Kultura

Wernisaż wystawy: 100 lat myślenickiego harcerstwa

Wernisaż wystawy: 100 lat myślenickiego harcerstwa

Wystawa powstawała przez kilka miesięcy. Harcerze zbierali archiwalne materiały, przeglądnęli setki starych fotografii i spotykali się z ludźmi związanymi z myślenickim harcerstwem. Do końca stycznia można oglądać efekt ich pracy

- Mieliśmy wiele wspaniałych pomysłów do zrealizowania, a tylko nieliczne z nich mogliśmy wybrać. Zebraliśmy ogromną liczbę pamiątek i chcieliśmy wybrać spośród nich te najciekawsze i najważniejsze – mówią organizatorzy.

Wernisaż wystawy odbył się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w piątek 21 grudnia. Przyciągnął instruktorów i działaczy harcerskich związanych z ZHP Myślenice na przestrzeni lat. Wśród nich znaleźli się m.in. komendanci Hufca ZHP Myślenice tacy jak hm. Nela Pitala, hm. Jerzy Fedirko, phm. Dorota Orzechowska, czy hm. Andrzej Żugaj. 

Biblioteka zmieniła się w harcerską przystań, do której zaglądnąć mogą wszyscy, którzy w jakikolwiek czują się związani z myślenickim harcerstwem. Wystawa będzie czynna bezpłatnie przez najbliższy miesiąc.

Wystawę poprzedził cykl wywiadów z osobami związanymi z myślenickim harcerstwem. Wśród nich znalazły się rozmowy z Jerzym Fedirko, Weroniką Zając, Piotrem Gofroniem i Wandą Pułką.

Pwd. Jakub Jasek HO
z-ca komendantki Hufca ZHP Myślenice
Przewodniczący Sztabu 100+

Powiązane tematy

Sto lat myślenickiego harcerstwa: Rozmowa z Piotrem Gofroniem
Kultura 0

Sto lat myślenickiego harcerstwa: Rozmowa z Piotrem Gofroniem

Bardzo mi żal ludzi, którzy nie mieli okazji zapoznać się z tym, czym jest harcerstwo, które wnosi w nasze życie tyle ważnych wartości. Trzy rzeczy jakie dało mi harcerstwo? Samodzielność, umiejętność pracy w grupie i pomysłowość - mówi Piotr Gofroń, były instruktor Hufca ZHP Myślenice

Komentarze

Zobacz więcej