Raciechowice

Raciechowice. Podszywali się pod pracowników urzędu. Tak próbowali wyłudzić numery kont bankowych

Raciechowice. Podszywali się pod pracowników urzędu. Tak próbowali wyłudzić numery kont bankowych

Na terenie gminy Raciechowice osoba podająca się za pracownika urzędu próbowała uzyskać poufne dane od mieszkańców.

"Ostrzegamy, urzędnicy nie działają w ten sposób" - przypomina policja i planuje spotkania informacyjne z seniorami

 

Zgłoszenia dotyczące osoby lub osób podszywających się pod pracowników urzędu gminy, które próbują zdobyć od mieszkańców poufne informacje, w tym numery kont bankowych, dotarły do Komisariatu Policji w Dobczycach.

Dawid Wietrzyk, oficer prasowy KPP w Myślenicach: Informujemy, że pracownicy urzędów nie działają w ten sposób. W przypadku, gdy ktoś podaje się za pracownika urzędu, lub innej instytucji i próbuje uzyskać dane takie jak: numer PESEL, numery kont bankowych itp., prosimy o nieudzielanie takich informacji i natychmiastowe poinformowanie Policji dzwoniąc na numer 112.

Zachęcamy również do zachowania szczególnej ostrożności i sprawdzania tożsamości osób, które podają się za pracowników instytucji publicznych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z instytucją, w celu potwierdzenia tożsamości osoby odwiedzającej Was w sprawach urzędowych.

Informacje o próbie oszustwa trafiły do dzielnicowych, którzy planują zorganizowanie spotkań z seniorami, aby po raz kolejny przypomnieć im o tym, jak działają oszuści i na co muszą zwracać uwagę podczas rozmowy z nieznaną osobą.

- Sam między 16 a 24 kwietnia będę prowadził spotkania z seniorami w Sierakowie, Dobczycach, Dziekanowicach oraz  Rudniku, aby wiedzieli, jak się zachować i jak się nie dać oszukać - dodaje Dawid Wietrzyk.

Spotka pt. ,,Bezpieczny Senior w powiecie myślenickim” prowadzone będą według następującego harmonogramu:

16.04 – OSP Sieraków, g. 18:00
17.04 – RCOS Dobczyce g. 18:00
23.04 – Szkoła w Dziekanowicach g. 18:00
24.04 – OSP Rudnik g. 18:00

Spotkania przeprowadzi oficer prasowy KPP w Myślenicach, asp. Dawid Wietrzyk. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ” czy „na wypadek”. Poruszane są również tematy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przemocy. Jest to również okazja do porozmawiania ze swoim dzielnicowym, który jest obecny podczas takich spotkań.

Komentarze

Zobacz więcej