Miasto

Dolne Przedmieście: Rondo na Słonecznej i Kazimierza Wielkiego w 2014 roku

Dolne Przedmieście: Rondo na Słonecznej i Kazimierza Wielkiego w 2014 roku

Jeszcze w tym roku będziemy mogli korzystać z ronda na skrzyżowaniu ulic Słonecznej z Kazimierza Wielkiego - zapowiada starosta Józef Tomal

Po odebraniu nagrody „Modernizacja Roku 2012” za budowę ronda Śródmieście w Myślenicach starosta zapowiedział, że planuje realizację kolejnych tego typu inwestycji w mieście. Nieoficjalne źródła wskazywały, że chodzi o skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego ze Słoneczną. Początkowo starosta nie potwierdzał tych doniesień, jednak na łamach najnowszej Gazety Myślenickiej.

Jeszcze w październiku ma ruszyć przetarg na budowę ronda. Prace budowlane mają potrwać trzy tygodnie, a szacowany koszt inwestycji wyniesie nie więcej niż 200 tys. zł. Zapłaci za nie starostwo powiatowe. Rondo rozmiarami przypominać będzie pierwsze tego typu skrzyżowanie, jakie powstało w Myślenicach, a mianowicie rondo im. Stanisława Chorobika.

 

Będzie to szóste rondo w Myślenicach

Będzie to szóste rondo na terenie Myślenic. Pierwsze skrzyżowanie z ruchem okrężnym w Myślenicach powstało s 2008 roku przy budynku Starostwa Powiatowego, gdzie spotykają się ulice Mikołaja Reja, Jana Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego i Stefana Żeromskiego. Nosi imię Stanisława Chorobika, na cześć nieżyjącego już starosty, który doprowadził do jego budowy. Rondo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Mostowej zostało nazwane imieniem zmarłego marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary, natomiast jedno z dwóch skrzyżowań znajdujących się na ul. Słowackiego nazwano imieniem byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W grudniu 2012 roku do użytku oddano rondo w Śródmieściu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 4 paź 2013

  dobre tanie rozwiązanie. takie inwestycje rozumiem. jednak to nie pomoże w udrożnieniu słonecznej. też nie mam pomysłu jak to zmienić, ale budowa jednego ronda nie wystarczy

  10 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 paź 2013

  ...następne rondo prosimy na # 3-go Maja i Kniaziewicza.

  16 2 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  Nie rozumiem, po co komu tam rondo? Są miejsca które bardziej go potrzebują np. na skrzyżowaniu nad rynkiem i koło starej mleczarni .

  30 9 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  A nie lepiej zrobić w końcu duże rondo... w sensie zachodnią obwodnicę?

  14 10 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  W sobotę to jest straszny młyn na Słonecznej. Rondo na pewno się sprawdzi tylko ciekawe ile to znów będzie kosztowało

  12 7 Odpowiedz
 • Robert 4 paź 2013

  Może taniej i lepiej było by dać zakaz zatrzymywania wzdłuż Słonecznej. To z pewnością by ją udrożniło.

  15 10 Odpowiedz
  • 4 paź 2013

   No pewnie, że tak! To nie skrzyżowanie jest problemem tylko zapchana samochodami ul. słoneczna. Od skrzyżowania powinien być wyznaczony odcinek słonecznej z całkowitym zakazem parkowania po obu stronach ulicy i zrobiony dodatkowy pas do prawo-skrętu w ul. K. Wielkiego. Pozwoliłoby to wyeliminować poważny problem jakim jest nagminne zastawienie przejazdu do skrętu w prawo przez pojazdu jadące w lewo. Już samo to bardzo by upłynniło ruch na skrzyżowaniu. Drugim krokiem jest ustanowienie całkowitego zakazu parkowania po stronie cukierni p. Sawickiego (na chodniku też!). Niby jest zakaz nie dotyczący chodnika ale i tak mało kto go przestrzega i niemal notoryczne blokowana jest droga (Czy policja i sm w ogóle pilnują porządku na ul. słonecznej?). Trzecim krokiem jest ustawienie sygnalizacji świetlnej aby poprawić płynność ruchu na samym skrzyżowaniu. Tyle naprawdę wystarczy zrobić. Ktoś wyliczy ile tańsze jest powyższe rozwiązanie od budowy ronda?

   Nie rozumiem tego forsowania budowy kolejnego ronda akurat w tym miejscu. Są inne miejsca w M-cach gdzie bardziej potrzebne jest rondo. Ja mieszkam przy ul. K. Wielkiego i to niedaleko tego skrzyżowania, które ma być zmienione w rondo. Bardzo często owo skrzyżowanie pokonuje i naprawdę nie widzę najmniejszego sensu budowania tam ronda. Taka budowa będzie dla mnie tylko marnowaniem publicznych pieniędzy.

