Miasto

Myślenice: Czy na Dolnym Przedmieściu powstanie rondo?

Myślenice: Czy na Dolnym Przedmieściu powstanie rondo?

Czy na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Kazimierza Wielkiego powstanie kolejne rondo? Na razie nie mówi się o tym oficjalnie, jednak…


Czy na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej powstanie 6. w rondo w Myślenicach?

Po odebraniu nagrody „Modernizacja Roku 2012” za budowę ronda Śródmieście w Myślenicach starosta powiedział: - W najbliższej przyszłości planujemy realizacje kolejnych inwestycji tego typu w Myślenicach. Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy do starostwa, jednak nie otrzymaliśmy potwierdzenia na skrzyżowaniu których ulic znajdzie się rondo, ani w jakim terminie planowana jest realizacja tej inwestycji. 

Tymczasem na łamach Dziennika Polskiego pojawiła się informacja w której czytamy, że najprawdopodobniej przebudowane zostanie skrzyżowanie w miejscu, gdzie ulica Słoneczna łączy się z ul. Kazimierza Wielkiego. 

Byłoby to szóste rondo na terenie Myślenic. Pierwsze skrzyżowanie z ruchem okrężnym w Myślenicach powstało s 2008 roku przy budynku Starostwa Powiatowego, gdzie spotykają się ulice Mikołaja Reja, Jana Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego i Stefana Żeromskiego. Nosi imię Stanisława Chorobika, na cześć nieżyjącego już starosty, który doprowadził do jego budowy. Rondo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Mostowej zostało nazwane imieniem zmarłego marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary, natomiast jedno z dwóch skrzyżowań znajdujących się na ul. Słowackiego nazwano imieniem byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W grudniu 2012 roku do użytku oddano rondo w Śródmieściu.

Powiązane tematy

Komentarze (45)

 • 14 wrz 2013

  Rondo to powinno się pojawić przy wyjeździe na Kraków (Dąbrowskiego, Jordana, Sobieskiego, Rynek). Zdecydowanie poprawi to płynność i bezpieczeństwo. Ulice Jordana i Sobieskiego w ogóle się nie "widzą".

  45 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 wrz 2013

  Ronda są akurat potrzebne więc tu bym nie oszczędzała ale jakieś futurystyczne hangary zamiast kameralnego targowiska czy obeliski nie wiadomo czemu służące jak ten w centrum Osieczan to wyrzucanie pieniędzy w błoto?
  Tak na marginesie czy ktoś wie co to jest i ile kosztowało to straszydło czy pomnik głupoty?

  40 6 Odpowiedz
 • OKOKI 14 wrz 2013

  Bardziej rondo by się przydało koło byłej mleczarni ,tam to jest młynek.Jadąc z góry od strony Domu Greckiego ,stoi się na mostku i ciężko się włączyć do ruchu.Cały czas to z jednej to z drugiej lub z osiedla ktoś jedzie.

  26 4 Odpowiedz
 • 14 wrz 2013

  PROSIMY O RONDO NA 3 MAJA - KOŁO MLECZARNI !!!!
  BO DO TEJ PORY RUCH OKRĘŻNY ODBYWA SIĘ WOKÓŁ ZAPADNIĘTEJ STUDZIENKI !!!

  22 5 Odpowiedz
 • adzygmunt 14 wrz 2013

  OKOKI Ja zamknąłbym te ulice jak kładkę nad Bysinką! Hi hi !

  22 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...