Sułkowice: Prezentacja zalewu dla gości specjalnych. Oficjalne otwarcie 25 sierpnia
- 20 sierpnia 2012
Budowa zalewu zakończyła się w lipcu. Oficjalne otwarcie miało odbyć się 11 sierpnia, jednak nie pozwoliła na to pogoda. Zostało przeniesione na 25 sierpnia. W tym czasie mieszkańcy korzystają ze zbiornika, a UMiG w Sułkowicach zorganizował jego prezentację dla gości specjalnych
Prezentacja zalewu odbyła się dla oficjalnych gości we wtorek 14 sierpnia. - Władze gminy tym „zamkniętym” spotkaniem chciały docenić wkład i zaangażowanie wielu ludzi, począwszy od tych, którzy poddali koncepcję zalewu, napisali wniosek unijny i pozyskali środki na jego budowę, poprzez tych którzy wydali zgodę na jego budowę, zaprojektowali go i wybudowali, po tych którzy dali na to wszystko pieniądze - tłumaczy Joanna Gatlik z UMiG Sułkwocie.
Na liście gości znaleźli się m.in. z-ca dyr. departamentu funduszy europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Andrzej Bańka, dyrektor Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Bogusław Borowski, projektanci: Stanisław Wagner wraz z synem, Piotr Radzicki, Witold Góralczyk, Małgorzata Durda, Stanisława Kowalówka, Beata Lenda oraz wykonawcy. Nie zabrakło również samorządowców z powiatu myślenickiego.
Zebranych gości w nowo wybudowanym amfiteatrze przywitał burmistrz gminy Sułkowice Piotr Pułka, mówiąc, że zalew należy do inwestycji najciekawszych i najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Sułkowic i okolicznych miejscowości. - Stanowi on znakomity przykład wykorzystania funduszy unijnych do poprawy standardu życia mieszkańców. Jest niewątpliwie takim przedsięwzięciem, które budzi wiele pozytywnych emocji - mówił Piotr Pułka.
Dla gości wystąpił zespół taneczny „Retro”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury z siedzibą w Sułkowicach. Pokaz ratownictwa dała grupa ratowników WOPR z Wojciechem Pułką.
Władysław Piaściak: Wszystkich nas to czeka
- Wszystkich nas to czeka – w rozmowie z dziennikarzami mówił wójt gminy Tokarnia Władysław Piaściak. – Musimy zacząć myśleć nad tworzeniem na terenie naszych gmin takich właśnie miejsc, w których ludzie będą mogli odpocząć od morderczego tempa codziennego życia. Zalew w Sułkowicach jest bardzo dobrym przykładem - dodał.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
szkoda ze nikt nie dodał, że dzięki temu zalwie w szpitalu leżą osoby które lecza się z bakterią COLI ..
niestety woda jest zatruta, a wladze ani nikt tego nie oglosi bo maja na tym zbyt właściciele bufetu, a na kartce przy wejściu pisze jak byk zakaz kąpieli. ale oni nie racza pomóc i zamieścić taką informacje, że woda jest zatruta BakteRią ColI.
oni wychodzą z zalożenia, że kąpiel ludzie biorą na własną odpowiedzialność.
Wszystko fajnie, obsługa miła, dba o porządek nie ma się do czego przyczepić, tylko dlaczego właściciel nie chce wypuścić wody by się przefiltrowała, gdyż jest teraz "syfna" brudna oraz śmierdzi. Na początku była przeźroczysta, niestety woda długo stoi i robi się "gnojówka".
W takim szybkim tempie, rozwoju wydarzeń władze gminy Sułkowice w najbliższym czasie będą otwierać nowe lasy.
Wszystko z myślą o polskiej młodieży.
W końcu gdzie najlepiej smakuje zimne piwo ?
Drodzy państwo w plenerze !
Pozdrawiam
WGP
Plotka, nie plotka, myślę że nie warto ryzykować zdrowia kąpiąc się nad tym zalewem, MIMO wyraźnego zakazu kąpieli.
Woda jest brudna, niehigieniczna, w sumie w sam raz dla brudasów, w dodatku prawdopodobnie zarażona bakterią COLI (ponieważ kiedy pada deszcz gnojówka ścieka do zalewu) - życzę udanej kąpieli.
Ci goście to trzy spaślaki,które nie potrafią pływać a nie ratownicy WOPR.