Miasto

Ul. Kazimierza Wielkiego: Słowacki kierowca przebił się pod wiaduktem

Wczoraj wieczorem ciężarówka z naczepą wbiła się w wiadukt pod „zakopianką” i przejechała na drugą stronę gubiąc przewożony towar. To kolejny taki przypadek w tym roku

fot. Szymon Sala 

Do kolizji doszło we wtorek 25 września około godz. 20. Wtedy jadąca ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku Osieczan ciężarówka na słowackich numerach rejestracyjnych z wbiła się w wiadukt pod „zakopianką”. Kierowca nie zatrzymał pojazdu i przejechał na drugą stronę. Zamknięta skrzynia ładunkowa została w górnej części całkowicie rozdarta, a część przewożonego towaru spadła na jezdnię. Uszkodzony w niewielkim stopniu został także wiadukt.

Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ciężarówką DAF kierował 53-latek ze Słowacji. Był trzeźwy. Podczas zdarzenia nikt nie został ranny. Kierowca został ukarany grzywną.

fot. Szymon Sala 

- Na wiadukcie umieszczony jest znak drogowy zakazujący w tym miejscu ruchu pojazdom, których wysokość – również z ładunkiem – jest większa od wartości podanej na tarczy, w tym przypadku od 2,7 m. Prawdopodobnie kierowca ciężarówki zignorował jego wskazania, sugerując się jedynie trasą, jaką wytyczyła mu nawigacja GPS – tłumaczy Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Na miejscu pracowały także zastępy strażaków. Przez pewien czas – do momentu usunięcia z jezdni ładunku i fragmentów pojazdu – służby kierowały w tym miejscu ruchem.

Powiązane tematy

Komentarze

 • struś PĘDZIBIMBER 26 wrz 2012

  byłem,widziałem,ukarałem,
  dziękuję.

  12 4 Odpowiedz
 • mirek@ 26 wrz 2012

  nie rozumiem jak mozna jezdzac tirem nie zwracac uwagi na znaki, przeciez jak byk jest napisane 2,7 m i jesli wiem ze auto ma np 3 to wiadome ze sie nie zmiesci:)

  9 5 Odpowiedz
  • 26 wrz 2012

   I tu byś się dziwił, nie raz jest tak że kierowcy się chwalą że na wiadukcie było X.Y m a on przejechał autem które miało X.Y + 0.5 m.
   I nie jestem przekonany co do tego że to była ciężarówka z naczepą a nie solówka czasem.

   4 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  I po raz kolejny problem braku znaków przed skrzyżowaniem a nie dopiero na wiadukcie!!!

  20 1 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  myślenice

  15 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 26 wrz 2012

  pamietam jak wjechala tam ciezarowka bzomexu pare miesiecy temu, potem tez cos slyszalem o kolejnych. skoro problem sie powtarza jak wypadki na skrzyzowaniu kolo LO to czemu nikt z zarzadu drog nie wpadnie na to aby oznaczyc wiadukt wczesniej? postawic tablice i po problemie

  10 2 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  A wystarczyło podnieść most jak go remontowali parę lat temu, bo przecież go od podstaw budowali, no chyba że się nie da, bo w Polsce jak zwykle wszystko pod górkę.

  17 3 Odpowiedz
  • 26 wrz 2012

   Nie podnieśli mostu, ale przy ostatnim remoncie obniżyli drogę, więc tragedii nie rób. Kierowca nie patrzył na znaki i już.

   6 4 Odpowiedz
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 26 wrz 2012

   Samo podniesienie wiaduktu, to pikuś. Ale trzeba jeszcze nadsypać drogę. A na to trzeba mnóstwo czasu i pieniędzy. Więc chyba szybciej i taniej byłoby zrobić to, co na Zarabiu.

   Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  Nie po to jest obwodnica na Słowackiego ,żeby tiry i takie wielkie ciężarówki jeździły po ul. Kazimierza!

  9 7 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  Ładna mi obwodnica która koniec końców prowadzi co centrum miasta!

  5 4 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  a ja by to był słowacki kierowca piętrowego autobusu???...

  5 1 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012
  Nnnn napisał/a:

  fenekjr napisał/a:A wystarczyło podnieść most jak go remontowali parę lat temu, bo przecież go od podstaw budowali, no chyba że się nie da, bo w Polsce jak zwykle wszystko pod górkę.Nie podnieśli mostu, ale przy ostatnim remoncie obniżyli drogę, więc tragedii nie rób. Kierowca nie patrzył na znaki i już.

  Mieszkam niedaleko tego wiaduktu i codziennie przez niego przejeżdżam. Żadnego obniżenia drogi nie było. Na Zarabiu dało się obniżyć jezdnię pod wiaduktem, a tu się jakoś nie da. Już dawno ktoś powinien się tym zainteresować. Sprawa oznaczeń to odrębny temat - powinien być odpowiedni znak przy skrzyżowaniach Kazimierza z Cegielskiego oraz Kazimierza ze Słoneczną, ale oczywiście nie ma. Wiele razy zdarzało się, że ktoś dojechał TIR-em do wiaduktu i potem cofał paręset metrów bo dopiero na wiadukcie zobaczył znak.

  9 1 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  a dlaczego ten wiadukt ma 2.7 a nie 3,nie budowali go 30 ani 20 ani 10 lat temu,na pierwszy rzut oka widac ze moglby byc wiekszy

  3 1 Odpowiedz
  • 26 wrz 2012

   I tu byś się zdziwił. Wiadukt był budowany w 1972 lub 1973 roku, wtedy kiedy budowano obwodnicę Myślenic i dworzec autobusowy, ale nie ten obecny lecz poprzedni

   2 1 Odpowiedz
 • 26 wrz 2012

  założyć "gong" po dwóch stronach i będzie spokój.

  Odpowiedz
 • 27 wrz 2012

  nie pierwszy nie ostatni...

  Odpowiedz
 • ania 27 wrz 2012

  a co dobrego mu spadło z tej naczepy? ;)

  Odpowiedz
 • 27 wrz 2012

  do khaike BRAWO kolego za wypowiedż miałem to samo pisać my to rozumiemy ja też jeżdże zawodowo i nieraz jade z mapy po kraju jade patrze a przedemną wiadukt 2,5m *****icy można dostac dlaczego niema na ostatnim skrzyżowaniu tablicy o wys. wiaduktu ten kraj to etiopia naprawde janosik zabiera bogatym oddaje biednym brawo tusk i władza miasta kolejny wpadka

  2 Odpowiedz
  • 27 wrz 2012

   Widzisz kolego ja też jeżdżę i nieraz mam z*****o!!! Owszem Myślenice czy tam Dobczyce znam na pamięć ale dość często z powodu remontów się łapie na znakach ( na szczęście nigdy nie zrobiłem żadnej szkody) ale jeżdżąc po Polsce i po Rosji nie wiedziałem gorzej oznakowanego wiaduktu (mostu czy innego traktu drogowego)

   Odpowiedz
 • 27 wrz 2012

  Panie milicjancie ukarać to powinni was za to ze nieinterweniujecie w tej sprawie że ze zjazdu na 1szym skrzyżowaniu na ul.kazimierza niema znaku który informuje że za 2 km znajduje sie wiadukt o wys.2,7metra mandaty wlepiać fotoradary ustawiać i kase brać od ludzi to nasz piekny kraj polska

  2 Odpowiedz
 • 27 wrz 2012
  Viking napisał/a:

  Nnnn napisał/a:fenekjr napisał/a:A wystarczyło podnieść most jak go remontowali parę lat temu, bo przecież go od podstaw budowali, no chyba że się nie da, bo w Polsce jak zwykle wszystko pod górkę.Nie podnieśli mostu, ale przy ostatnim remoncie obniżyli drogę, więc tragedii nie rób. Kierowca nie patrzył na znaki i już.Mieszkam niedaleko tego wiaduktu i codziennie przez niego przejeżdżam. Żadnego obniżenia drogi nie było. Na Zarabiu dało się obniżyć jezdnię pod wiaduktem, a tu się jakoś nie da. Już dawno ktoś powinien się tym zainteresować. Sprawa oznaczeń to odrębny temat - powinien być odpowiedni znak przy skrzyżowaniach Kazimierza z Cegielskiego oraz Kazimierza ze Słoneczną, ale oczywiście nie ma. Wiele razy zdarzało się, że ktoś dojechał TIR-em do wiaduktu i potem cofał paręset metrów bo dopiero na wiadukcie zobaczył znak.

  - Dokładnie tak! Podczas ostatniego remontu zakopianki wiadukt był pod podstaw odbudowywany. Nie podniesiono go mimo, że niejednokrotnie wcześniej ktoś tam ciężarówką się klinował. Dlaczego? Tyle lat mieszkam niedaleko tego wiaduktu, że już trudno mi zliczyć ilu kierowców pod nim już uszkodziło pojazdy. Drogi pod wiaduktem też nie obniżono bo po co. Te 2,7m wysokości to chyba tylko na znaku jest a nie pod wiaduktem.

  Inną sprawą jest to, że kierowcy ślepo wierzą nawigacjom GPS i zamiast trochę pomyśleć robią głupoty. Potem tylko słyszy się w TV, że ktoś tam na GPS-ie wjechał do stawu albo w las.

  Reasumując, kierowcy nie bronię bo sam sobie winien. Zarządca tego obiektu mostowego i drogi pod nim jednak już dawno powinien był coś zrobić aby takim sytuacjom, przypomnę zdarzającym się notorycznie, zapobiec.

  Odpowiedz
 • 27 wrz 2012
  Kaper napisał/a:

  fenekjr napisał/a:A wystarczyło podnieść most jak go remontowali parę lat temu, bo przecież go od podstaw budowali, no chyba że się nie da, bo w Polsce jak zwykle wszystko pod górkę.Samo podniesienie wiaduktu, to pikuś. Ale trzeba jeszcze nadsypać drogę. A na to trzeba mnóstwo czasu i pieniędzy. Więc chyba szybciej i taniej byłoby zrobić to, co na Zarabiu.

  - Oj bredzisz, bredzisz. Oświecę cię zatem, wykop kosztuje i to sporo. Czasem taniej jest zrobić dwa niewielkie nasypy niż duży wykop pod spodem. Nie trzeba tu robić specjalistycznych wyliczeń, na oko widać, że taniej było podnieść wiadukt (zwłaszcza, że i tak go remontowano) niż rozwalać drogę pod nim, kopać i znów tę drogę robić. Masz pojęcie ile kosztowałoby rozebranie starej drogi, pogłębienie wykopu i budowa w tym miejscu nowej? Wiesz jaki odcinek ul. Kazimierza trzeba by wtedy przerobić tak aby zjazdy pod wiadukt z obydwu stron miały odpowiedni spadek? Teraz sobie spróbuj wyobrazić jaki koszt byłby podniesienia wiaduktu i podniesienia nasypu po obu jego stronach? Moim zdaniem mniejszy niż tego nieszczęsnego pogłębienia.
  Wiadukt na Zarabiu to inna kwestia. Tam wiadukt był inaczej zbudowany niż ten na ul. Kazimierza Wielkiego i obniżenie drogi pod nim było bardziej opłacalne niż podnoszenie zakopianki. Choćby dlatego, że kiedy robiono owo pogłębienie zakopianka i sam wiadukt były świeżo po remoncie.
  Pozostają też inne kwestie m.in techniczna, decydujące o tym, czy podnieść wiadukt czy może obniżyć drogę pod nim. Zwróć uwagę, że ul. K. Wielkiego pod wiaduktem już jest mocno obniżona. Na Zarabiu zaś takiej niecki wcześniej nie było.

  Odpowiedz
 • 2 paź 2012
  taki_gość napisał/a:

  albert7575 napisał/a:taki_gość napisał/a:albert7575 napisał/a:a dlaczego ten wiadukt ma 2.7 a nie 3,nie budowali go 30 ani 20 ani 10 lat temu,na pierwszy rzut oka widac ze moglby byc wiekszyI tu byś się zdziwił. Wiadukt był budowany w 1972 lub 1973 roku, wtedy kiedy budowano obwodnicę Myślenic i dworzec autobusowy, ale nie ten obecny lecz poprzedniz tego co ja pamietam bylo tam tylko skrzyzowanie.....,pozniej chyba zamontowali swiatla.... a jakies 6 lat temu albo zaczeli albo wiadukt ukonczyli,kolego chyba o innym miejscu piszesz.....Mówimy o wiadukcie przy ul Kazimierza Wielkiego, a światła są przy ul. Słowackiego :)

  przepraszam....zgadza sie....,pomylilem ulice a co za tym idzie wiadukty,ale jakis kierowca juz pod tym nowy tez sie uwiesil.....

  Odpowiedz
  • 27 wrz 2012

   Mówimy o wiadukcie przy ul Kazimierza Wielkiego, a światła są przy ul. Słowackiego :)

   Odpowiedz
   • 27 wrz 2012

    z tego co ja pamietam bylo tam tylko skrzyzowanie.....,pozniej chyba zamontowali swiatla.... a jakies 6 lat temu albo zaczeli albo wiadukt ukonczyli,kolego chyba o innym miejscu piszesz.....

    Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 4

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na Drodze Krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
Miasto 0

Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji. Eksperci szacują, że blisko 30% ciepła przenika przez ściany. Warto więc zainwestować w ich ochronę. Bardz...