Myślenice

Myślenice. Najwyższa Izba Kontroli w urzędzie miasta i gminy. Co sprawdzają jej przedstawiciele?

Myślenice. Najwyższa Izba Kontroli w urzędzie miasta i gminy. Co sprawdzają jej przedstawiciele?

Od kilku dni w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje mówiące o obecności przedstawicieli Najwyższej Izby Kontroli w myślenickim magistracie. Jej funkcjonariusze kontrolują udzielanie i rozliczania przez gminę dofinansowania dla organizacji pozarządowych

 

Komunikat Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach ws. kontroli NIK pojawił się na oficjalnej stronie miasta. Potwierdza krążące od kilku dni w przestrzeni publicznej informacje dotyczące obecności przedstawicieli Najwyższej Izby Kontroli w myślenickim magistracie.

„W związku pojawiającymi się zapytaniami potwierdzamy, iż obecnie w tut. Urzędzie Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę udzielania i rozliczania przez Gminę Myślenice dofinansowania dla organizacji pozarządowych.

Nie upatrujemy w tym fakcie niczego nadzwyczajnego, kontrole w administracji samorządowej zdarzają się często, tylko w tej kadencji było ich blisko 25. Jeżeli chodzi o NIK, to w tej kadencji trzecia kontrola, a wcześniej jej inspektorów gościliśmy w roku 2020 i 2022.

Obydwie poprzednie kontrole zakończyły się pozytywną oceną działalności Urzędu, w przypadku kontroli w roku 2022 nie sformułowano żadnej, nawet najmniejszej uwagi” – czytamy w komunikacie UMiG w Myślenicach.

Komentarze (5)

Zobacz więcej