Miasto

Zmiany na drogach: Czyli co chciałby wybudować starosta Józef Tomal

Zmiany na drogach: Czyli co chciałby wybudować starosta Józef Tomal

Ronda przy obu końcach ul. Słonecznej, kolejne na skrzyżowaniu przy Muzeum Regionalnym "Dom Grecki", przebudowa mostów nad Bysinką i poszerzenie ul. Kasprowicza - to tylko nieliczne z planów starosty na ten i przyszły rok

- Staram się budować perspektywicznie. (…) Poszerzyć Słonecznej nie damy rady, można jedynie zmodernizować nakładkę i chodnik. Nadal istnieje prawdopodobieństwo rozpoczęcia prac budowlanych przez myślenickich kupców, którzy planują postawienie tam galerii handlowej. (…) W przypadku gdy wjedzie tam ciężki sprzęt, to obawiam się, że po budowie może okazać się że droga zostanie zniszczona i będzie się nadawać do ponownego remontu - w wywiadzie z Gazetą Myślenicką mówi starosta Józef Tomal

W dalszej jego części opowiada o swoich planach remontowych na drogach w Myśleniach w roku 2013 i 2014.

Na liście miejsc przeznaczonych do przebudowy znalazły się m.in.:

W 2013: Rondo na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Kazimierza Wielkiego

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Kazimierza Wielkiego powstanie rondo. Szacowany koszt inwestycji wyniesie nie więcej niż 200 tys. zł. Zapłaci za nie starostwo powiatowe. Rozmiarami przypominać będzie rondo im. Stanisława Chorobika.

W 2014: Rondo na skrzyżowaniu przy "Domu Greckim"

Skrzyżowanie ulic Sobieskiego, Dąbrowskiego i Jordana przy budynku Muzeum Regionalnego "Dom Grecki" od lat znajduje się w czołówce niebezpiecznych miejsc, zgłaszanych m.in. przez naszych czytelników. O budowie w tym miejscu ronda mają zdecydować radni powiatowi.

W 2014: Remonty mostów nad Bysinką

Wśród planów starosty znalazła się renowacja mostów nad potokiem Bysinka. W przyszłym roku zmodernizowany zostanie ostatni - łączący ul. Średniawskiego z ul. 3go-Maja oraz most łączący Słowackiego z Mickiewicza.

W 2014: Poszerzenie ul. Kasprowicza


W przyszłym roku powinny rozpocząć się prace nad poszerzeniem ul. Kasprowicza prowadzącej w kierunku centrum handlowego „Jan” i wiaduktu nad Zakopianką.

W przyszłości: Rondo na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Słowackiego

Wśród wymienionych inwestycji, starosta wymienia również przebudowę tego skrzyżowania na rondo. Jednak inwestycja wymagać będzie przebudowy mostu, co logistycznie może przypominać budowę ronda w Śródmieściu.

 

 

W jednym z naszych sondaży pytamy was, czy przebudowa myślenickich skrzyżowań na ronda poprawiła płynność ruchu w mieście. Zdecydowana większość (87%) z was twierdzi, że tak, niespełna co 10 ankietowany uważa wręcz odwrotnie (8%), natomiast 5% nie ma zdania na ten temat.

Powiązane tematy

Komentarze (35)

 • Brak zdjęcia
  14 paź 2013

  "W 2014: Poszerzenie ul. Kasprowicza"
  O ile dobrze pamiętam to jednym z warunków uruchomienia tego centrum handlowego było rozwiązanie spraw komunikacyjnych przez inwestora(jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić)
  Ten kawałek drogi to droga przez mękę.
  Czy zwykły obywatel mógłby dokończyć budowę domu bez wypełnienia któregoś z warunków pozwolenia?

  33 4 Odpowiedz
 • 14 paź 2013

  Ja tam lubię te ronda, przynajmniej jedzie się płynnie nie czeka, nie wpycha itp. Niech budują

  30 5 Odpowiedz
 • 14 paź 2013

  Ja sugeruję i proponuję lepsze oznakowanie wyjazdy z ronda przy strażnicy w stronę rynku-pierwszeństwo maja podobno opuszczający rondo w stronę rynku a w drugiej kolejności wjeżdżający z ul.Słowackiego koło pubu, których to pas ruchy się kończy-niestety rzeczywistość jest inna- znak o końcu pasa nakazujący ustąpienie pierwszeństwa zjeżdżającym z ronda jest niewidoczny dla jadących koło pubu a w tej chwili odwrócony jest w stronę ul . Kościuszki .I tak oto opuszacając rondo kilkakrotnie zostałam zwyzywana przez kierowców jadących od Słowackiego i wymuszających pierwszeństwo.Myślę,że jest to nie tylko mój problem gdyż często jestem świadkiem takich scen.

  27 2 Odpowiedz
 • Adolf Popartyopopulos 14 paź 2013

  KIedy tramwaj na Zarabie?

  21 6 Odpowiedz
 • Magdalena 14 paź 2013

  przede wszystkim przy tym zjeździe jest krótki pas do włączania po prawej stronie... wiecznie zawalony parkującymi samochodami! Gdzie jest straż miejska!?

  19 3 Odpowiedz

Zobacz więcej