Okolice

Sułkowice: Otwarcie zalewu w sobotę 11 sierpnia

Sułkowice: Otwarcie zalewu w sobotę 11 sierpnia

 

Sułkowice: Otwarcie zalewu w sobotę 11 sierpnia
Zakończono trwające od marca prace nad zalewem w Sułkowicach. Oficjalne otwarcie odbędzie się 11 sierpnia, jednak woda już przyciąga wielu amatorów kąpieli
Mimo, że otwarcie zalewu zaplanowane jest na sobotę 11 sierpnia (godz. 18), to już znaleźli się amatorzy kąpieli, którzy spędzają całe dnie nad zbiornikiem. Zbiornik wodny o powierzchni 10 tys. m.kw. powstał za budynkiem gimnazjum w Sułkowicach. Na powierzchni ok. 3,5 ha znalazła się także wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr, grill i ścieżki spacerowe. W nocy okolice zalewu są oświetlone. Całość inwestycji kosztowała 4,6 mlz zł i w całości została sfinansowana ze środków unijnych.
WOPR przeprowadził na zalewie kurs ratownictwa wodnego
Na terenie sułkowickiego zalewu działacze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili kurs ratownictwa wodnego. Odbyły się zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne – w wodzie. W zajęciach wzięli udział młodzi ludzie z Dobczyc, Jawornika, Rudnika. Uczestnicy kursu wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych, prezentując akcję wyławiania topiącej się w wodzie osoby od momentu wskoczenia do wody – poprzez przepłynięcie z tą osobą na brzeg, ułożenie jej w bezpiecznej pozycji oraz przeprowadzenie akcji sztucznego oddychania z uciskaniem klatki piersiowej.

Zakończono trwające od marca prace nad zalewem w Sułkowicach. Oficjalne otwarcie odbędzie się 25 sierpnia, jednak woda już przyciąga wielu amatorów kąpieli


Mimo, że otwarcie zalewu zaplanowane jest na sobotę 11 sierpnia (godz. 18), to już znaleźli się amatorzy kąpieli, którzy spędzają całe dnie nad zbiornikiem. Zbiornik wodny o powierzchni 10 tys. m.kw. powstał za budynkiem gimnazjum w Sułkowicach.

Na powierzchni ok. 3,5 ha znalazła się także wypożyczalnia sprzętów wraz z toaletami, amfiteatr, grill i ścieżki spacerowe. W nocy okolice zalewu są oświetlone. Całość inwestycji kosztowała 4,6 mlz zł i w całości została sfinansowana ze środków unijnych.

WOPR przeprowadził na zalewie kurs ratownictwa wodnego

Na terenie sułkowickiego zalewu działacze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili kurs ratownictwa wodnego. Odbyły się zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne – w wodzie. W zajęciach wzięli udział młodzi ludzie z Dobczyc, Jawornika, Rudnika.

Uczestnicy kursu wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych, prezentując akcję wyławiania topiącej się w wodzie osoby od momentu wskoczenia do wody – poprzez przepłynięcie z tą osobą na brzeg, ułożenie jej w bezpiecznej pozycji oraz przeprowadzenie akcji sztucznego oddychania z uciskaniem klatki piersiowej.

 

Powiązane tematy

Sułkowice: Zalew rekreacyjny oficjalnie otwarty
Okolice 23

Sułkowice: Zalew rekreacyjny oficjalnie otwarty

Chociaż od początku lata mieszkańcy gminy Sułkowice, wakacyjni goście, a także sąsiedzi z okolicznych miejscowości korzystają z zalewu w Sułkowicach, to oficjalne jego otwarcie wraz z poświęceniem miało miejsce dopiero w sobotę 25 sierpnia

Komentarze (38)

 • 6 sie 2012

  Zalew jest rewelacyjny :)...
  Obsługa super:),dba o porządek.
  Ogólnie pierwsze wrażenie REWELACJA,że powstają takie miejsca w Małopolsce :)
  Muszę przyznać,że lepiej niż na zarabiu w Myślenicach.

  Polecam ten zalew wszystkim:).

  49 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2012

  BRAWO SUŁKOWICE :)

  46 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2012

  musze koniecznie wybrac sie w niedziele z rodzina

  40 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2012

  powiem tyle zalew bardzo dobrze zrobiony rozplanowany nie to co ta ruina w wiśniowej

  22 3 Odpowiedz
 • 6 sie 2012

  Wstęp za darmo auto można zostawić bezpośrednio na terenie obiektu.
  Kolo sklepu Lewiatan się skręca w lewo jak Pani jedzie od strony kuźni. Następnie w prawo w uliczkę i jedzie Pani cały czas prosto mija Pani gimnazjum i cały czas prosto :) I jest Pani na miejscu.

  23 5 Odpowiedz

Zobacz więcej