Okolice

Dobczyce: 5 kamer śledzi życie w centrum miasta

Dobczyce: 5 kamer śledzi życie w centrum miasta

Od kilku dni ulice Dobczyc śledzą kamery zainstalowane w newralgicznych punktach miasta. Przez 24 godziny na Dobę rejestrują wszystko co dzieje się w ich zasięgu

Jak informują urzędnicy z Dobczyc - zainstalowane kamery są najwyższej klasy. Zostały umieszczone w pięciu newralgicznych punktach miasta i przez 24 godziny na dobę rejestrują wszystko, co dzieje się w polu ich widzenia.

Rozdzielczość sprzętu pozwala na duże zbliżenia i rozpoznanie postaci oraz szczegółów również w nocy. Główne stanowisko obserwacyjne znalazło się w komisariacie policji w Dobczycach.

Koszty monitoringu wyniósł 69 200 zł, który poniosła gmina.

W Myślenicach monitoring funkcjonuje od 2008 roku.

Powiązane tematy

Dobczyce: Monitoring miejski jeszcze w 2012 roku
Okolice 10

Dobczyce: Monitoring miejski jeszcze w 2012 roku

Gmina Dobczyce przymierza się do stworzenia systemu monitoringu jeszcze w 2012 roku. Jego powstanie zależeć będzie od kondycji finansowej gminy. Początkowo swoim zasięgiem miałby objąć centrum miasta

Komentarze (19)

 • Brak zdjęcia
  27 wrz 2013

  Publiczne inwestycje są teraz bardziej dochodowe od domów publicznych.

  23 Odpowiedz
 • 27 wrz 2013

  5 kamer po 5 tyś, 10 anten po 300 zł, kable i rejestrator = niech by było 35 tyś łącznie, a za co firma naliczyła następne 34 tyś ? jak wykonanie tego monitoringu to było ze 3 dni roboty. Władza łatwo publiczne pieniądze rozdaje.

  23 3 Odpowiedz
 • 27 wrz 2013

  Nic tam kwota jeżeli rzeczywiście będzie pożytek, a nie tak jak w Myślenicach - monitoring jest, a przychodzi co do czego to nic nie zarejestrował!

  18 8 Odpowiedz
 • 27 wrz 2013

  Co Ty pitolisz? Na samym portalu miasto-info było kilka przypadków pokazanych. Wypadek przy szkole, rondo na reja, rynek... Więc nie mów, że nic nie rejestruje. Ale wiem wiem, Twoje Dobczyce są cudowne.
  Burmistrz ludziom płaci grosze za zapierniczanie a kupuje kamery za 70tys- 5 kamer!! Paranoja!!!

  11 Odpowiedz
 • 27 wrz 2013

  Ależ ja się nie denerwuję i zawsze, ale to zawsze mówię w swoim i tylko swoim imieniu. Nie gminy, nie wykonawcy, ale zwykłego mieszkańca, który ma dość Twojego trollowania i hejtowania na wszystkich możliwych, okolicznych forach. I nie musisz mi mówić per Pan. Jesteśmy w końcu w Internecie. Jeśli to przedstawienie się nie wystarczy i oczekujesz podania imienia i nazwiska, to czekam na Twoje. Moje będzie zaraz nim.

  michall_s napisał/a:

  ...średnio dobra kamera to tak 4 do 7 tyś zależy jaki model jaka rozdzielczość, zakładam czysto teoretycznie że kamery były droższe niż 5 tyś czyli zakup sprzętu i tak zamyka się do 40 tyś,

  Rozumiem, że to wypowiedź kogo innego. Jeśli jednak Twoja, to która w końcu jest tą "prawdziwa wyceną"?

  michall_s napisał/a:

  ...(przesadziłem z ceną celowo, można kupić taniej) + Kable + rejestrator.

  Pewnie, że można. Są kamery nawet za 300zł. I producent zachwala, więc muszą być dobre :).

  Użytkowników przepraszam za OT.

  Ps. Dzięki za minusa michall_s ;).

  8 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...