Kultura

HellHaven wydał płytę "Beyond The Frontier" - wygraj jedną z nich

HellHaven wydał płytę "Beyond The Frontier" - wygraj jedną z nich

Oficjalna płyta myślenickiej art/prog rockowej formacji HellHaven pt. „Beyond The Frontier” trafiła do oficjalnej sprzedaży. Mamy dla was 4 egzemplarze tego krążka. Przekonaj zespół, dlaczego to właśnie Ty zasługujesz na ich płytę

HellHaven jest zespołem powstałym w roku 2008. Dwa lata później owocem współpracy był debiutancki minialbumu „Art for Art’s Sake”, a po jego nagraniu zespół zaczął poważne prace nad materiałem długogrającym. W międzyczasie został dostrzeżony przez niemiecką wytwórnię Legacy-Records, z która podpisał kontrakt na najnowszy krążek.

W listopadzie 2012 roku HellHaven udostępniło singiel promujący nadchodzące wydawnictwo. Utworami promującymi płytę „Beyond The Frontier” był znany z koncertów "Paper Swan"  oraz zupełnie nowa, wielowątkowa kompozycja "About Reading and Writing" ukazująca bardziej dojrzałe, przemyślane muzyczne i mocno art/prog rockowe oblicze grupy.

Płyta "Beyond The Frontier" powstawała prawie dwa lata. Zespół w brzmieniu i postrzeganiu muzyki zbliżył się mocno do brzmień art oraz prog rockowych, co słychać również w samej budowie utworów. Jak mówią członkowie grupy: - Płyta nie jest na siłę tworzonym koncept albumem, do których ostatnio tak bardzo przyzwyczaili się fani ambitnego grania.

Utwory stawiają pytania na temat szeroko pojętego przekraczania ludzkich granic, osiągania nieosiągalnego i stawiania sobie coraz wyższych i trudniejszych celów. Na te rozważania składa się 8 historii zawartych w 8 utworach, które na pierwszy rzut oka nie stanowią idealnie spójnej ciągłości. Dopiero głębsza analiza różnic i podobieństw pomiędzy kompozycjami odkrywa spoiwo, które łączy je w żyjącą własnym życiem całość.

HellHaven: Drodzy fani muzyki, Oddajemy w Wasze ręce nasz najnowszy krążek pt. „Beyond The Frontier”. Płyta ta była dla nas ogromnym wyzwaniem. Wiedzieliśmy, że skonfrontujemy się ze słuchaczami, którzy mają ogromne pojęcie o muzyce oraz bardzo wysokie, niebanalne wymagania. Zrobiliśmy wszystko, aby stanąć na wysokości zadania. Mamy nadzieję, że słuchając naszych nagrań będziecie czerpać z nich tyle samo radości, ile my w trakcie ich tworzenia.

Dlaczego warto kupić oryginalną płytę CD ? Kupowanie płyt to najlepszy prezent dla zespołu. Za te kilkanaście złotych dostaniecie wyrób najlepszej jakości. Dla nas jest to możliwość odkopania się z długów, rozwoju oraz podpisania lepszego kontraktu, który pozwoli rozpocząć pracę nad kolejnym albumem. Kupując naszą płytę pozwalasz nam istnieć. Dziękujemy !

Więcej o zespole na oficjalnych kanałach facebook, myspace.

Tu kupisz płytę HellHaven "Beyond The Frotnier" 

KONKURS: WYGRAJ PŁYTĘ HELLHAVEN

Aby wziąć udział w konkursie należy po zalogowaniu przesłać wiadomość prywatną na konto Redakcja i w kilku zdaniach napisać dlaczego to właśnie Ty powinieneś otrzymać darmowy krążek zespołu HellHaven. O przyznaniu nagród zdecydują członkowie zespołu. Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego. Mamy dla Was 4 egzemplarze "Beyond The Frontier".

12 lutego 2012

Członkowie zespołu wytypowali zwycięzców. Płyty otrzymują: Snowdrop, mysleniczanin0, Towar, pudlo

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • Def Ibrylator 30 sty 2013

  Na FB pisali, że zagrają gdzieś w lutym w Jumanji (ex Vega), z jakąś jazzrockową kapelą. Się wybieram.

  A co do płyty - zaskakująca. Czytałem kilka artykułów o nich z prestiżowych portali art i prog rockowych - z tą płytą są w czołówce. Ale nie wypowiadam się głębiej, gdyż znam chłopaków i nie chcę być posądzony o robienie im reklamy "po znajomości". Niech sobie każdy posłucha i wyrobi własne zdanie. Warto.

  20 Odpowiedz
 • mirek@ 30 sty 2013

  i pomyśleć że wyrośli na powiatowych przeglądach w myslenicach, zagracie jeszce w myslenicach?

  20 Odpowiedz
 • 30 sty 2013

  Właśnie miałem skreślić kilka słów, celem wysępienia płyty, ale doszedłem do wniosku, że ją kupię. Bo faktycznie - cena nie jest zbyt wygórowana, jak na tak dobrą muzykę, więc niech chłopaki mają za co zwrócić długi. Chociaż oglądając ich akcje na Szajsbóóku zakładam, że i tak większość przeznaczą na uszlachetnianie swoich doznań artystycznych w promile. Na zdrowie. :) A muzyka jest świetna.

  18 3 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 31 sty 2013

  O wszystkim można się wypowiedzieć krytycznie. Każdy ma takie prawo. Nikt jeszcze nie stworzył sztuki, która podobałaby się wszystkim (co to za sztuka, jeśli jest uniwersalna ?)

  Jestem w stanie skrytykować każdą inicjatywę na tym forum . Tylko pytanie - po co ? Bo chce pokazać, co o tym sądzę ? Owszem. Ale czy nie lepiej pomóc, zareklamować, pokazać innym, pochwalić się, że na naszej lokalnej ziemi rosną przyszłościowe plony ? (nie tylko HellHaven, ale również każda inna lokalna, interesująca, niebanalna i trudna w stworzeniu inicjatywa)

  Chłopaki z zasyfionego garażu i sprzętu, na którym wstyd było grać wypłynęli na znacznie głębsze wody do których nie dopływa znaczna większość zespołów. Podpisali kontrakt i pracowali długie miesiące, żeby zrobić coś dla nas. Bo w sumie to chyba my jesteśmy odbiorcami, czyż nie ? I na dodatek oddali nam trzy utwory zupełnie za darmo. Tak po prostu - napracowali się i dali.

  To tylko moja opinia.

  15 2 Odpowiedz
 • 30 sty 2013

  Haha...co za typ :)
  Szczerze nie bardzo kręci mnie ich muzyka, ale złą dykcję nawet przez klawiaturę i łamany polisz to masz Pan. Serio mówię! Niech, któryś z Was odwali taką robotę jak te chłopaki to bedzie sobie mógł poudawać Miodka a nawet Ryśka z Klanu na miasto-info. Typowa myślenicka mentalność - sam nie umiem, ale się wypowiem! Taki jestem mądry i wspaniały Kenets0n, Kielon czy inny kozak ponad miarę :D

  15 1 Odpowiedz

Zobacz więcej