Miasto

Myślenice: Czysta woda w Rabie. Można się kąpać

Myślenice: Czysta woda w Rabie. Można się kąpać

Państwowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach po badaniu próbek pobranych z okolic Górnego i Dolnego Jazu stwierdził, że woda w Rabie w tych miejscach nadaje się do kąpieli

Przeprowadzone analizy wykazały, że jakość wody w tych miejscach pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania Ministra Zdrowia. Badania wykonano na początku lipca.

W tym roku oblężenie przeżywa Dolny Jaz oraz niższe partie rzeki w okolicach mostu w Osieczanach. Na terenie Górnego Jazu od początku lipca Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej prowadzi remont obiektu hydrologicznego, który mimo zakazu był najpopularniejszym kąpieliskiem w Myślenicach. Prace mają potrwać do 31 października, jednak dyrektor RZGW nie wyklucza, że w przypadku sprzyjającej pogody i niskich stanów wód w Rabie mogą skończyć się w przeciągu kilku tygodni.

 


W tym sezonie wśród najbardziej popularnych kąpielisk wskazujecie na Dolny Jaz (37%), co piąty ankietowany nadal uważa, że najlepszym miejscem do spędzania czasu nad wodą jest Górny Jaz (19%), podobna liczba osób stawia na basen w przydomowym ogródku (17%), natomiast mniejszą popularnością cieszą się baseny: kryty wskazuje 6% a odkryty pod chmurką na Zarabiu 5%. NIemal co 7 ankietowany wybiera inne miejsca. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • Majster n_wazny@o2.pl 23 lip 2013

  Raba nigdy nie będzie czysta , w Stróży jak i dalej ludzie gnojówkę wywalają do raby ... powodzenia w kąpaniu ... porażka .

  43 7 Odpowiedz
 • 23 lip 2013

  Letni basen to porażka . Płacić 10 zl za wstęp na basen który ma bardzo ubogie zaplecze gastronomiczne , odstraszające ubikacje , wszędzie jest pełno mrówek i nawet skoczyc na główke ze słupka sobie nie można . Nie dziwie się że ludzie wybierają dolny jaz.

  41 7 Odpowiedz
 • 23 lip 2013

  pod ziemniaki tez gnojowke daja

  28 8 Odpowiedz
 • Basia 23 lip 2013

  2 tygodnie temu byłam na zarabiu i taki tam był fetor że ciężko było wytrzymać a ludzie i dzieci się kąpały w najlepsze...Powodzenia w leczeniu różnych chorób

  16 1 Odpowiedz
 • OKOKI 23 lip 2013

  SZamba spuszczają do Raby.Przy budowie zakopianki część wieśniaków ze Strózy i Pcimia została odcięta od Raby ,ale reszta w najlepsze wpuszcza swoje fekalia do rzeki.Przy budowie szmab ,dorabijaja sobie rurki spustowe ,które zatykane butelkami,po odbiorze szmba przez nadzór ,buteleczkę się rozbija i heja ścieki do Raby.

  17 4 Odpowiedz

Zobacz więcej