Okolice

Sułkowice: Woda w zalewie już jest. Brakuje pozwolenia na użytkowanie terenu

Sułkowice: Woda w zalewie już jest. Brakuje pozwolenia na użytkowanie terenu

Trwają prace wykończeniowe przy zalewie w jego pobliżu. W zbiorniku znalazła się już woda. Gmina czeka aż wojewoda wyda pozwolenie na użytkowanie terenu i na rozstrzygnięcie przetargu na wynajem lokali w budynku


Prace wykończeniowe najprawdopodobniej zakończą się 15 lipca. Zalew wciąż traktowany jest jako teren budowy i wstęp na niego jest zabroniony. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na sierpień, ale nie została ustalona jeszcze dokładna data. - Będzie zależała od tego, kiedy wojewoda wyda pozwolenie na użytkowanie terenu - tłumaczy nam Joanna Gatlik z urzędu miasta i gminy Sułkowice.

Do tej pory gmina ogłosiła przetarg na wynajem lokali w budynku przy zalewie. Termin składania ofert mija 30 maja. - Na razie nie wpłynęły jeszcze żadne oferty, ale zostało jeszcze trochę czasu i mamy nadzieję, że wtedy wyłoni się dzierżawca. Stawkami wyjściowymi są: 6 zł netto za 1 m kw. lokali i 3 zł netto za 1 m kw. pozostałych pomieszczeń. Do tego dojdą również koszty mediów - dodaje Joanna Gatlik.

Koszt budowy całości zalewu wyniósł 4,3 mln z tego ponad 2,3 mln zł pochodziło z dofinansowania z UE, 50 tys. zł z budżetu państwa, a 2,1 mln zł z budżetu gminy.

Powiązane tematy

Sułkowice: Zalew rekreacyjny oficjalnie otwarty
Okolice 23

Sułkowice: Zalew rekreacyjny oficjalnie otwarty

Chociaż od początku lata mieszkańcy gminy Sułkowice, wakacyjni goście, a także sąsiedzi z okolicznych miejscowości korzystają z zalewu w Sułkowicach, to oficjalne jego otwarcie wraz z poświęceniem miało miejsce dopiero w sobotę 25 sierpnia

Komentarze (45)

 • Brak zdjęcia
  14 maj 2012

  UDOSTĘPNIĆ JEZIORO DOBCZYCKIE POD REKREACJĘ ! ! ! ! ! !

  83 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2012

  Dobczyce -obwodnica i najpiękniejsza w Małopolsce estakada,Sułkowice -zalew i miejsce rekreacyjne dla mieszkańców a Myślenice wysypisko śmieci dla połowy Małopolski syf na Zarabiu ,upadający wyciąg i taki sam PKS do tego niby galeria handlowa przypominająca bardziej pawilon GS z ostatnich dni komuny.
  Przepraszam będzie nowoczesne rondo w samym centrum aby TIRy z kamieniem i betoniarki nie musiały przepuszczać pieszych na przejściach bo nikt tamtędy nie będzie chciał chodzić.
  Ze też w Krakowie nie wpadli na to aby cały ruch puścić wkoło Rynku dla odciążenia aleji(toż to naturalne rondo)

  71 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2012

  czyli zarabie powoli będzie umierać... ja osobiście będę wolał jechać do sułkowic żebym nie musiał słuchać tych samochodów na zakopiance..

  45 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2012

  Mój Pomysł :

  ,, Specjalna ( TURYSTYCZNA ) LINIA AUTOBUSOWA Nad Zalew "

  Powinna zostać uruchomiona specjalna linia autobusowa
  nad zalew , np.

  1. z Myślenic ;
  2. z Krakowa .

  / * z biletami ulgowymi - między innymi dla uczniów i studentów

  35 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2012

  [quote=gość: ....] UDOSTĘPNIĆ JEZIORO DOBCZYCKIE POD REKREACJĘ ! ! ! ! ! ! [/quote]
  Poczekaj do następnych wyborów to PO jak zwykle skuteczne będzie udostępniać Jezioro Dobczyckie.
  CHYBA JEDYNY ZALEW W EUROPIE ZAMKNIĘTY DLA TURYSTÓW,BRAWO"DZIADKI" Z KRAKOWA.

  34 11 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ekomaniacy w gminie Sułkowice
Sułkowice 0

Ekomaniacy w gminie Sułkowice

W 2023 roku na terenie Gminy Sułkowice realizowany był projekt pn. „Ekomaniacy w Gminie Sułkowice”, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środo...