Miasto

Od 1 lipca segregujemy śmieci: Jak sobie radzicie? [WIDEO]

Od 1 lipca segregujemy śmieci: Jak sobie radzicie? [WIDEO]

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady dotyczące segregacji i wywozu śmieci. Każdy powinien otrzymać pakiet worków i pojemników. Czy jesteście gotowi na segregację? Jak w waszym domu przebiega śmieciowa rewolucja?

W gminie Myślenice właściciele nieruchomości w których mieszka od 1-6 mieszkańców otrzymają jeden pakiet pojemników i worków. Jeśli mieszkańców jest więcej, liczba ta będzie rosnąć. Do każdego domu, do końca czerwca miał trafić harmonogram wywozów odpadów.

Mieszkańcy budynków wielomieszkaniowch, śmieci powinni wrzucać do pojemników umieszczonych w altankach śmietnikowych. Będą to odpowiednio pojemniki na bioodpady, szkło, papier, plastik, metal, tekstylia, na pieluchy i pojemnik na odpady pozostałe. 

Ponadto wszyscy mieszkańcy otrzymają 5 litrowy pojemnik na odpadki biodegradowalne. Z dostarczeniem tych ostatnich na czas, nie poradziła sobie gmina. Na oficjalnej stronie UMiG Myślenice czytamy: "Ze względu na opóźnienie dostawy pojemników na bioodpady, proszę wyrzucać je do pojemnika na odpady pozostałe. Segregacja bioodpadów rozpocznie się w momencie otrzymania odpowiedniego pojemnika. Opłata za odbiór odpadów pozostanie bez zmian". 

Co powinno trafić do każdego domu?
Pojemnik 80l na bioodpady, dwa worki 80l na papier, plastik, metal, tekstylia, worek 80l na szkło, pojemnik 120l na odpady pozostałe i worek 60l na pieluchy.

 

Jak często będą odbierane śmieci?
Każdy właścicieli nieruchomości, który złożył deklarację przed pierwszym lipca otrzyma kalendarz wywozów. Dla każdego regionu będzie on inny. W budynkach wielomieszkaniowych odpady z pojemników umieszczonych w altankach, będą wywożone co tydzień. Inaczej będzie natomiast w przypadku domów. 

BIOODPADY (pojemnik 80l) – minimalna częstotliwość odbioru: w sezonie (maj – wrzesień) – 11 razy, poza sezonem – (październik - kwiecień) – 10 razy.
ODPADY POZOSTAŁE (pojemnik 120l) – minimalna częstotliwość odbioru: w sezonie (maj – wrzesień) – 4 razy, poza sezonem (październik – kwiecień) 7 razy,
SZKŁO (worek 80l) – minimalna częstotliwość odbioru – w sezonie (maj – wrzesień) 5 razy, poza sezonem (październik – kwiecień) 3 razy
PAPIER PLASTI METAL TEKSTYLIA (worek 2x80l) – minimalna częstotliwość odbioru w sezonie (maj-wrzesień) 11 razy, poza sezonem (październik – kwiecień) 7 razy.
PIELUCHY (worek 60 l) – wywóz będzie odbywał się w zależności od zapotrzebowania. Będzie można go wystawić w te same dni co pojemnik na odpady pozostałe lub w te same dni co worki żółte (papier plastik metal tekstylia)
ODPADY ZIELONE - (worek 120 l) czyli te, które nie zmieszczą się w pojemniku na bioodpady – wywóz będzie odbywał się podczas organizowanych zbiórek w sezonie ( wiosna, lato, jesień) – 13 razy.

Pozostałe odpady można oddawać podczas organizowanych zbiórek, a każdy ich nadmiar będzie można wywieźć do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach przy ul. K. Ujejskiego 341.

W podstawowej opłacie za odbiór odpadów posegregowanych mieszkańcy gminy Myślenice, mogą oddawać następujące śmieci:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE: Meble, duże AGD-RTV, duże opakowania w tym opakowania ze styropianu. Odpady te wraz z oponami będą odbierane od mieszkańców podczas ustalonych zbiórek dwa razy w roku.

ODPADY PROBLEMATYCZNE: Odpady niebezpieczne w tym np.: baterie, akumulatory, żarówki, świetlówki, resztki farb, lakierów, rozpuszczalników, środków do impregnacji drewna, środków ochrony roślin i nawozów, pojemniki po aerozolach, olejach mineralnych i syntetycznych, tłuszczach, benzynie, środkach chemicznych, środkach ochrony roślin, przeterminowane leki, stare kosmetyki, sprzęt elektryczny i elektroniczny, tusze do drukarek itonery, taśmy wideo, kasety magnetofonowe, materiały fotograficzne, taśmy barwiące. Odpady te wraz z oponami będą odbierane od mieszkańców podczas ustalonych zbiórek dwa razy w roku.

ODPADY Z REMONTÓW: jeśli są prowadzone we własnym zakresie, należy zbierać w workach lub specjalnych kontenerach wynajętych od przedsiębiorcy lub wywozić bezpośrednio o punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Myślenicach.

PRZETERMINOWANE LEKI: należy gromadzić w pojemnikach umieszczonych w wyznaczonych aptekach oraz w czasie organizowanych wywozów odpadów problematycznych.

Gdzie wyrzucać popiół?
Jeśli jest to popiół z kominka opalanego drewnem można go wyrzucić do pojemnika na odpady biodegradowane. Jeśli natomiast jest to popiół z węgla lub koksu należy wrzucać go do pojemnika na odpady pozostałe.

Czy należy myć kubeczki po jogurcie?
Jest to zalecane, ale nie wymagane.

Na jakiej podstawie zostanie naliczona podwyższona opłata za nieposegregowane śmieci?
Obowiązkiem przewoźnika jest sprawdzenie, czy śmieci które odbiera są posegregowane. Jeśli tak nie jest na dowód robi zdjęcie i zostawia „żółtą kartkę”. Taką samą kartkę dostarcza do gminy, w wyniku czego na następny miesiąc właściciel nieruchomości zostaje obciążony wyższą opłatą czyli 12 zł od mieszkańca miesięcznie.

Skąd pewność, że przewoźnik będzie to sprawdzał?
Przewoźnik dostarczając odpady do Zakładu Zagospodarowania Odpadów jest zobowiązany zgłosić, że nie wszystkie odpady są posegregowane, np. że w worku na szkło znajdują się skórki od banana, lub że w odpadach na bio są opakowania foliowe. Jeśli tego nie zrobi zapłaci karę 10 000 zł.

Często kupuję mięso na styropianowych tackach owiniętych folią– gdzie należy je wyrzucać?
Resztki z mięsa wyrzucamy do pojemnika na bioodpady, tackę - jako małe opakowane ze styropianu do żółtego worka, folię do worka na plastik, a jeśli jest bardzo mocno zabrudzona do pojemnika na odpady pozostałe.

Co z metalowymi koszami? 
Kosze, które mieszkańcy posiadają dotychczas pod domami (metalowe lub plastikowe) zostały przeznaczone na odpady pozostałe.

Materiał z jakiego zrobiony jest kosz ma jedynie znaczenie dla osób, które ogrzewają dom węglem czy koksem. Do plastikowych koszy nie wolno wrzucać gorącego popiołu – trzeba go wcześniej ostudzić. Natomiast w przypadku kubłów metalowych nie jest to wymagane. Jeśli jednak właściciel nieruchomości będzie chciał wymienić kubeł metalowy na plastikowy może to zgłosić do RPGK.

Do każdego domu do końca czerwca miał trafić harmonogram wywozów odpadów. Będą one dostępne również na stronie www.myslenice.pl po kliknięciu na baner „Środowisko w Twojej Gminie”.

Wszelkie pytania można zadawać pisząc na adres zapytaj@myslenice.pl lub dzwonić pod nr telefonu 693 112 220.

Na temat wywozu śmieci dyskutujecie również na forum

Powiązane tematy

Komentarze

 • 1 lip 2013

  Super pieknie... tylko chcialem spytac kiedy otrzymam jakiekolwiek worki do segregowania smieci ? Jedyna rzecz jaka dostalem to nowy pojemnik.

  42 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 1 lip 2013

   no pieknie, a w ktorej czesci myslenic mieszkasz?

   mam pytanie: jesli smieci w czerwcu byly odebrane w ostatnim tygodniu a do lipca zotalo kilka dni, a segregacja jest od 1l ipca to co ze smieciami z ostatnich dni czerwca? nie mialem obowiazku ich segregowac, a smieciara przyjedzie juz wg nowych zasad i co teraz?

   31 1 Odpowiedz
  • 1 lip 2013

   Haha , to ja odwrotnie dostałam worki a pojemnika brak :)

   32 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  Mieszkam w samym centrum. Smieci z zeszlego tygodnia mam jeszcze w starym pojemniku. Nowy pojemnik nawet nie wiem kiedy przywiezli. Wrcoilem z pracy i byl juz za ogrodzeniem. Szukalem workow po okolicy bo myslalem ze moze przerzucili przez ogrodzenie i moze wiatr je gdzies zabral.

  23 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  ja wszystko wkladam do jednego kosza,nie ma workow ani kosza nie ma segregacji!! a do tego smieci z poprzedniego tyg beda mi siedziec do 10 bo dopiero wtedy je wezma. Dopoki mi nie wyczyszcza smieci z poprzedniego tyg, segregacji nie robie!

  27 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  A ja nie dostałem ani kosza,ani worków, ani harmonogramu wywozu śmieci.Mam za to pełny stary kosz , bo ostatnio zabrali 15.06

  23 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  Ale bedzie śmierdziec, ale bedzie teraz jedno wielkie gowno. Ciekaw jestem gdzie ja w moim mieszkaniu zmieszcze te wszystkie worki. Pol roku czekac zeby wyrzucic wiekszy kawalek styropianu bo ktos za to kare dostanie.
  A szkoda sie denerwowac

  [cytat]]Resztki z mięsa wyrzucamy do pojemnika na bioodpady, tackę - jako małe opakowane ze styropianu do żółtego worka, folię do worka na plastik, a jeśli jest bardzo mocno zabrudzona do pojemnika na odpady pozostałe.[/cytat]
  Jedna glupia tacke do 3 innych koszow wyrzucac

  20 2 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  "Wszelkie pytania można zadawać (...) pod nr telefonu 693 112 220". Akurat!!!! Dzwonię od rana bo pojemników ani widu ani słychu. Taka infolinia, że ktoś cały czas odrzuca rozmowy. Wielka plama!!!!!!!

  18 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  NIe ma altany, nie ma koszy do segregacji. Jak więc segregować?

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2013

  Mamy w altanie kosze do segregacji, wszystko pięknie ładnie nie ma co narzekać kto naprawdę chce segregować to w kuchni małe kosze można umieścić, częściej wyrzucać zwłaszcza bio i jakoś to będzie. I tu kończy się piękny rozdział pt. "segregacja" ponieważ mieszkam w bloku i znam realia, popłacimy przez miesiąc dwa po 5 zł. hakiem a potem dowalą nam po 12 bo niestety z mentalnością ludzką trudno walczyć wystarczy spojrzeć na powyższe pełne narzekania posty

  15 15 Odpowiedz
  • 1 lip 2013

   Też mam takie odczucie,z tym ,że u nas nie ma altan pod blokiem, nie ma też odpowiednich pojemników. ludzie wrzucają wszystko do jednego kosza z napisem "odpadki pozostałe" . Ja w domu segreguję, wyrzucę jak będą kosze. Mam nadzieję,że niedługo

   7 1 Odpowiedz
 • mamakasia7 1 lip 2013

  Kontenerów brak, worków brak, jedyny kontener wypełniony na full. pojemnika na odpady medyczne brak, ale poza tym super :)

  12 3 Odpowiedz
 • Peex 1 lip 2013

  Fajnie, tylko gdzie worki i pojemniki?

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2013

  u nas na ''górnym'' koszów brak ,worków brak,poza tym nie uważacie że 2 razy 80 litrów na makulaturę, plastik ,metal itd.to trochę mało,u mnie najwięcej tam idzie

  10 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  Przy ul. Gałczyńskiego dostałem dziś worki ,ale pojemnika na BIO niestety nie, I właśnie co ze śmieciami z poprzedniego tygodnia?, bo kosz pełen.

  10 2 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  Mnie też denerwuje brak pojemnika na bio i śmieci z poprzedniego tygodnia nieodebrane mimo, że nowe zasady od dziś- a poprzednie 4 dni?

  11 1 Odpowiedz
 • Agnieszka 1 lip 2013

  To jest jakas masakra!! Jakie to zycie ? Teraz musimy myslec tylko o smieciach, gdzie co wyrzucic, ciekawe gdzie to wszystko trzymac i segregowac w domu? Przeciez nie bede kazda godzine biegac do pojemnikow. Trzeba chyba teraz przy budowie mieszkan przyznaczac jeden pokoj na smieci. ale bedzie smierdziec.. Zegnam

  13 3 Odpowiedz
 • Agnieszka 1 lip 2013

  i to tylko 30 zl taniej na miesiac a tyle pracy i smierdzenia.. szkoda mowic. Moze ktos wie czy mozna z tego zrezygnowac?

  9 2 Odpowiedz
 • Marcin 1 lip 2013

  Na "starym" Osiedlu 1000 lecia, w okolicach bloku nr 1 jest tak: szkielet altanki stoi ale nie ma pokrycia dachu i ścianek, kosze do segregacji stoją po drugiej stronie ulicy na parkingu dla samochodów, pozostałe kosze ze wszystkim co się da przepełnione na maxa śmierdzą aż pod kryty basen, worków do domowej segregacji brak

  11 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  jak zwykle plama
  ja nie mam ani pojemnika ani workow to gdzie to mam segregowac dzwonilem do UMiG ODESLALI MNIE DO RPGK DZWONIE DO RPGK ODSYLAJA DO URZEDU POPROSTU ŻENADA!!!!!~!!!

  12 2 Odpowiedz
 • Agnieszka 1 lip 2013

  Wstyd dla naszego Panstwa! bedzie z tego skandal! Caly swiat bedzie sie smial z nas. to wszystko im sie rozpiepszy

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2013

  Mam kilka pytań do RPGK albo UMIG- może któraś z powyższych instytucji zarejestruje się tutaj na forum i da odpowiedź na pojawiające się pytania ?

  Co mam zrobić ze śmieciami które od tygodnia są już w pełnym pojemniku nieposegregowane, ponieważ dopiero od dzisiaj mam segregować- odbierze to ktoś ?

  Kiedy dostaniemy kosze na bioodpady ?

  Ile razy w miesiącu będą wywożone śmieci niesegregowane ?

  9 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  A dla niektórych nie umiejących czytać - WOREK ŻÓŁTY TO WOREK NA PLASTIK!!! - więc to jeden worek...

  5 Odpowiedz
 • OKOKI 1 lip 2013

  A prezerwatywy wyrzucamy do bioodpadów czy do plastiku????:-)))

  25 1 Odpowiedz
  • Adolf Popartyopopulos 2 lip 2013

   jak nie dziurawa to zdezynfekować i do ponownego użycia.Człowieku oszczędzaj- chronisz środowisko i siebie a nóż Cię spatrzy mocher że kupujesz prezerwatywy i księdzu doniesie...

   16 6 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  Na osiedlu ruszyły budowy nowych wiat stare pojemniki na zewnatrz dowalone na maxa. Wiaty nie postawione robotnicy jak to robotnicy dwóch robi pięciu patrzy i brak jakichkolwiek informacji. Od dziś wszystko powinno działać a jest w rozsypce. By się redakcja nie ośmieszała takim artykułem który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego! Przy jednym z koszy ponaklejane są na starych kontenerach naklejki widziałam taki malutki zielony na pieluchy w moim bloku jest 6 malutkich dzieci myślę że taki koszyk to nie podoła naszym zużyciom ;) Ogólnie katastrofa chaos zamieszanie i dziadostwo

  10 2 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  Od kilku dni staram się to ogarnąć i tak: pojemników BIO nie ma bo UMIG dopiero co zamówił (tak mówią w RPGK), Harmonogram odpadów to czysta abstrakcją (fakt jest na stronie miasta), ale zastanawiam się czy komuś tuszu zabrakło i we wrześniu nie domalował odbioru pojemnika z pozostałymi :-) a nie - wszyscy we wrześniu jadą na wakacje (poza osiedlem) oczywiście na koszt UMIG. Zgodnie z "instrukcją" pieluchy miał razem z czerwonym workiem trafiać do pojemnika na pozostałe (i 2 miesiące sobie śmierdzieć), ale na szczęście po interwencjach widzę, że to zmienili i można też wystawiać przy żółtych. Szanowna Rado skoro z obawy aby mieszkańcy wsi nie palili śmieciami zwiększyłaś częstotliwość odbioru na wsi z 1 raz na miesiąc do 2 razy na miesiąc dlaczego postanowiłaś zasmrodzić miasto? Z informacji jakie mam niesegregowane odbierane będą co 6 tygodni czyli opłata powinna być co 2 miesiące - czyli z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się nie segregować. A tak poza tym to sprawa nadaje się do telewizji. Skoro włodarze chwalą się, że gmina jest tak super przygotowana i może kilka uwag ze strony mieszkańców tą idyllę doprowadzi do realności. Obawiam się, że ten temat zapcha serwery miasto-info.... można by tak dalej, ale po co!?

