Myślenice

Myślenice. Chodnik przy ul. Solidarności doprowadzi pieszych do pływalni i parkingu

Myślenice. Chodnik przy ul. Solidarności doprowadzi pieszych do pływalni i parkingu
Fot. Piotr Jagniewski

"Rozpoczęliśmy prace związane z zaprojektowaniem odcinka chodnika od ul. Solidarności w kierunku parkingu przy krytej pływalni" - zapowiada burmistrz Jarosław Szlachetka.

Obecnie chodnik urywa się po kilkudziesięciu metrach od skrzyżowania

 

Po zakończonej przebudowie skrzyżowania ul. Dunina Brzezińskiego z Solidarności, gdzie powstały nowe miejsca parkingowe, fragment chodnika i przejście dla pieszych, burmistrz zapowiada dalsze prace. 

W trakcie sesji rady miejskiej i dyskusji dotyczącej ruchu w tym miejscu samochodów budowlanych, w związku z powstającym osiedlem mieszkaniowym - Jarosław Szlachetka stwierdził, że gmina nie miała dotąd zgłoszeń o utrudnieniach "odnośnie pojazdów wysokotonażowych". Przypomniał, że organizacja ruchu na wspomnianych ulicach dopuszcza ruch tego typu pojazdów.

Zapowiedział też, że trwają prace dotyczące budowy chodnika na ul. Solidarności, który urywa się za remontowanym niedawno skrzyżowaniem. To sprawia, że mieszkańcy osiedla dalszy dystans w kierunku parkingu i krytej pływalni pokonują poboczem lub korzystają z drogi. 

"Rozpoczęliśmy prace związane z zaprojektowaniem odcinka chodnika od ul. Solidarności w kierunku parkingu przy krytej pływalni" - zapowiada Jarosław Szlachetka (PiS).

 

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 28 maj

    Zaczęli to nie mogli już do końca zrobić, tylko "15 projektów" do jednego i tego samego chodnika..? Na co tym razem wpadli szanowni projektanci, czyżby dalsza część, tegoż odcinka miała być układana w jodełkę, aby umilić wzrok przechodnia, czy będzie robiony dojazd pod nowe bloki nad basenem?

    33 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...