie dychotomie, które się od razu nasuwają: peryferia - centrum, lokalne - globalne, mała historia - wielka historia... Nagle to wszystko przyszło i wiele tych materiałów, w tym te, które nagrodziliśmy, one dowiodły, że zasadniczo nie ma twardej granicy między tym co lokalne a tym co ponad lokalne.

To, co mnie osobiście poruszyło to fakt, że rzeczywiście warsztat dziennikarski w prasie lokalnej sam się jakby naprawił. Struktura tekstu, sama wizja materiału, który był zaprezentowany, rzeczywiście znamionowała dość wysoką klasę. Myślę, że Ci, na których zwracaliśmy uwagę, jako jury, spokojnie mogliby gdziekolwiek występować, w jakimkolwiek medium centralnym.

 

Patrycja Koprzak w finale Local e-Journalism Awards 2023

Jury zwracało uwagę nie tylko na warsztat, temat i merytorykę, ale także na prezentację materiału w mediach elektronicznych.

Wśród pięciu najlepszych prac w kategorii WYWIAD znalazł się materiał Patrycji Koprzak pt.  "Historia nie zawsze jest wesoła, ale daje nadzieję" z Maciejem Ziemblą - instruktorem Izby Tradycji w Sułkowicach.

Patrycja Koprzak, miasto-info.pl: Rok temu razem z Piotrem Jagniewskim zwyciężyliśmy w kategorii "Publicystyka" w konkursie Local e-Journalism Awards 2022. Otrzymaliśmy nagrodę za rozmowę z Piotrem Marcem pt "Wszyscy jesteśmy z małych miast".

W tym roku organizatorzy postanowili stworzyć odrębną kategorię, specjalnie dla tego gatunku dziennikarskiego. To zaszczyt ponownie znaleźć się w gronie nominowanych. Gratuluję wszystkim, którzy mieli okazję tego doświadczyć oraz zwycięzcom.

Dziennikarstwo lokalne nie jest łatwe, ale może reprezentować wysoki poziom, co udowodnili laureaci konkursu oraz nasze materiały, które macie okazję czytać na co dzień. 

W 2023 r. Patrycja Koprzak razem z Piotrem Jagniewskim zdobyli główną nagrodę za rozmowę z Piotrem Marcem pt. "Wszyscy jesteśmy z małych miast".  Ponadto portal miasto-info.pl znalazł się w najlepszej piątce serwisów lokalnych z całego kraju w kat. do 150 tys. użytkowników

Również w 2023 r. ten sam duet wspólnie z Pawłem Mierzejewskim odebrał wyróżnienia w konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press 2022. Tym razem w kategoriach; za wywiad, fotografię i portal. 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej