Kultura

Starosta wręczył nagrody w dziedzinie kultury, sztuki i sportu

Starosta wręczył nagrody w dziedzinie kultury, sztuki i sportu

Nagrody w dziedzinie kultury otrzymali twórcy, artyści, zespoły, organizatorzy, promotorzy i popularyzatorzy kultury, natomiast nagrody sportu wręczano za osiągnięcie wysokich wyników sportowych otrzymali zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi

Nagrody wręczano w hali sportowej przy Zespole Szkół im.A. Średniawskiego w Myślenicach 21 czerwca. Zasłużeni odbierali wyróżnienia z rąk przewodniczący Rady Powiatu Henryka Migacza, starosty Józefa Tomala i wicestarosty Tomasza Susia. Łączna wartość przyznanych nagród to 32 tys. zł.

Nagrody w dziedzinie kultury i sztuki otrzymali:

Mateusz Pitala - pracownik Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Sułkowicach, który prowadzi Chór „Apassionata” oraz Zespół wokalny „Dzieci Chudego”. Jego podopieczni są laureatami licznych konkursów na szczeblu gminnym i powiatowym.

Paweł Lemaniak - autor opracowań ważnych z punktu widzenia historii Myślenic oraz Powiatu Myślenickiego m.in. koordynator prac nad „Monografią Myślenic”;

Jan Koczwara - animator i popularyzator kultury. Inicjator i pomysłodawca oraz twórca 80 zrealizowanych cyklicznie projektów autorskich oraz imprez z różnych dziedzin kultury, artysta, mający w swoim dorobku 30 wystaw indywidualnych i udział w 32 prezentacjach zbiorowych, kolekcjoner sztuk pięknych i rzeczy osobliwych m.in. aniołów, których ma blisko 1 300 sztuk;

Agnieszka Tyrała - nauczyciel dyplomowany prowadzący zajęcia w klasie fortepianu oraz wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach, pomysłodawca i realizator organizowanego w szkole co dwa lata Ponadregionalnego Konkursu Pianistycznego „Mały Pianista”;

Robert Murzyn - autor opracowań historycznych na temat losów ludzi i miejscowości Powiatu Myślenickiego w XX wieku m.in. dwóch rozdziałów książki „Myślenice-monografia miasta”, konsultant historyczny m.in. stałej wystawy „Bohaterowie wyklęci-powiat myślenicki 1945-1956” oraz publikacji książkowej na temat działalności antykomunistycznej na terenie powiatu myślenickiego w latach 1945-1956;

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa za całokształt pracy społecznej w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury poprzez:
organizację różnego rodzaju konkursów;

Adrian Kulik - instruktor i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”, tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”. Inicjator i propagator organizowania wojewódzkich turniejów tańców polskich w Dobczycach. Dzięki jego pracy instruktorskiej Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” odnosi liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Dyrektor Artystyczny Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”;

Zespół Big Band „Dobczyce” - za całokształt działalności artystycznej i liczne sukcesy na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach muzycznych,

Zespół Regionalny „Cyrniawa” za całokształt działalności artystycznej i liczne sukcesy na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach muzycznych;

Stanisław Winter - rzeźbiarz – amator, jego rzeźby o tematyce sakralnej prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Współzałożyciel Zespołu Regionalnego „Kliszczacy”, animator kultury, wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni, organizator wielu konkursów i wystaw. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Za Zasługi Dla Ziemi Krakowskiej”, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

Zespół wokalno-instrumentalny „Dotyk Anioła” - działa od 2010 roku przy świetlicy Środowiskowej w Trzebuni filia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów na szczeblu rejonowym, powiatowym i ogólnopolskim. Uczestniczy w licznych koncertach okolicznościowych i spektaklach o charakterze charytatywnym m.in. „Wszyscy-Wszystkim”. Wydał płytę „Zdumienie”.

Stanisław Pietruszka - znany i ceniony rzeźbiarz, biorący udział w wystawach krajowych i zagranicznych, także w filmie Macieja Wojtyszki pt. „Święty interes”, poprzez swoją twórczość promuje powiat myślenicki na terenie kraju oraz poza jego granicami;

Koło Gospodyń Wiejskich w Glichowie - za promowanie twórczości ludowej, jej upowszechnianie i ochronę, za Udział w licznych konkursach o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. Zdobywca I nagroda w Powiatowym i Wojewódzkim Konkursie Wieńca Dożynkowego w roku 2012.

Nagrody w dziedzinie kultury i sztuki otrzymali:

Konrad Wojewodzic - wioślarz, reprezentant Polski, mistrz Polski, członek kadry olimpijskiej, aktualnie odnosi sukcesy wśród młodzieżowców startując w szczególnie wymagającej konkurencji, jaką jest dwójka bez sternika i ósemka. Obecnie szykuje się do startu w MŚ młodzieżowców w Linzu.

Kazimierz Raba - trener narciarstwa biegowego, wychowawca wielu czołowych biegaczy w kraju, reprezentantów i reprezentantek Polski – Bolesław Skałka, Janusz Zięba, Henryk Zięba, Alicja Skałka, stworzył podwaliny pod dzisiejsze sukcesy biegaczy z Osieczan czy Wiśniowej.

Józef Piech - trener piłki nożnej w klubie Grodzisko Raciechowice, oddany Klubowi i pracy z młodzieżą. Organizator Wojewódzkich Igrzysk LZS. Na działania Klubu pozyskuje środki z MSiT.

Małgorzata Strąg - trener pływania, wychowawca wielu wybitnych pływaków, mistrzów Polski, Magdalena Bazyl. Natalia Węgrzyn – mistrzynie Polski juniorek i młodzików w stylu klasycznym i dowolnym.

Jakub Piwowarski- uprawia gimnastykę sportową, cały swój czas poświęca na treningi, reprezentant Polski juniorów w gimnastyce sportowej, I klasa sportowa, drużynowy mistrz Polski, zwycięzca OOM na drążku.

Tomasz Dyrda - uprawia judo, startuje w kategorii Masters, mistrz Polski, reprezentant polski, medalista Mistrzostw Europy, medalista Mistrzostw Świata, judo to jego pasja, która przekazuje młodemu pokoleniu.

Magdalena Polak - zawodniczka judo, sukcesy na szczeblu Małopolskim i Ogólnopolskim, judo to jej pasja i przyjemność, zajmuje czołowe miejsca w turniejach klasyfikacyjnych i rankingowych, czołowa zawodniczka Małopolski z perspektywami na sukcesy krajowe.

Małgorzata Bartosiewicz - uprawia piłkę nożną, zawodniczka ekstraklasowego klubu AZS UJ Kraków, karierę rozpoczynała w UKS „Andrusy” w Lipniku, reprezentowała Małopolskę w licznych rozgrywkach na terenie Kraju i za granicą, jest przykładem dla innych jak można pogodzić czynne uprawianie sportu z nauką. Jako zawodniczka kanadyjskiej drużyny brała udział w piłkarskich MŚ Drużyn w Goeteborgu.

Ireneusz Fornalik - zawodnik i trener wędkarstwa sportowego, trener kadry narodowej juniorów i młodzików, przekazuje młodzieży swoja pasję jaką jest wędkarstwo. Sukcesy wychowanków w mistrzostwach okręgu , grand prix Polski, MP U23.

Szymon Gumularz - trenuje szachy, najlepszy zawodnik w Polsce w swojej kategorii wiekowej, reprezentant Polski, mistrz Polski do lat 12, powołany do akademii szachowej przy Polskim Związku Szachowym, laureat nagrody PKOL, zwycięzca II OOM w sportach umysłowych. Posiada najwyższy ranking szachowy w Polsce w swojej grupie wiekowej, wyprzedza pozostałych o ok. 100 pkt rankingowych.

Bogdan Łętocha - trener narciarstwa biegowego, wychowawca mistrzyń i reprezentantek Polski, Urszula Łętocha, Maria Skałka, Maciej Łętocha, Mariola Batko, Mateusz Siatka, łącznie 14 medali MP w tym 6 złotych, do tego medale OOM i sukcesy z młodzieżą SOSW w zawodach dla młodzieży z lekkim upośledzeniem umysłowym „Sprawni Razem”.

Waldemar Góra - trener piłki nożnej w klubie Topór Tenczyn, jako zawodnik, grający trener i trener, twórca największych sukcesów Klubu, z każdą drużyną, którą prowadził awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze (4)

  • Brak zdjęcia
    25 cze 2013

    czytam i śmiech na sali zasłużeni za gniota pt monografia ziemi myślenickiej smutne:(

    37 24 Odpowiedz
    • profesor profesor 25 cze 2013

      ile książek w życiu napisałaś lub brałaś udział w ich tworzeniu? chętnie je przejrzę. to nie jest takie łatwie jakby się mogło wydawać

      21 36 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    25 cze 2013

    Na temat monografii było sporo wypowiedzi, nie umiem pisać książek więc nie piszę ale umiem czytać ze zrozumieniem i na tyle znam się na historii regionu że w mogę powiedzieć że ta monografia to gniot, niekompletny, sporo ważnych faktów zwłaszcza ze współczesnej kultury, sztuki pominięte więc nie ma się czym podniecać drogi profesorze.

    39 15 Odpowiedz
    • profesor profesor 25 cze 2013

      Nie chodzi tu o kwestie popędu seksualnego, ale jeśli krytykujesz czyjąś pracę zrób to rzetelnie. Twoja "recenzja" to zbiór ogólników. Wykorzystaj proszę swoją zdolność czytania ze zrozumieniem na którą się powołujesz i przytocz braki świadczące o niekompletności tekstów, pominiętych faktów chętnie poznam Twoją opinię.

      13 40 Odpowiedz

Zobacz więcej