Miasto

Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]

Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]

W filmie opublikowanym przez gminę, burmistrz Maciej Ostrowski dziękuję mieszkańcom za sprawne wprowadzenie w mieście i gminie nowego systemu gospodarki odpadami. Jak wy oceniacie przebieg wprowadzania nowego systemu?

- To była reforma, która dotknęła całą Polskę i nasza gminę. Umieliśmy ją dobrze przejść. Dziękuję państwu za to, że wytrwale czekaliście na dostawy kubłów, worków i na to, że nie zawsze dojechano w każde miejsce - w materiale filmowym mówi Maciej Ostrowski.

Nowe zasady dotyczące segregacji i wywozu śmieci weszły w życie z dniem 1 lipca. Zmiany w systemie gospodarki odpadami dotyczyły mieszkańców całego kraju. Tak zwana rewolucja śmieciowa nie obyła się bez kilku niedociągnięć. Nie do wszystkich na czas dotarły pojemniki na odpady oraz worki, a po dwóch tygodniach od jej rozpoczęcia osiedlowe kubły na odpadki stały przepełnione.

 

Jak wy oceniacie przebieg śmieciowej rewolucji w mieście i gminie Myślenice? Czekamy na wasze głosy w tej sprawie

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 30 sie 2013

  W ramach podziękowania proponuje panie Burmistrzu całoroczną akcję "Tanie Śmieci" (obiecane zresztą) i wywiązanie sie z tej obietnicy dostarczajac darmowe worki na odpady w dowolnej ilości dla mieszkańców. Przekonywał Pan o plusach posiadania własnego zakladu utylizacji odpadów a jak widać do tej pory za wszystko przyjdzie zapłacić mieszkańcom a zyski będzie liczył ktoś inny. ( nawet wiem kto) Mniej pier......ia, wiecej realizacji obiecanych postulatow. No chyba że oficjalnie Pan przyzna ze to był pic na wodę i od poczatku nie chodziło o komfort mieszkańców...

  70 5 Odpowiedz
 • Rafał P 30 sie 2013

  Czy dzisiaj jest prima aprilis?

  60 5 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  Ta reforma w całej Polsce to nieoficjalna próba łatania budżetów zadłużonych miast, pieniędzmi podatnika, bo jak inaczej można nazwać to że koszt śmieci niemal we wszystkich gospodarstwach domowych wzrósł średnio od 30 do 100% poprzedniej ceny, przykładowo MPO kraków zbierało śmieci raz w miesiącu za niecałe 20 zł teraz gmina jako podatek wywozi to samo za 29 zł czyli 9 zł drożej mimo że śmieci tyle samo co było, firma też ta sama, no ale jak że miał by być inaczej skoro gmina w ramach ustawy śmieciowej musiała zatrudnić pracowników do obsługi, czyli utworzyć kolejne stanowiska, których dotychczas nie było ale nagle są potrzebne. Jak dla mnie paranoja. Dziękuję wszystkim za minusy proponuję też wraz z minusem uzasadnić dlaczego dostałem minusa.

  53 9 Odpowiedz
 • 31 sie 2013

  Po co gmina weszła między nasze śmieci i RPGK ?po to zeby na nas zarobić.No chyba ze się mylę,może mnie k toś oświeci po jaką cholerę ten pośrednik?

  46 5 Odpowiedz
 • 30 sie 2013

  Minusów jest sporo:
  1.Wciąż nie wszędzie postawione są wiaty
  2.śmieci z tych stojących są wywożone za rzadko i kopy powstające na kontenerach spadając na ziemie i tak się mieszają
  3. Pojemniki na pieluchy jak na bloki są MIKROSKOPIJNE też wciąż przepełnione
  4. Brak kontroli nad segregacją sprawia że w około porozrzucane wersalki regały itd. a w środku jak ktoś nie umie czytać czy nie wiem co jest przyczyną ale czarne worki luzem stoją i nikt ich nie usuwa!
  5. Już nie raz widziałem jak ludzie z bagażników wyciągają śmieci i wrzucają do kontenerów
  6. W domach jednorodzinnych to już w ogóle jest jakiś dramat normalnie larwy w tych śmieciach całym workiem ruszają !!!

  Reasumując gnój, smród i ubóstwo plus chamstwo ludzi plus nie dopracowana ustawa = POLSKA
  Burmistrz być może nie całkiem ponosi winę ale w tej kadencji to już tyle sobie nagrabił (busy, sprawa w sądzie, ścieżka na której spacerować jest zakaz, zarabie bez ogniska, jakieś strefy parkingowe, postawiona Dekada a PKS upadł?! i długo by jeszcze wymieniać) mam nadzieje że już kolejny raz nie zasiądzie na tym stanowisku! Być może to czuje i co tylko może to opodatkuje obetnie zakaże odbierze i do końca kadencji Myslenice będą jak BigBrother!!!!

  35 4 Odpowiedz

Zobacz więcej