Miasto

Modernizacja Roku 2012: Starosta odebrał dyplom za rondo w Śródmieściu

Modernizacja Roku 2012: Starosta odebrał dyplom za rondo w Śródmieściu

Rondo w Myślenicach-Śródmieściu zwyciężyło w plebiscycie Modernizacja Roku 2012. Nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał starosta Józef Tomal i dyrektor ZDP Jerzy Grabowski

Do edycji za rok 2012 zgłoszono około 170 obiektów w różnych kategoriach, a do finału zakwalifikowano 73 inwestycje. Tytuły Modernizacja Roku 2012 przyznano w trzynastu kategoriach. Nagrodę za realizację inwestycji pn.: Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych w centrum Myślenic na rondo, odebrali starosta Józef Tomal oraz dyrektor ZDP w Myślenicach Jerzy Grabowski.

Rondo w Myślenicach finansowane ze środków europejskich kosztowało prawie 4,5 mln zł, z czego ponad 3 mln 145 tys. zł dofinansowane zostało z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a udział własny powiatu wyniósł ponad 1 mln 348 tys. zł.

fot. Paweł Werner

- Tytuł Modernizacja roku 2012 wprawdzie odbieraliśmy i przywieźliśmy do Myślenic wspólnie z Panem Starostą, ale uznaję go jako nagrodę dla tych wszystkich, którzy po przeszłych utrudnieniach, jakie niesie za sobą każda budowa, teraz mogą korzystać z nowego nietuzinkowego obiektu – podkreśla dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jerzy Grabowski.

Więcej na temat wyników plebiscytu

- Dziś z perspektywy użytkownika widać, jak bardzo ta inwestycja upłynniła ruch i zlikwidowała uciążliwe korki. Dzięki temu zwiększyło się też bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Jestem dumny z tego, że nasze działania zostały docenione. W najbliższej przyszłości planujemy realizacje kolejnych inwestycji tego typu w Myślenicach- dodaje starosta Józef Tomal.

Jak i czy w ogóle nazwać to rondo?

Rondo w centrum miasta zostało oddane do użytku 8 grudnia 2012 roku. Do tej pory trzem z czterech rond w Myślenicach władze miasta nadały imiona. Czy piąte i zarazem największe z nich powinno nosić jakieś imię? Jeśli tak to czyje? Zapytaliśmy was o to tuż przed otwarciem ronda.

Połowa ankietowanych twierdzi, że rondo powinno nosić jakąś nazwę (52%), jednak spora część z was jest przeciwna temu pomysłowi (43%). Zdania są podzielone, a co 20 z was nie potrafił zająć stanowiska w tej sprawie.

 

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 3 wrz 2013

  a za upadnięcie pks tez będzie nagroda?

  51 11 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 3 wrz 2013

  No to teraz tylko nagroda za otrzymanie nagrody...itd... ;)

  17 7 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 3 wrz 2013

  Nagroda za przelanie nie swoich pieniędzy na nie swoją inwestycję pod nie swoim projektem i z nie swoim wykonaniem...
  A samo rondo jest ok.

  10 6 Odpowiedz
 • Rafał P 4 wrz 2013

  Z tego co pamiętam, to na tę modernizację głosowało się przez Internet. Była nawet informacja na miasto-info. Nagrodę powinni dostać Ci internauci, którzy zagłosowali, a nie starosta. Bez naszych głosów mógłby pójść na Zamczysko posiedzieć, a nie Zamek Królewski w Warszawie. Nota bene, chyba na Zamczysku nikt z "władzy" dawno nie był, bo to co ta atrakcja turystyczna Myślenic obecnie sobą prezentuje to obraz podobny do tego po wdrożeniu ustawy śmieciowej...

  6 4 Odpowiedz
 • sdfsdf sdfsdf 4 wrz 2013

  a po drugie, to ile dostali na inwestycję to ciekawe co? samo przyszło? tak? to ile moga dostac z UE i inwestycji to zalezy głównie, od powiatu ile sa w stanie funduszy uzyskać. Ale jak każdy ma taki tok myślenia to potem tak jest.

  6 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...