  11 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  U nas nie ma koszy ani altany. Urząd miasta kazał wyrzucać smieci nieposegregowane do pojemnika, Czyli po staremu. Taki sta rzeczy ma się utzymywać do momentu pojawienia się koszy i altan. najwcześniej po 20-tym ...

  7 2 Odpowiedz
 • Rafał P 1 lip 2013

  Tak to jest jak się urzędasy biorą do ulepszania świata...

  18 2 Odpowiedz
 • 1 lip 2013

  ja nie dostałem pojemnika na bio odpady i zaraz mnie ...........

  8 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 2 lip 2013
  anula napisał/a:

  anula napisał/a:mysleniczaninzdziada napisał/a:mam pytanie: jesli smieci w czerwcu byly odebrane w ostatnim tygodniu a do lipca zotalo kilka dni, a segregacja jest od 1l ipca to co ze smieciami z ostatnich dni czerwca? nie mialem obowiazku ich segregowac, a smieciara przyjedzie juz wg nowych zasad i co teraz?MAAASAKRAAAAAAAAA!śmieszno i straszno zarazem!chyba się nie zrozumieliśmy drodzy internauci :)
  poraziło mnie to, że myśleniczaninzdziada ma problem z posortowaniem śmiecii z 3 dni, tym bardziej, że wiedział, że od lipca będzie musiał sortować. Czy Wy naprawdę nie macie żadnych poważniejszych problemów, że kupno " tymczasowego worka i posegregowanie śmieci wzbudza w Was takie emocje? Błagam Was, ogarnijcie się. Widzieliście jak zachodnia europa sortuje śmieci? Przyjeżdżają na wypasiony plac i chodzą między kontenerami wrzucając śmieci w odpowiednie przegrody. Nie ma syfu, bałaganu, wszystko poukładane na swoim miejscu. Nikt nie narzeka, nie płacze. A u nas byle wcisnąć, podrzucić komu innemu, wysypać w lesie. Jesteśmy beznadziejni.

  beznadziejni my? mialem oddac deklaracje na czas - oddalem, kaza mi segregowac - chce segregowac, ale jak gmina ma obowiazki do spelnienia to moze sie spoznic. mialem segregowac - co slusznie zauwazylas od 1 lipca, wiec dlaczego mam segregowac w czerwcu? ja sie o ta cala rewolucje nie prosilem, a to nie moja wina ze gmina nie potrafi dostarczyc na czas pojemnika... od miesiecy o tym trabia, ze zmiany wiec tez mogli sie przygotowac

  20 2 Odpowiedz
 • 2 lip 2013
  anula napisał/a:

  anula napisał/a:mysleniczaninzdziada napisał/a:mam pytanie: jesli smieci w czerwcu byly odebrane w ostatnim tygodniu a do lipca zotalo kilka dni, a segregacja jest od 1l ipca to co ze smieciami z ostatnich dni czerwca? nie mialem obowiazku ich segregowac, a smieciara przyjedzie juz wg nowych zasad i co teraz?MAAASAKRAAAAAAAAA!śmieszno i straszno zarazem!chyba się nie zrozumieliśmy drodzy internauci :)
  poraziło mnie to, że myśleniczaninzdziada ma problem z posortowaniem śmiecii z 3 dni, tym bardziej, że wiedział, że od lipca będzie musiał sortować. Czy Wy naprawdę nie macie żadnych poważniejszych problemów, że kupno " tymczasowego worka i posegregowanie śmieci wzbudza w Was takie emocje? Błagam Was, ogarnijcie się. Widzieliście jak zachodnia europa sortuje śmieci? Przyjeżdżają na wypasiony plac i chodzą między kontenerami wrzucając śmieci w odpowiednie przegrody. Nie ma syfu, bałaganu, wszystko poukładane na swoim miejscu. Nikt nie narzeka, nie płacze. A u nas byle wcisnąć, podrzucić komu innemu, wysypać w lesie. Jesteśmy beznadziejni.

  zachodnia Europa nie płaci za segregowane śmieci

  25 4 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 2 lip 2013

  znalezli sobie darmowych segregatorów to szczyt obowiązek!!!!niech sobie urzędasy w wolnych chwilach segregują !!!śmieć to śmieć a jak ktoś coś chce odzyskać to niech sam sobie segreguje mam to w d....

  26 6 Odpowiedz
 • ania 2 lip 2013

  Kochani, jest lato, cudowną pogoda, w takie dni można się zakochac, znaleźć kogoś, albo przytulić kogoś, kogo już się ma. Jesteście zdrowi, Wasze dzieci też, lipa kwitnie, ptaszek śpiewa, jabłka się czerwienią.
  Proszę Was z całego serca, skupcie się na tym co piękne bo może się okazać, że nie starczy Wam na to czasu, jesli będziecie się zajmować rzeczami nieistotnymi jakimi są np śmieci.
  Leżą śmieci w workach, nieodebrane...i co? Myślicie, że to wasz problem? Przyjadą, zabiorą, jak nie dziś to jutro i po kłopocie.
  Ludzie, to tylko śmieci!
  Życzę Wam wszystkiego co najlepsze. I żeby Wam te śmieci wywieźli, i dużo zdrowia i dużo pieniędzy i więcej cierpliwości.
  ;)

  11 13 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 2 lip 2013

  [cytat=OKOKI]A prezerwatywy wyrzucamy do bioodpadów czy do plastiku????:-)))[/cyt

  7 5 Odpowiedz
 • OKOKI 2 lip 2013

  Pojemniki po jogurtach i butelki trzeba płukać przed wyrzuceniem, to chyba prezerwatywy tez.

  20 Odpowiedz
 • 3 lip 2013

  nie trzeba ale jest zalecane xd

  7 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 3 lip 2013

  niedługo będzie obowiązek segregacji odchodów-pojemniki na kupkę i będą wytwarzać bio gaz..Może nam wszczepią chipy i będą wiedzieć co robisz z kim się zadajesz gdzie jesteś,pełna inwigilacja.Brawo popierajcie ich dalej.

  12 2 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 3 lip 2013

  Do kontroli przestrzegania segregacji śmieci pewnie zostanie powołana specjalna grupa szybkiego reagowania-inspektorzy śmieciowi.Oszołomstwo ja oświadczam i podaje do wiadomości SM że ide do parku na Zarabie wypić piwo.Czekam!!!!

  12 1 Odpowiedz
 • 3 lip 2013

  Skosiłam trawę, hmm z 5 arów mam 2 worki 120 litrowe zapełnione ciekawe kto mi to weźmie?? jak nawet nie mam pojemnika na BIO;) a no i dowiedziałam się, że jutro po BIO odpady nie przyjadą;) powód?? nie ma pojemników;)
  pozdrawiam

  8 Odpowiedz
 • 3 lip 2013

  z trawą to ciekawy temat, tez się zastanawiam co mam zrobić w drugim tygodniu skoro w pierwszym zapełniam pojemnik (którego oczywiście jeszcze nie mam). Czy częstotliwość od wiosny do późnej jesieni (wtedy nie trawa ale ogródkowe porządki) można zwiększyć - nie odpłatnie lub odpłatnie ? Czy może to czego gmina nie odbierze ma lądować ....no właśnie gdzie ? W Bysince, rowach, nad Rabą ?

  6 1 Odpowiedz
 • Paweł 3 lip 2013

  Pieluchy jednorazowe gotują mi się w worku, a śmierdzi jak jasna cholera. No ale ekologia w UNII to podstawa!!!! Gratuluje urzędnikom.

  12 Odpowiedz
  • Adolf Popartyopopulos 3 lip 2013

   poczekaj aż się robactwo zalęgnie- pójdzie razem z workiem

   7 1 Odpowiedz
  • Adolf Popartyopopulos 3 lip 2013

   poczekaj aż się robactwo zalęgnie- pójdzie razem z workiem

   Vivaldi napisał/a:

   z trawą to ciekawy temat, tez się zastanawiam co mam zrobić w drugim tygodniu skoro w pierwszym zapełniam pojemnik (którego oczywiście jeszcze nie mam). Czy częstotliwość od wiosny do późnej jesieni (wtedy nie trawa ale ogródkowe porządki) można zwiększyć - nie odpłatnie lub odpłatnie ? Czy może to czego gmina nie odbierze ma lądować ....no właśnie gdzie ? W Bysince, rowach, nad Rabą ?

   Vivaldi napisał/a:

   z trawą to ciekawy temat, tez się zastanawiam co mam zrobić w drugim tygodniu skoro w pierwszym zapełniam pojemnik (którego oczywiście jeszcze nie mam). Czy częstotliwość od wiosny do późnej jesieni (wtedy nie trawa ale ogródkowe porządki) można zwiększyć - nie odpłatnie lub odpłatnie ? Czy może to czego gmina nie odbierze ma lądować ....no właśnie gdzie ? W Bysince, rowach, nad Rabą ?

   kup koze to zje trawe a mleko

   2 2 Odpowiedz
 • OKOKI 3 lip 2013

  Ja wiem gdzie tą trawę wywalić.Trzeba iść do Mgistratu i wywalić ja na łeb urzędasowi odpowiedzialnemu za te bzdety ze śmieciami

  11 1 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 3 lip 2013

  Poczekajcie na epidemie jak to robactwo z tych segregowanych śmieci rozlezie się po mieście.Częstotliwośc odbioru wspaniała.Wędkarze będą mieli pocieche bo białe robaczki będą zbierali na chodniku.Na zdrowie i smacznego .

  9 1 Odpowiedz
 • 3 lip 2013

  Witam. Postanowiłem i ja dorzucić swoje 3 grosze do tych nieszczęsnych śmieci. Mieszkam w bloku przy Mickiewicza. Mamy zamykaną altanę z pojemnikami, która do tej pory wystarczała na 3 bloki a obecnie będzie "obsługiwała " tylko jeden. Zostały przywiezione nowe - opisane - pojemniki z których jeden (na plastik) stoi obok altany. Każdy przechodzący może sobie tam wrzucić cokolwiek. Przy sąsiednich blokach powstały nowe altany, ale nie są jeszcze skończone bo pojemniki stoją na zewnątrz, Pogratulować organizatorom akcji przygotowania do niej. Chyba nie od wczoraj wiedzieli że trzeba takie altany postawić. W naszym "śmietniku" brakuje pojemnika na bioodpady. Tak więc na razie wrzucane są one do - "pozostałych". Jak na to zareaguje RPGK kiedy przyjedzie po śmieci? Słyszałem, że mają aparaty fotograficzne którymi mają dokumentować wszelkie nieprawidłowości. Ktoś wyżej napisał, że przez dwa - trzy miesiące będziemy płacić mniej a później to już normalnie. I ja się z tym zgadzam.
  Drugą kwestią, którą chcę poruszyć to sprawa sprzątania przystanków busowych. Tak się składa, że korzystam z nich codziennie i to co tam można zobaczyć - znaleźć - przechodzi ludzkie pojęcie. Ten przy Słowackiego nie jest sprzątany przynajmniej od kilku tygodni. Te same śmieci, w tych samych miejscach widzę codziennie. Oczywiście przybywają i nowe. Syf, syf, syf. Tylko to przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam włodarzy naszego pięknego - zaśmieconego - miasta.

  6 Odpowiedz
 • 3 lip 2013

  Cos mi sie przypomnialo - wybaczcie ale starość nie radość. Dawniej do porzadkowania miasta wykorzystywano wiezniarki tutejszego aresztu dla kobiet (niestety juz nieistniejacego) oraz skazanych przez szacowne Kolegium do spraw wykroczeń. Komu to przeszkadzalo? A moze by tak rektywowac?

  12 Odpowiedz
 • OKOKI 4 lip 2013

  Dawniej po ulicach Myślenic chodzili pracownicy RPGK i mieli takie wózki na dwóch kolach ,do tego miotłę,łopatę ,grabki i taki szpikulec do zbierania papierków.Ubrani byli w pomarańczowe kamizele/mama mnie straszyła ze jak się nię będę uczył to będę jak oni zbierał śmieci po ulicach/Każdy z nich miał swój rejon ulic który sprzątał co dzień.Teraz tego nie ma, Międzyzdroje POłudnia brudne ,wszędzie syf.

