Okolice

Dobczyce: Monitoring miejski jeszcze w 2012 roku

Dobczyce: Monitoring miejski jeszcze w 2012 roku

 

Dobczyce: Monitoring miejski jeszcze w 2012 roku
Gmina Dobczyce przymierza się do stworzenia systemu monitoringu jeszcze w 2012 roku. Jego powstanie zależne jest od finansów gminy. Jego koszt to 80 tys. zł. Początkowo swoim zasięgiem miałby objąć centrum miasta
Czy uda się stworzyć system monitoringu w Dobczycach, przekonamy się po opracowaniu sprawozdania budżetowego za pierwsze półrocze 2012 r. Szacowany koszt monitoringu to 80 tys. zł.
Według zapowiedzi gminy, jeśli uda się go uruchomić, to w wersji "pilotażowej" zasięg kamer będzie obejmował początkowo tylko centrum miasta. Nie zdecydowano jeszcze gdzie będzie znajdować się centrum obsługi. Temat monitoringu to inicjatywa, na której zależy zarówno gminie jak i policji.
W Myślenicach monitoring działa od 2008 roku. W wywiadzie dla Gazety Myślenickiej http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2012/9/Trzeba-wiedziec-kiedy-ze-sceny-zejsc----1.html odchodzący na emeryturę komendant powiatowy policji Zbigniew Filiczak oceniał system monitoringu bardzo dobrze. - Dzięki niemu wiele spraw udało nam się rozwiązać, ustalić sprawców i przekazać wymiarowi sprawiedliwości materiał dowodowy w postaci nagrania. Przede wszystkim psychologicznie wpłynęło to na poczucie bezpieczeństwa - powiedział.

Gmina Dobczyce przymierza się do stworzenia systemu monitoringu jeszcze w 2012 roku. Jego powstanie zależeć będzie od kondycji finansowej gminy. Początkowo swoim zasięgiem miałby objąć centrum miasta


O tym, czy uda się stworzyć system monitoringu w Dobczycach, przekonamy się po opracowaniu sprawozdania budżetowego za pierwsze półrocze 2012 r. Szacowany koszt monitoringu to 80 tys. zł.

Według zapowiedzi gminy, w przypadku uruchomienia kamer w wersji "pilotażowej" ich zasięg będzie obejmował początkowo tylko centrum miasta. Nie zdecydowano jeszcze gdzie będzie znajdować się centrum obsługi. Temat monitoringu to inicjatywa, na której zależy zarówno gminie jak i policji.

W Myślenicach monitoring działa od 2008 roku. W wywiadzie dla Gazety Myślenickiej odchodzący na emeryturę komendant powiatowy policji Zbigniew Filiczak oceniał system monitoringu bardzo dobrze. - Dzięki niemu wiele spraw udało nam się rozwiązać, ustalić sprawców i przekazać wymiarowi sprawiedliwości materiał dowodowy w postaci nagrania. Przede wszystkim psychologicznie wpłynęło to na poczucie bezpieczeństwa - powiedział.

 

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • Brak zdjęcia
  14 mar 2012

  bardziej przydałby sie monitoring w sulkowicach

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2012

  [quote=gość: margaret] bardziej przydałby sie monitoring w sulkowicach [/quote]

  oooj tak zgadzam sie. w sulkowicach zamontujcie nie w dobczycach

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2012

  przydałby się w urzędach i szkołach. W prywatnych firmach to już prawie norma. Osobiście jestem przeciwko, nawet się w lesie nie można odlać pod drzewkiem, bo też zamontowali kamery.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2012

  narescie ktos o tym pomyslal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! brawo

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 mar 2012

  Wspaniały przykład Oświęcim - ludzie o pokroju mentalności myszy hodowanej w klatce nigdy nie zrozumieją że monitoring w gruncie rzeczy doprowadzi do zaniku prywatności i normalności kontaktów międzyludzkich.
  Ale jeżeli ktoś oddaję swoją wolność , w zamian za subiektywne poczucie bezpieczeństwa to gratuluję i nie życzę powodzenia.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej