Miasto

Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]

Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]

W filmie opublikowanym przez gminę, burmistrz Maciej Ostrowski dziękuję mieszkańcom za sprawne wprowadzenie w mieście i gminie nowego systemu gospodarki odpadami. Jak wy oceniacie przebieg wprowadzania nowego systemu?

- To była reforma, która dotknęła całą Polskę i nasza gminę. Umieliśmy ją dobrze przejść. Dziękuję państwu za to, że wytrwale czekaliście na dostawy kubłów, worków i na to, że nie zawsze dojechano w każde miejsce - w materiale filmowym mówi Maciej Ostrowski.

Nowe zasady dotyczące segregacji i wywozu śmieci weszły w życie z dniem 1 lipca. Zmiany w systemie gospodarki odpadami dotyczyły mieszkańców całego kraju. Tak zwana rewolucja śmieciowa nie obyła się bez kilku niedociągnięć. Nie do wszystkich na czas dotarły pojemniki na odpady oraz worki, a po dwóch tygodniach od jej rozpoczęcia osiedlowe kubły na odpadki stały przepełnione.

 

Jak wy oceniacie przebieg śmieciowej rewolucji w mieście i gminie Myślenice? Czekamy na wasze głosy w tej sprawie

Powiązane tematy

Komentarze

 • 30 sie 2013

  W ramach podziękowania proponuje panie Burmistrzu całoroczną akcję "Tanie Śmieci" (obiecane zresztą) i wywiązanie sie z tej obietnicy dostarczajac darmowe worki na odpady w dowolnej ilości dla mieszkańców. Przekonywał Pan o plusach posiadania własnego zakladu utylizacji odpadów a jak widać do tej pory za wszystko przyjdzie zapłacić mieszkańcom a zyski będzie liczył ktoś inny. ( nawet wiem kto) Mniej pier......ia, wiecej realizacji obiecanych postulatow. No chyba że oficjalnie Pan przyzna ze to był pic na wodę i od poczatku nie chodziło o komfort mieszkańców...

  70 5 Odpowiedz
 • Rafał P 30 sie 2013

  Czy dzisiaj jest prima aprilis?

  60 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sie 2013

  Oceń zmiany -jest mi tu dobrze,jest mi tu bardzo dobrze ale dobrze mi tak.a na poprawę humoru polecam filmik bo Dyzmów ci u nas dostatek
  http://www.youtube.com/watch?v=JWQfBcJIBNI

  9 5 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  Ta reforma w całej Polsce to nieoficjalna próba łatania budżetów zadłużonych miast, pieniędzmi podatnika, bo jak inaczej można nazwać to że koszt śmieci niemal we wszystkich gospodarstwach domowych wzrósł średnio od 30 do 100% poprzedniej ceny, przykładowo MPO kraków zbierało śmieci raz w miesiącu za niecałe 20 zł teraz gmina jako podatek wywozi to samo za 29 zł czyli 9 zł drożej mimo że śmieci tyle samo co było, firma też ta sama, no ale jak że miał by być inaczej skoro gmina w ramach ustawy śmieciowej musiała zatrudnić pracowników do obsługi, czyli utworzyć kolejne stanowiska, których dotychczas nie było ale nagle są potrzebne. Jak dla mnie paranoja. Dziękuję wszystkim za minusy proponuję też wraz z minusem uzasadnić dlaczego dostałem minusa.

  53 9 Odpowiedz
  • 30 sie 2013

   Może troszkę nie zrozumiale dla niektórych napisałem, te nowe stanowiska polegają na zbieraniu pieniędzy od ludzi i przelewaniznu do firmy która wygrała przetarg, Kiedyś ta firma sama sobie kasę zbierała dziś robi to za nich gmina, Zatem dodatkowa kasa z opłat, dodatkowa kasa ze śmieci sortowanych, dodatkowa kasa aby ktoś wygrał przetarg. i tak życie dostatkiem się toczy. Ale jak dostatkiem jak kryzys mamy, ano tak że kryzys odczuwa najbiedniejszy,a bogatemu portfel od kasy puchnie, Podatek od śmieci znów jak większość przepisów dotyka najuboższych takich co nie mają co do śmietnika wyrzucić a za pełny kosz muszą płacić, jeszcze raz dziękuję za minusy statystycznie aktywnie podatki w polsce płaci nieco ponad 5mln osób utrzymując 3mln urzędników i 2mln bezrobotnych zatem minusów powinno być co najmniej 40% aby zachować równowagę. :)

   26 3 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  Proszę uzasadnić minusy, z góry dziękuję za ich uzasadnienie.

  4 33 Odpowiedz
  • Basia 1 wrz 2013

   a to tutaj (na miasto-info)ludzie tak mają-chyba w ogóle nie czytają postów i ładują minusy ile się da

   8 10 Odpowiedz
 • OKOKI 30 sie 2013

  Robi z nas kretynów.Albo za takich nas uważa.Zamiast dziękować to na kolana i przeprosić za ten bajzel.

  26 4 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  Minusów jest sporo:
  1.Wciąż nie wszędzie postawione są wiaty
  2.śmieci z tych stojących są wywożone za rzadko i kopy powstające na kontenerach spadając na ziemie i tak się mieszają
  3. Pojemniki na pieluchy jak na bloki są MIKROSKOPIJNE też wciąż przepełnione
  4. Brak kontroli nad segregacją sprawia że w około porozrzucane wersalki regały itd. a w środku jak ktoś nie umie czytać czy nie wiem co jest przyczyną ale czarne worki luzem stoją i nikt ich nie usuwa!
  5. Już nie raz widziałem jak ludzie z bagażników wyciągają śmieci i wrzucają do kontenerów
  6. W domach jednorodzinnych to już w ogóle jest jakiś dramat normalnie larwy w tych śmieciach całym workiem ruszają !!!

  Reasumując gnój, smród i ubóstwo plus chamstwo ludzi plus nie dopracowana ustawa = POLSKA
  Burmistrz być może nie całkiem ponosi winę ale w tej kadencji to już tyle sobie nagrabił (busy, sprawa w sądzie, ścieżka na której spacerować jest zakaz, zarabie bez ogniska, jakieś strefy parkingowe, postawiona Dekada a PKS upadł?! i długo by jeszcze wymieniać) mam nadzieje że już kolejny raz nie zasiądzie na tym stanowisku! Być może to czuje i co tylko może to opodatkuje obetnie zakaże odbierze i do końca kadencji Myslenice będą jak BigBrother!!!!

  35 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sie 2013

  ktoś coś pomieszał to LUDZIE powinni ocenić burmistrza za wprowadzenie ustawy w życie.

  20 Odpowiedz
  • 31 sie 2013

   Ale jak mają to zrobić, Kto się na to odważy aby powiedzieć mu wprost słuchaj Panie Lubie cie ale się z tobą nie zgadzam..... jak to sobie wyobrażasz :)

   11 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  Nie narzekajcie tak strasznie.... wcale nie tak źle to działa, zobaczcie co dzieje się w Krakowie!!!! i jakie tam mają ceny!!!!! 32,50 od osoby za śmieci segregowane..... u nas tylko 5,70 :) poza tym nie mają tam kubła na BIO i wszystko ładują do pozostałych i do dnia dzisiejszego nie dowieźli im kubłów!!!!
  U nas co prawda nie wszyscy jeszcze mają kubły na BIO, ale jak ktoś ma trochę dobrej woli to sam sobie odbierze. Pewnie że tak nie powinno być i gmina powinna to dostarczyć, ale to można wybaczyć przy takiej cenie jak mamy. Chyba Ci co przedtem wyrzucali do "lasu" i nie płacili wcale narzekają na cenę. Ja wcześniej na 2 osoby płaciłam ponad 130zł na kwartał, a teraz 34,20zł, czyli sto złotych zostaje mi w kieszeni, tak więc opanujcie się z tymi komentarzami, że ktoś na nas zarabia. Owszem sama wcześniej narzekałam na całą formę wprowadzania w życie ustawy i nadal uważam, że powinien być okres przejściowy ok 3 miesięcy aby cały system zaczął właściwie funkcjonować.
  Moje uwagi:
  1. Powinny być co jakiś czas dezynfekowane kosze na BIO
  2. Dostarczenie worków po odbiorze selektywnej zbiórki pozostawia wiele do życzenia... albo jest mniej, albo wcale, albo zostawiają używane pomięte i śmierdzące ( nie wiadomo dlaczego???)
  Może nikt nie sprawdza kto się zgłosił i zabierają wszystko co wystawione, nawet od tych co nie płacą?????
  3. Jeżeli kosz stoi tuż przy furtce i furtka jest otwarta, czemu nie zabierają???/ jak ktoś ma miejsce na kosz za ogrodzeniem, bo na zewnątrz blokuje miejsce na chodniku.
  4. Przeszkolić pracowników odnośnie powyższych uwag i będzie ok.

  9 16 Odpowiedz
 • 31 sie 2013
  Danuta22 napisał/a:

  Nie narzekajcie ta..........śnie powyższych uwag i będzie ok.

  To że gdzieś jest gorzej nie jest żadnym powodem do radości, Polska jest w czołówce największych obciążeń podatkowych na obywatela, i o najgorszych zarobkach względem cen na rynku. TO też ma być Powód do radości ? Nie i nie będzie zatem jak coś jest źle trzeba to krytykować. A nie cieszyć się że mogło być gorzej.

  12 2 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  Podsumowując Nie mam do żadnego burmistrza pretensji o to że musieli zająć się śmieciami, Mam pretensje do Obecnego rządu PO który niczym nie różni się od PIS niczym od RP i niczym od SLD,PSL i całej reszty, Za dwa lata ludzie ich rozliczą a teraz cieszcie się z 30% zarobku dla gminy bo wasze dni u władzy są policzone.

  10 3 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  DZIĘKUJEMY ZWŁĄSZCZA ZA "MEGA ŚLICZNE" WIATY NA OSIEDLU!!!! CO ZA JE PROJEKTOWAŁ? kTO WYBRAŁ TAKI PROJEKT ?? CO ZA SYF!!!!!!
  DZIEKUJEMY!!!

  15 3 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  Po co gmina weszła między nasze śmieci i RPGK ?po to zeby na nas zarobić.No chyba ze się mylę,może mnie k toś oświeci po jaką cholerę ten pośrednik?

  46 5 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  Bo niestety gmina jest ustawowo odpowiedzialna za realizację gospodarki odpadami na swoim terenie. Albo mówiąc prościej - gmina przejęła śmieci i to gmina nakłada na nas opłatę za ich odbiór. Nie wiem czy gminy tego chciały czy nie chciały i czy zarabiają na tym czy nie.

  9 10 Odpowiedz
 • 1 wrz 2013

  Po tym całym zamieszaniu ze śmieciami ,to chyba Burmistrz ładnie się zachował że pomyślał o podziękowaniu mieszkańcom .

  8 14 Odpowiedz
 • 1 wrz 2013
  basiek napisał/a:

  michall_s napisał/a:Proszę uzasadnić minusy, z góry dziękuję za ich uzasadnienie.a to tutaj (na miasto-info)ludzie tak mają-chyba w ogóle nie czytają postów i ładują minusy ile się da

  Czytać czytają tylko mają problem ze zrozumieniem treści. :)

  9 5 Odpowiedz
 • Rafał Wróbel 1 wrz 2013

  Szkoda, że jak się wejdzie do śmietnika to tak śmierdzi, że nawet najtwardszych bierze na wymioty...

  9 Odpowiedz
 • 1 wrz 2013

  Czekamy na maski gazowe i worek na wymiociny...

  11 Odpowiedz
 • 2 wrz 2013

  O cholera to zdjęcie przeszło wszelkie oczekiwania, u siebie nawet 1/10 z tego nie widziałem

  4 Odpowiedz
 • mirek@ 4 wrz 2013

  ujmę to najkrócej jak można: KAMPANIA RUSZYŁA!!!!

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej