Miasto

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

Dolne Przedmieście: Otwarcie placu targowego

Regionalne sery, miód, produkty ekologiczne, wypieki, świeże warzywa i owoce oraz swojskie przetwory - to tylko kilka rarytasów jakie można było spróbować podczas otwarcia nowego placu targowego

Nowy plac targowy znajduje się na Dolnym Przedmieściu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Podczas otwarcia w sobotę 24 sierpnia można było spróbować m.in. produktów wytwarzanych przez drobnych regionalnych producentów oraz przez myślenickich przedsiębiorców. Swoje wyroby prezentowały również gminne koła gospodyń.

Na nowym placu handel może odbywać się cały tydzień. Sprzedaż w tym miejscu może odbywać się pod nowo-wybudowaną zadaszoną halą - znajdują się tam stoły dla wystawców, istnieje również możliwość podłączenia do prądu. W obrębie placu można także handlować z samochodu lub ustawić swoje stoisko na jednym z wydzielonych miejsc. Podział na sekcje np. spożywczą, tekstylną itp. ma ułatwić klientom poszukiwanie produktów.

W ramach modernizacji targowiska wymieniona została nawierzchnia placu, pojawiały się nowe miejsca parkingowe, elementy małej architektury oraz oświetlenie. Wjechać na plac można od strony ul. Kazimierza Wielkiego oraz od strony Ul. Partyzantów. Od momentu uruchomienia nowego placu targowego, przy ul Traugutta powstanie bezpłatny parking dla samochodów.

Powiązane tematy

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?
Miasto 14

Busem na nowy plac targowy. Zalążek komunikacji miejskiej?

Po przenosinach placu targowego z centrum miasta na Dolne Przedmieście nie brakowało głosów dotyczących sposobu dotarcia do niego i propozycji uruchomienia komunikacji miejskiej. Na przeciw pomysłowi wychodzą prywatni przewoźnicy

Komentarze

 • 27 sie 2013

  Mi się wydaje, że to zdjęcie z otwarcia, ma coś wspólnego z tym poniżej
  SONDAŻ : (Czy odwiedziłeś już nowe targowisko na Dolnym Przedmieściu? )

  14 2 Odpowiedz
 • 27 sie 2013

  Dziś przejeżdżałem ok 8.30 żeby zawitać.... i co PUSTO.... Taa przez cały tydzień będzie trwać... Ludzie przyzwyczajeni do targu PN i PT więc w tygodniu będzie świecił pustkami... czekam do piątku.

  17 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2013

  Kawałek placu z budą na środku a na otwarciu tulu oficjeli.Gierek się w grobie przewraca ,tamta propaganda sukcesu to był pikuś w porównaniu z tym.Kolejna trafiona inwestycja.

  33 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2013

  Zdrówkowali po przecinaniu? Jeśli tak, to widzę prawie sama waga cięższa.. oj przypuszczam że na 1 prosiaku i 1 Krupniku nie stanęło. A co tam - mieszkańcy zapłacą ;-)

  24 2 Odpowiedz
 • 27 sie 2013

  mecenasy drogę by na średniawskiego naprawili a nie otwierali place targowe !

  30 4 Odpowiedz
 • 27 sie 2013

  a ja uzbierałem litr aroni i pytam pana burmistrza, czy żeby stanąć i sprzedać słoik aroni będe musiał płacić za plac?

  23 3 Odpowiedz
 • 28 sie 2013

  Ciekawe czy zamkną ten plac tak szybko jak zniszczyli PKS?

  28 4 Odpowiedz
 • 28 sie 2013

  o 11 ~, "czynnych" stanowisk 5-6 moze 2/5 tego budynku zajeta a "zwiedzajacych" setki.
  za to miejsc parkingowych jest bardzo duzo ;)

  2 4 Odpowiedz
 • Trol Trol 28 sie 2013

  Plac powinien być w poniedziałek i w piątek otwarty , tak jak był stary do tej pory. Kto będzie przyjeżdżał handlować np jarzyną codziennie? Jak by oficjele nie wiedzieli to w inne dni są place w innych miastach.
  Jeśli chodzi o placowe to wydaje mi się dużo 5 zł za m2 , Można się spodziewać że mało kupców będzie chciało tu przyjeżdżać handlować, jeśli za mały kawałek 10 m2 przyjdzie płacić 50 zł .

  6 2 Odpowiedz
 • 28 sie 2013

  W innych miastach place działają cały tydzień z powodzeniem,
  uważam że i u nas by to zdało egzamin pod warunkiem że lokalizacja placu pozostałaby ta poprzednia.
  Gdzieś tu doczytałam jakiś czas temu że warunkiem pozyskania dotacji było to iż miasto takowe nie powinno posiadać komunikacji podmiejskiej,a w takiej okoliczności lokalizacji placu na dolnym przedmieściu ta byłaby NIEODZOWNA!!!
  Kto pójdzie na piechotę taki kawał świata po pęczek koperku???
  Całkiem sporą liczbę klientów placu stanowiły osoby które dotarły do Myślenic busem i trafiły nań piechotą,teraz to będzie istna wyprawa dla starszej pani czy pana,a z dzieckiem iść to też rzecz nie prosta!!!!!!!!!
  Moim zdaniem jak o nic nie chodzi to chodzi o pieniądze to stary numer,kupcy miejscy zacierają ręce bo się pozbyli konkurencji spod nosa,a i nasi szanowni oficjele będą mieć pod nosem za urzędem miasta parking na swoje bryki,co moim zdaniem od samego początku było celem nadrzędnym tej inwestycji.
  jak wygląda parkowanie w tym rejonie chyba każdy wie....

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sie 2013

  Poprzedni plac działał w poniedziałki i w piątki i to w zupełności wystarczało gdyby było inaczej handlujący byliby tam codziennie.
  Nie można zmusić ludzi do chodzenia na plac gdy nie maja takiej potrzeby .Jedno co da się zauważyć to to czego dotknie się władza to wszystko sp...li np.PKS,busy parkingi.Niby nie ma gdzie zaparkować a parking koło Carrefoura puściutki a przedtem były tam busy i jeszcze sporo parkujących samochodów.To samo będzie z placem ,kto będzie płacił takie stawki.Wygląda na to że chodziło o wydanie unijnych dotacji i to udało się w 100%.

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 sie 2013

  Ciekawe czy przy zamykaniu też ich tylu będzie?
  Może to już ostatnie takie zestawienie osobowości?

  12 2 Odpowiedz
 • 29 sie 2013

  [cytat=Agawa]Całkiem sporą liczbę klientów placu stanowiły osoby które dotarły do Myślenic busem i trafiły nań piechotą,teraz to będzie istna wyprawa dla starszej pani czy pana,a z dzieckiem iść to też rzecz nie prosta!!!!!!!!! cytat]
  Z przystanku busów do starego placu jest 1km do nowego 1,3km więc wielkiej różnicy nie ma, za to idąc na nowy plac droga jest prosta i przechodzi się tylko jedno skrzyżowanie, a nie przez pół miasta.

  5 6 Odpowiedz
 • wojtek 1 wrz 2013

  Plac bardzo ładny,ale opłaty za m2 za wysokie.a co w pozostale dni tu oprócz poniedziałku i piątku nic się nie dzieje zamknięte,a mogłyby dzieci w piłke pograc pojeżdzić na rowerach.To mały niewypał nie rentowny. ,

  7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej