Miasto

Policja ściga crossowców

Policja ściga crossowców
Wjeżdżający do lasu samochodem, quadem czy motocyklem już w najbliższym czasie mogą spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na terenie całego powiatu myślenickiego


Fot. arch. KPP w Myślenicach

To zapowiedź policji, która podjęła współpracę ze strażą graniczną, strażnikami leśnymi oraz leśniczymi. Efektem wspólnych działań było zatrzymanie 22 latka z Myślenic poruszającego się na crossowym motocyklu Husqvarna. Mężczyzna po przejechaniu lasu na górze Chełm został zatrzymany w parku na Zarabiu podczas powrotu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

-Liczymy na pomoc turystów, którzy mogą wesprzeć nasze działania, przesyłając informacje o przypadkach przestępstw i wykroczeń popełnianych na terenach leśnych (także porządkowych czy dotyczących ochrony przyrody). Prosimy także o wskazanie tras, którymi poruszają się crossowcy i wszelkich innych danych pozwalających na identyfikację łamiących przepisy – apeluje Szymon Sala, rzecznik prasowy policji.

Informacje można przesyłać na e-mail: komendant@myslenice.policja.gov.pl, rzecznik@myslenice.policja.gov.pl lub dzwoniąc pod numer 012 372 92 34.

Między innymi na podstawie zdjęcia, które publikujemy wyżej, wykonanego przez turystów w paśmie Barnasiówki, policji udało się zidentyfikować i ukarać mandatem jednego z kierujących czterokołowcem.

Oprac. na podst. mat. policji

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • Brak zdjęcia
  16 kwi 2008

  to ciekawe gdzie my mamy jezdzic! niech powiat wykupi teren i odznaczy tylko dla osob poruszajacych sie pojazdami silnikowymi!

  7 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 17 kwi 2008

  emim ma troche racji: chlopaki maja zajawke, chca cos robic a nie maja gdzie...

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2010

  pfff.... no pewno a gdzie mamy jezdzic jak torow nie ma no powiedzcie mi gdzie !!!!!!! pozdrawiam wszystkich motocrossowcow

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 cze 2008

  po to są lasy zeby jezdzić, a jak sie to komus niepodoba to niech zrobia tor motocrossowy, to bedzie spokuj

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 cze 2012

  Był w 2007 roku duży projekt rajdy crossowe co dwa tygodnie w gminach i puchar powiatu. Organizatorzy prosili o wskazanie nieużytków na których można by je zrobić. Wójtowie burmistrzowie i starości pytali a co ja będę z tego miał?

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej