Miasto

Myślenice oczami mieszkańców: Park miejski na Zarabiu [SONDA WIDEO]

Myślenice oczami mieszkańców: Park miejski na Zarabiu [SONDA WIDEO]

Dzisiaj w parku miejskim na Zarabiu odbędzie sie jego oficjalne otwarcie. W naszej telewizyjnej sondzie pytamy was o opinie na temat tej części miasta


W sobotę 30 czerwca park miejski na Zarabiu zostanie oficjalnie otwarty. Od godz. 14 na jego terenie odbywać się będzie impreza "Myślenickie Parkowanie" w ramach której organizator - urząd miasta i gminy Myślenice zaplanował tańce orientalne, pokazy pierwszej pomocy, warsztat twórczy dla dzieci, rodzinne eko – konkursy oraz degustację psiej karmy. Na zakończenie imprezy, o godz. 18 wystąpi grający muzykę funkowo-soulową myślenicki zespół Projekt’f.

Każdy, kto zabierze ze sobą psa, będzie mógł otrzymać torebkę na psie odchody, albowiem w tym dniu startuje również akcja „Posprzątaj po swoim psie”. - Ta impreza to oficjalne otwarcie myślenickiego parku, który przeszedł totalną odnowę i stał się miejscem przyjaznym i przystępnym dla wielu z nas. Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać, a zapewnione atrakcje przypadną mieszkańcom do gustu - komentuje Kornelia Uchacz, z wydziału promocji UMiG.

Rewitalizacja parku miejskiego na Zarabiu rozpoczęła się w lutym 2011 roku. "To jedno z najważniejszych miejsc na Zarabiu zyska nowy klimat i niepowtarzalny charakter” - można było przeczytać na oficjalnej stronie gminy Myślenice.

Rewitalizacja parku ruszyła w lutym 2011 roku

W ramach rewitalizacji w parku wycięto 32% drzewostanu. - W całym parku jest sklasyfikowanych obecnie około 2 tys. drzew i krzewów. Dwie decyzje starosty powiatowego w Myślenicach obejmują wycinkę 568 drzew. W tym 249 ze względów pielęgnacyjnych (głównie chore i zniszczone) i 319 drzew i krzewów w ramach projektowanych, nowych obiektów i alejek w parku - w lutym 2011 roku informowała gmina.

Prace remontowe w parku poprzedziła ankieta, w której urzędnicy pytali mieszkańców o to, jak powinien wyglądać i co powinno się w nim znaleźć. Według wyników podanych przez UMiG Myślenice; na pytanie jaki powinien być park: 24% odpowiedziało, że przystosowany zarówno dla dzieci jak i osób starszych, 20% ankietowanych odpowiedziało, że powinien być bezpieczny i dostępny przez całą dobę, 18% wskazało go jako miejsce wypoczynku, wycieczek i pikników, a 16% wyobrażało sobie tą część miasta jako miejsce do uprawiania sportu. Najmniej, bo 11% respondentów uznało, że park powinien być wizytówką miasta i miejscem, gdzie odbywać się będzie wiele wydarzeń miejskich oraz na to, że powinien być zadbany pod kątem zieleni i małej architektury (również 11%).

Myślenice oczami mieszkańców: Wasze opinie o parku

A jak oceniamy park dzisiaj? O to zapytaliśmy kilku mieszkańców na miejscu. Na opinie pozostałych czekamy w komentarzach poniżej.

Kamery w parku? 85% naszych czytelników jest za

 W jednym z sondaży pytaliśmy naszych czytelników, czy w parku miejskim na Zarabiu powinny znaleźć się kamery włączone do systemu monitoringu. Zdecydowana większość ankietowanych (85%) twierdzi, że tak, 13% jest odmiennego zdania natomiast 2% oddających głos nie ma zdania. W sondażu oddano 973 głosy.

 

Twoje zdjęcia parku: Jeśli posiadasz zdjęcia z parku miejskiego na Zarabiu dodaj je po zalogowaniu w galerii poniżej lub prześlij na adres: redakcja@miasto-info.pl

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze (37)

 • Brak zdjęcia
  30 cze 2012

  dzieciakom się plac bardzo podoba ale łapek nie mają gdzie umyć i
  zrobić siusiu. Gdyby nie wandale niszczący krzewy, ławki, kosze, latarnie byłoby cudownie.

  38 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2012

  Mnie bardzo się podoba a jeszcze bardziej moim dzieciom.
  Jedyna wada to taka że jak trzeba wracać do domu to za nic nie mogę dzieci z tego placu wyrwać :)

  A poważnie to trochę niebezpiecznie poruszają się te gokarty na pedała. Jeżdżą dość szybko po chodnikach. Małe dzieci są szczególnie narażone.
  Osobiście widziałem jak jeden gokart uderzył w dziewczynkę na rowerku.

  38 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2012

  Witam, byłam ogromną entuzjastką tej inicjatywy i dla mnie park bardzo ładny, lubię po nim spacerowac, ale brakuje WC, oświetlenie - klapa, no i nieoznakowana ścieżka rowerowa. A tak ogólnie OK. Liczę na kontynuację parku w stronę Osieczan, a najlepiej z dłuuuuugą ścieżką rowerową, do mostu osieczańskiego i wzdłuż Raby, przez most wiszący do "małpiego gaju". Byłoby super!!!

  27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2012

  [quote]Nie jestem małpą w cyrku żeby robić coś na zawołanie [/quote]

  ale kpisz z innych na zawolanie :) pfff

  28 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2012

  Jeszcze tylko usunąć pijących brudasów z parku i jest git

  18 3 Odpowiedz

Zobacz więcej