Starosta wręczył nagrody w dziedzinie kultury, sztuki i sportu
- 25 czerwca 2013

Nagrody w dziedzinie kultury otrzymali twórcy, artyści, zespoły, organizatorzy, promotorzy i popularyzatorzy kultury, natomiast nagrody sportu wręczano za osiągnięcie wysokich wyników sportowych otrzymali zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi
Nagrody wręczano w hali sportowej przy Zespole Szkół im.A. Średniawskiego w Myślenicach 21 czerwca. Zasłużeni odbierali wyróżnienia z rąk przewodniczący Rady Powiatu Henryka Migacza, starosty Józefa Tomala i wicestarosty Tomasza Susia. Łączna wartość przyznanych nagród to 32 tys. zł.
Nagrody w dziedzinie kultury i sztuki otrzymali:
Mateusz Pitala - pracownik Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Sułkowicach, który prowadzi Chór „Apassionata” oraz Zespół wokalny „Dzieci Chudego”. Jego podopieczni są laureatami licznych konkursów na szczeblu gminnym i powiatowym.
Paweł Lemaniak - autor opracowań ważnych z punktu widzenia historii Myślenic oraz Powiatu Myślenickiego m.in. koordynator prac nad „Monografią Myślenic”;
Jan Koczwara - animator i popularyzator kultury. Inicjator i pomysłodawca oraz twórca 80 zrealizowanych cyklicznie projektów autorskich oraz imprez z różnych dziedzin kultury, artysta, mający w swoim dorobku 30 wystaw indywidualnych i udział w 32 prezentacjach zbiorowych, kolekcjoner sztuk pięknych i rzeczy osobliwych m.in. aniołów, których ma blisko 1 300 sztuk;
Agnieszka Tyrała - nauczyciel dyplomowany prowadzący zajęcia w klasie fortepianu oraz wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach, pomysłodawca i realizator organizowanego w szkole co dwa lata Ponadregionalnego Konkursu Pianistycznego „Mały Pianista”;
Robert Murzyn - autor opracowań historycznych na temat losów ludzi i miejscowości Powiatu Myślenickiego w XX wieku m.in. dwóch rozdziałów książki „Myślenice-monografia miasta”, konsultant historyczny m.in. stałej wystawy „Bohaterowie wyklęci-powiat myślenicki 1945-1956” oraz publikacji książkowej na temat działalności antykomunistycznej na terenie powiatu myślenickiego w latach 1945-1956;
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa za całokształt pracy społecznej w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury poprzez:
organizację różnego rodzaju konkursów;
Adrian Kulik - instruktor i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”, tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”. Inicjator i propagator organizowania wojewódzkich turniejów tańców polskich w Dobczycach. Dzięki jego pracy instruktorskiej Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” odnosi liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Dyrektor Artystyczny Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”;
Zespół Big Band „Dobczyce” - za całokształt działalności artystycznej i liczne sukcesy na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach muzycznych,
Zespół Regionalny „Cyrniawa” za całokształt działalności artystycznej i liczne sukcesy na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach muzycznych;
Stanisław Winter - rzeźbiarz – amator, jego rzeźby o tematyce sakralnej prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Współzałożyciel Zespołu Regionalnego „Kliszczacy”, animator kultury, wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni, organizator wielu konkursów i wystaw. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Za Zasługi Dla Ziemi Krakowskiej”, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.
Zespół wokalno-instrumentalny „Dotyk Anioła” - działa od 2010 roku przy świetlicy Środowiskowej w Trzebuni filia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów na szczeblu rejonowym, powiatowym i ogólnopolskim. Uczestniczy w licznych koncertach okolicznościowych i spektaklach o charakterze charytatywnym m.in. „Wszyscy-Wszystkim”. Wydał płytę „Zdumienie”.
Stanisław Pietruszka - znany i ceniony rzeźbiarz, biorący udział w wystawach krajowych i zagranicznych, także w filmie Macieja Wojtyszki pt. „Święty interes”, poprzez swoją twórczość promuje powiat myślenicki na terenie kraju oraz poza jego granicami;
Koło Gospodyń Wiejskich w Glichowie - za promowanie twórczości ludowej, jej upowszechnianie i ochronę, za Udział w licznych konkursach o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. Zdobywca I nagroda w Powiatowym i Wojewódzkim Konkursie Wieńca Dożynkowego w roku 2012.
Nagrody w dziedzinie kultury i sztuki otrzymali:
Konrad Wojewodzic - wioślarz, reprezentant Polski, mistrz Polski, członek kadry olimpijskiej, aktualnie odnosi sukcesy wśród młodzieżowców startując w szczególnie wymagającej konkurencji, jaką jest dwójka bez sternika i ósemka. Obecnie szykuje się do startu w MŚ młodzieżowców w Linzu.
