Miasto

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

Regionalne sery, miód, produkty ekologiczne, wypieki, świeże warzywa i owoce oraz swojskie przetwory - to tylko kilka rarytasów jakie można było spróbować podczas otwarcia nowego placu targowego

Nowy plac targowy znajduje się na Dolnym Przedmieściu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Podczas otwarcia w sobotę 24 sierpnia można było spróbować m.in. produktów wytwarzanych przez drobnych regionalnych producentów oraz przez myślenickich przedsiębiorców. Swoje wyroby prezentowały również gminne koła gospodyń.

Na nowym placu handel może odbywać się cały tydzień. Sprzedaż w tym miejscu może odbywać się pod nowo-wybudowaną zadaszoną halą - znajdują się tam stoły dla wystawców, istnieje również możliwość podłączenia do prądu. W obrębie placu można także handlować z samochodu lub ustawić swoje stoisko na jednym z wydzielonych miejsc. Podział na sekcje np. spożywczą, tekstylną itp. ma ułatwić klientom poszukiwanie produktów.

W ramach modernizacji targowiska wymieniona została nawierzchnia placu, pojawiały się nowe miejsca parkingowe, elementy małej architektury oraz oświetlenie. Wjechać na plac można od strony ul. Kazimierza Wielkiego oraz od strony Ul. Partyzantów. Od momentu uruchomienia nowego placu targowego, przy ul Traugutta powstanie bezpłatny parking dla samochodów.

Powiązane tematy

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?
Miasto 14

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?

Po przenosinach placu targowego z centrum miasta na Dolne Przedmieście nie brakowało głosów dotyczących sposobu dotarcia do niego i propozycji uruchomienia komunikacji miejskiej. Na przeciw pomysłowi wychodzą prywatni przewoźnicy

Komentarze (14)

 • Brak zdjęcia
  27 sie 2013

  Kawałek placu z budą na środku a na otwarciu tulu oficjeli.Gierek się w grobie przewraca ,tamta propaganda sukcesu to był pikuś w porównaniu z tym.Kolejna trafiona inwestycja.

  33 5 Odpowiedz
 • 27 sie 2013

  mecenasy drogę by na średniawskiego naprawili a nie otwierali place targowe !

  30 4 Odpowiedz
 • 28 sie 2013

  Ciekawe czy zamkną ten plac tak szybko jak zniszczyli PKS?

  28 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2013

  Zdrówkowali po przecinaniu? Jeśli tak, to widzę prawie sama waga cięższa.. oj przypuszczam że na 1 prosiaku i 1 Krupniku nie stanęło. A co tam - mieszkańcy zapłacą ;-)

  24 2 Odpowiedz
 • 27 sie 2013

  a ja uzbierałem litr aroni i pytam pana burmistrza, czy żeby stanąć i sprzedać słoik aroni będe musiał płacić za plac?

  23 3 Odpowiedz

Zobacz więcej