  7 1 Odpowiedz
 • 4 lip 2013

  Proponuję link do tej strony przesłać do Kroniki Krakowskiej, gdyż tam całkiem nie tak dawno miasto chwaliło się że jest najlepiej przygotowana gminą. A pomysł z workami na pieluchy zaczerpnęli chyba z Austrii - szkoda tylko, że częstotliwości wywozu już nie. Panowie z RPGK wożą się po mieście i sami nie wiedzą co ze albo zrobić - śmieci by tak wywieźli. Może te robaczki z czerwonymi workami pod urząd zawędrują.

  6 2 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 5 lip 2013

  Proponuje w Dni Myślenic niech każdy złapie za najbardziej śmierdzący worek i sru im na estrade przed otwarciem.

  13 1 Odpowiedz
 • Rafał P 5 lip 2013

  To dobry pomysł, ale dlaczego czekać do Dni Myślenic? Mam akurat pełny kosz, bo nie przyjechali, choć zazwyczaj przyjeżdżali co tydzień w czwartki rano. Gdzieś muszę go opróżnić...

  10 1 Odpowiedz
 • OKOKI 5 lip 2013

  Pnowie z RPGK chcą więcej zarobić a mniej robić to jest polityka śmieciowa miasta i gminy Miedzyzdroje Południa

  4 1 Odpowiedz
 • 6 lip 2013

  no wlasnie,mnie tez w tym tygodniu nie oproznili kosza-ciekawe czy moge sobie potracic oplaty--hahahaha

  2 1 Odpowiedz
 • 8 lip 2013

  OSIEDLE TONIE W CUCHNĄCYCH ŚMIECIACH! OHYDA!

  2 Odpowiedz
  • Adolf Popartyopopulos 9 lip 2013

   Będzie gorzej kupujcie odświeżacze powietrza i środki do dezynfekcji!!!

   1 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 9 lip 2013

  Ha,HA ,HA brawo dla bezmózgowców co wymyślili segregacje.SZczyt segregacja segregacji kosze opróżniają a czarnych worków nie zabierają .Brakuje pospolitego ruszenia.Każy dorosły po worku i pod magistrat w jednym dniu i o jednym czasie niech sie utopią we własnych pomysłach.

  2 1 Odpowiedz
 • 10 lip 2013

  Ja jutro wywożę przed magistrat. Umowy dotrzymałem - segreguję. Nie odebrali, sam przywiozę.

  4 2 Odpowiedz
 • 10 lip 2013

  Ludzie jesteście tak beznadziejni ze szok. Ciekawe jak wy byście sobie radzili w warunkach ochydnych przy zbieraniu śmieci. Życzę każdemu aby wkincu poszedł po rozum do głowy. Bo jedziecie ostro z pretensjami do RPGK a tak naprawdę to urząd jest temu winny. Urzędasy siedzą na tyłku i nic nie robią a panowie z rpgk zapierniczaja. Ludzie trochę szacunku do tycch którzy odwalaja za was najwieksza robotę czyli osob zbierajacych śmieci. Bo nikt z was nie wie jaka to ochydna robota. Jak macie jakieś pretensje to zamiast dzwonić do rpgk po milion razy fatygujcie się do urzędu bo on wszystkiemu winien.

  3 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   16 maj 2014

   Jak sie niechciało chodzić do szkoły i nosić teczki, to trzeba ciągnać dziś woreczki.

   Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 11 lip 2013

  brawo!!Zanieś śmieci do urzędu spełnij swój obywatelski OBOWIĄZEK!!!

  2 1 Odpowiedz
 • 30 lip 2013

  I jak tam ze śmieciami u Was, bo u mnie mam nie segregowane śmieci, kosz na śmieci tydzień temu dopiero po wielkich prośbach dostałam załadowałam a tu się okazuje, że dopiero przyjadą za 3 tygodnie. W Lipcu 2 razy powinni zabrać ale niestety kosza nie było przywieźli w ostatni dzień zabrania śmieci. Masakra.

  Odpowiedz

Zobacz więcej