Kazimierz Raba - trener narciarstwa biegowego, wychowawca wielu czołowych biegaczy w kraju, reprezentantów i reprezentantek Polski – Bolesław Skałka, Janusz Zięba, Henryk Zięba, Alicja Skałka, stworzył podwaliny pod dzisiejsze sukcesy biegaczy z Osieczan czy Wiśniowej.
Józef Piech - trener piłki nożnej w klubie Grodzisko Raciechowice, oddany Klubowi i pracy z młodzieżą. Organizator Wojewódzkich Igrzysk LZS. Na działania Klubu pozyskuje środki z MSiT.
Małgorzata Strąg - trener pływania, wychowawca wielu wybitnych pływaków, mistrzów Polski, Magdalena Bazyl. Natalia Węgrzyn – mistrzynie Polski juniorek i młodzików w stylu klasycznym i dowolnym.
Jakub Piwowarski- uprawia gimnastykę sportową, cały swój czas poświęca na treningi, reprezentant Polski juniorów w gimnastyce sportowej, I klasa sportowa, drużynowy mistrz Polski, zwycięzca OOM na drążku.
Tomasz Dyrda - uprawia judo, startuje w kategorii Masters, mistrz Polski, reprezentant polski, medalista Mistrzostw Europy, medalista Mistrzostw Świata, judo to jego pasja, która przekazuje młodemu pokoleniu.
Magdalena Polak - zawodniczka judo, sukcesy na szczeblu Małopolskim i Ogólnopolskim, judo to jej pasja i przyjemność, zajmuje czołowe miejsca w turniejach klasyfikacyjnych i rankingowych, czołowa zawodniczka Małopolski z perspektywami na sukcesy krajowe.
Małgorzata Bartosiewicz - uprawia piłkę nożną, zawodniczka ekstraklasowego klubu AZS UJ Kraków, karierę rozpoczynała w UKS „Andrusy” w Lipniku, reprezentowała Małopolskę w licznych rozgrywkach na terenie Kraju i za granicą, jest przykładem dla innych jak można pogodzić czynne uprawianie sportu z nauką. Jako zawodniczka kanadyjskiej drużyny brała udział w piłkarskich MŚ Drużyn w Goeteborgu.
Ireneusz Fornalik - zawodnik i trener wędkarstwa sportowego, trener kadry narodowej juniorów i młodzików, przekazuje młodzieży swoja pasję jaką jest wędkarstwo. Sukcesy wychowanków w mistrzostwach okręgu , grand prix Polski, MP U23.
Szymon Gumularz - trenuje szachy, najlepszy zawodnik w Polsce w swojej kategorii wiekowej, reprezentant Polski, mistrz Polski do lat 12, powołany do akademii szachowej przy Polskim Związku Szachowym, laureat nagrody PKOL, zwycięzca II OOM w sportach umysłowych. Posiada najwyższy ranking szachowy w Polsce w swojej grupie wiekowej, wyprzedza pozostałych o ok. 100 pkt rankingowych.
Bogdan Łętocha - trener narciarstwa biegowego, wychowawca mistrzyń i reprezentantek Polski, Urszula Łętocha, Maria Skałka, Maciej Łętocha, Mariola Batko, Mateusz Siatka, łącznie 14 medali MP w tym 6 złotych, do tego medale OOM i sukcesy z młodzieżą SOSW w zawodach dla młodzieży z lekkim upośledzeniem umysłowym „Sprawni Razem”.
Waldemar Góra - trener piłki nożnej w klubie Topór Tenczyn, jako zawodnik, grający trener i trener, twórca największych sukcesów Klubu, z każdą drużyną, którą prowadził awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
czytam i śmiech na sali zasłużeni za gniota pt monografia ziemi myślenickiej smutne:(
ile książek w życiu napisałaś lub brałaś udział w ich tworzeniu? chętnie je przejrzę. to nie jest takie łatwie jakby się mogło wydawać
Na temat monografii było sporo wypowiedzi, nie umiem pisać książek więc nie piszę ale umiem czytać ze zrozumieniem i na tyle znam się na historii regionu że w mogę powiedzieć że ta monografia to gniot, niekompletny, sporo ważnych faktów zwłaszcza ze współczesnej kultury, sztuki pominięte więc nie ma się czym podniecać drogi profesorze.
Nie chodzi tu o kwestie popędu seksualnego, ale jeśli krytykujesz czyjąś pracę zrób to rzetelnie. Twoja "recenzja" to zbiór ogólników. Wykorzystaj proszę swoją zdolność czytania ze zrozumieniem na którą się powołujesz i przytocz braki świadczące o niekompletności tekstów, pominiętych faktów chętnie poznam Twoją opinię.