   20 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 paź 2013

  Cytat z Dziennika Polskiego
  "Jak powiedział nam wczoraj jego dyrektor Jerzy Grabowski, jest za późno, aby ogłaszać przetarg na tę konkretną inwestycję. - Rozpoczynanie robót w listopadzie mija się z celem - mówi. Dlatego szuka możliwości zlecenia tych prac jako robót uzupełniających w ramach innego z już rozstrzygniętych przetargów. Gdy się to uda, prace ruszą w październiku. Mają potrwać około miesiąca."
  I tu jest pies pogrzebany,rondo potrzebne bo miasto korkuje się coraz bardziej ale jak zwykle u nas nie można niczego zrobic przejrzyście tylko szuka się obejścia ustawy o zamówieniach.Ciekawe jakie będą kryteria,komu przypadnie ten prezent z inwestycją bez przetargu?

  6 5 Odpowiedz
  • Inżynier Monk 4 paź 2013

   Hehehe majstersztyk... Niezłe aparaty.
   "Za późno na przetarg... jedziemy!"
   Dobre aż się płakać chce.

   7 5 Odpowiedz
 • Bartłomiej 4 paź 2013

  Ronda powinny być na każdym skrzyżowaniu tak jak w Anglii !! To są bardzo dobre rozwiązania !!

  25 4 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  Uważam , że rondo na skrzyżowaniu ul. K. Wielkiego i Słonecznej jest po prostu zbędne. Tak samo jak rondo przed mostem na Zarabiu. Nie jestem przeciw takim rozwiązaniom , ale ludzie, nie na każdym skrzyżowaniu! Jeżdżę tamtędy często w różnych porach i nie ma dramatu. Dramat to jest przejechać Słoneczną!

  Ps. Napiszę jeszcze raz , że to skrzyżowanie jest w Centrum a nie na Dolnym Przedmieściu jak się ktoś tutaj upiera.

  8 16 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 4 paź 2013

   nigdy okolice dworca nie byly uwazane jako centrum! to ze teraz tam wszyscy jada samochodami nie oznacza ze tam jest centrum, centrum to okolice rynku

   7 7 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  Nie masz racji myśleniczaninie. Te okolice zaliczane są do centrum i wiedzą o tym mieszkańcy tych okolic i ci , którzy mają tam sklepy.
  A Dolne Przedmieście zaczyna się dopiero za wiaduktem...

  8 4 Odpowiedz
  • 4 paź 2013

   Kiedyś Dolne Przedmieście zaczynało się mniej więcej tam gdzie dziś jest rondo koło starostwa. Ale nie to jest meritum tematu więc się nie sprzeczajmy.

   Zamiast ronda na skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego i Słonecznej należało by najpierw pomyśleć \o skrzyżowaniu Słonecznej i Słowackiego oraz skrzyżowaniu ulic 3-go maja i Kniaziewicza. Te dwa skrzyżowania są nieraz prawdziwą udręką. Przejechać słoneczną na mostek wprost w godzinach szczytu to po prostu droga przez mękę, a wystarczyłoby zamontować światła i zsynchronizować je z już istniejącymi obok światłami. Koło starej mleczarni rondo o wiele bardziej by się przydało niż na Kazimierza.

   10 2 Odpowiedz
 • Magdalena 4 paź 2013

  jeszcze raz napiszę: głupota i marnowanie publicznych pieniędzy - nie jest problemem wyjechanie z tego skrzyżowania tylko dobrnięcie do niego, ponieważ ulica zatarasowana jest parkującymi byle jak samochodami i idiotami, którzy otwierają drzwi od strony ulicy na oścież i ładują sobie zakupki :/

  13 4 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  Może w Anglii więcej rond ale tam żaden i... nie wyda zgody na wyjazd z posesji wychodzący bezpośrednio na rondo ze względów bezpieczeństwa. U nas wjazd na prywatna posesję jest prosto z ronda. Kolejna kwestia to płynność ruchu nie tylko na Słonecznej ale w całym mieście. Poza tym jeździć po rondach trzeba umieć i tu warto przypomnieć że zjeżdżając z ronda należy włączyć kierunkowskaz. Po ostatnie są miejsca gdzie chodników nie ma bo rada powiatu z Panem Starostą na czele nie złożyła wniosku (pomimo pism mieszkańców) a zbędne rondo bez przetargu będą budować za publiczną kasę - KPINA :(

  7 3 Odpowiedz
 • sdfsdf sdfsdf 4 paź 2013
  Viking napisał/a:

  Elena napisał/a:jeszcze raz napiszę: głupota i marnowanie publicznych pieniędzy - nie jest problemem wyjechanie z tego skrzyżowania tylko dobrnięcie do niego, ponieważ ulica zatarasowana jest parkującymi byle jak samochodami i idiotami, którzy otwierają drzwi od strony ulicy na oścież i ładują sobie zakupki :/100/100.

  Nie, największym problemem jest wyjazd, ze Słonecznej na Kazimierza zwłaszcza w godzinach szczytu, prawoskret zablokowany przez lewoskret, a dodatkowo włączenie się do ruchu na Kazimierza tez nie jest łatwe tym bardziej, że niektórzy troche dłużej się zbierają, ronda sa najlepsze do rozładowania korków, ale ludzie tez musza po nich umieć jeździć.

  5 3 Odpowiedz
 • 5 paź 2013

  [cytat=Warmer84]robertko5 napisał/a:Może taniej i lepiej było by dać zakaz zatrzymywania wzdłuż Słonecznej. To z pewnością by ją udrożniło.No pewnie, że tak! To nie skrzyżowanie jest problemem tylko zapchana samochodami ul. słoneczna. Od skrzyżowania powinien być wyznaczony odcinek słonecznej z całkowitym zakazem parkowania po obu stronach ulicy i zrobiony dodatkowy pas do prawo-skrętu w ul. K. Wielkiego. Pozwoliłoby to wyeliminować poważny problem jakim jest nagminne zastawienie przejazdu do skrętu w prawo przez pojazdu jadące w lewo. -koniec cytatu

  Niezgodze się z Tobą. Wszyscy mają wiecznie zastrzeżenia do parkujących aut, ale na litość.....gdzie maja niby parkować Ci wszyscy kierowcy??? Wszędzie domaga się całkowitego zakazu parkowania bo jest dramat przejechać ulicą, bo zasłaniają widoczność...Może najlepiej wprowadzić zakaz poruszania się wszelkich pojazdów, bo na każdym kroku wszystkim i wszędzie przeszkadzają? Troszkę więcej wyrozumiałości i wzajemnej kultury na drodze jest tu potrzebne , a niestety z kulturą jazdy u nas jest nieco na bakier...!!! Uważam, że takie ronda są potrzebne bo są przede wszystkim bezpieczniejsze niż zwykłe skrzyżowania i ruch jest bardziej płynny...Co do zakazu parkowania.... Kierowcy też parkują wzdłuż Kazimierza zasłaniając widoczność...czy tu też należałoby wprowadzi zakaz parkowania? Rondo to najlepsza alternatywa.....

  9 2 Odpowiedz
  • 5 paź 2013

   Jak to gdzie mają parkować? Co to kierowcy święte krowy i mają stawać gdzie się im podoba!? Znasz przepisy o ruchu drogowym? Co one mówią odległości od skrzyżowania, w której można zaparkować? Mówił ci w ogóle ktoś kiedyś, że NIE WOLNO parkować zbyt blisko skrzyżowania? Jeździsz ty w ogóle autem? Ulica słoneczna jest wąska i nie ma jak parkować po obu stronach drogi. Niby jest zakaz parkowania po stronie cukierni ( z wyłączeniem chodnika) tylko co z tego jak niektórzy mają gdzieś przepisy i parkują częściowo na jezdni zamiast całym autem na chodniku. Potem się dziwią inni skąd korki na słonecznej. Ano stąd, że są takie pajace, które nie potrafią zaparkować porządnie tylko blokują drogę. Dopóki się tego nie wypleni słoneczna będzie zakorkowana. Nawet rondo nie pomoże. Co ciekawe odkąd jeżdżę po Myślenicach (a to już ładne kilkanaście lat jest. Samochodem od ponad pięciu) to jeszcze nie widziałem na słonecznej (w ogóle w całym mieście, tak dla ścisłości) policji czy straży miejskiej robiącej porządek ze źle zaparkowanymi autami. Dlaczego pytam!? Tam są przecież pasy tuż przy skrzyżowaniu. Pasy te bardzo często są zastawione samochodami. Czy tam musi dojść do tragedii, żeby policja czy sm w końcu się ruszyła i zajęła sprawą? Podtrzymuję stwierdzenie, że od strony cukierni powinien być całkowity zakaz parkowania (z chodnikiem włącznie)! Trzeba też w miejscu gdzie są pasy postawić słupki z łańcuchem bo mimo, że prawo zabrania i tak jakiś matoł się znajdzie, który tam zaparkuje. Rondo w tym miejscu to moim zdaniem najgorszy pomysł. Jak słusznie zauważyła Elena, zamiast rozładować korki na jednej ulicy spowoduje je na dwóch (w właściwie na trzech bo jeszcze jest ul. Kraszewskiego). Powtarzam najpierw trzeba zrobić porządek z ulicą słoneczną a później przerabiać skrzyżowanie! Sama budowa ronda nic nie da a będzie jedynie wyrzuceniem naszych, podatników pieniędzy w błoto.

   6 4 Odpowiedz
 • Magdalena 5 paź 2013

  Mass mieszkam koło tego ronda i wiem, że nie jest to ani trochę potrzebne - Twoje wątpliwości są spowodowane koszmarnymi umiejętnościami kierowców, a nie samym skrzyżowaniem.

  Sylwesterynka - są parkingi, są uliczki - miejsca jest na prawdę sporo, tylko trzeba ruszyć za przeproszeniem 4 litery i nie parkować pod samiutkimi drzwiami do sklepu. A drugą sprawą jest, że jak już się chce gdzieś zaparkować, to trzeba to umieć zrobić, bo jak widzę wielki samochód zaparkowany prawym przednim kołem na chodniku a resztą na ulicy to mnie krew zalewa. Kazimierza Wielkiego to natomiast ulica szeroka i widoczność mało gdzie jest zasłaniana - a jeśli już jest, to w miejscach gdzie i tak istnieje zakaz parkowania (np przy przejściach na pieszych i skrzyżowaniach nie musi być znaku - są odpowiednie przepisy określające odległość do parkowania). Rondo nie jest tutaj ŻADNĄ alternatywą, bo nie zlikwiduje problemu koszmarnie zostawionych samochodów wzdłuż ulicy słonecznej, a jedynie spowoduje, że między tym rondem, a rondem w śródmieściu zrobi się zamieszanie. Jaki jest sens budować coś, co zamiast zlikwidować korki na jednej ulicy sprawi, że będą one teraz na dwóch ulicach?

  8 6 Odpowiedz
 • 5 paź 2013

  Warmer84...Jestem kierowcą i doskonale rozumiem problem ciasnych ulic, ale to żaden argument, który miałby mi przemówić do rozsądku jakobym miała parkować dalej niż przed drzwiami sklepu. Jeśli jadę na zakupy to nie to samo co spacer po parku...z jedną torebeczką w rączce-normalnym jest fakt, że ze sklepu wychodzi się nie z jedną reklamówką, a kilkoma i nie zawsze jest sposobność łazić z nimi po całym mieście tylko dlatego, żeby Tobie było przyjemniej jeździć po ulicy Słonecznej. Akurat to jedna z głównych ulic handlowych blisko galerii handlowej, więc problemu parkowania klientów nie unikniesz. Skoro są kierowcy, którzy parkują jak święte krowy to należy mieć tu pretensje do Straży Miejskiej, że puszcza płazem takie sytuacje i tu uważam, że tu marnujemy pieniądze na służby, które nic nie robią....Ponadto budowa ronda tak czy tak wymusi zmianę organizacji ruchu przy ul. Słonecznej więc nie rozumiem po co ta burza w szklance wody....Przy poprzednich rondach też było wiele spekulacji.....dużo głosów veta, a tymczasem czas zweryfikował, że jednak to nie były inwestycje wyrzucone w błoto. Co do faktu, że cyt."niektórzy mają gdzieś przepisy i parkują częściowo na jezdni zamiast całym autem na chodniku" trzeba być mądrym , żeby przestrzegać jednego przepisu nie łamiąc drugiego....tzn. stań na chodniku w taki sposób, aby pieszy miał 1,5m luzu skoro sam chodnik liczy sobie ok 1,5m....

  2 3 Odpowiedz
  • Magdalena 5 paź 2013

   Z kogo (poza sobą) usiłujesz zrobić idiotę?
   Kipi z Ciebie egoizm.

   Nie, nie jesteś ŻADNYM uprzywilejowanym członkiem ruchu. I nim nie będziesz, dopóki nie dostaniesz orzeczenia o niepełnosprawności. A jeśli już je dostaniesz (lub masz) to są dla Ciebie specjalne miejsca oznaczone wózkiem inwalidzkim. Bez niego sorry, ale mam w nosie Twoją endocośtam. I inni też. Pogódź się z tym.

   ps. jeśli brakiem kultury nazywasz zwyczajną wnikliwość w Twoje własne słowa, to witamy w realnym świecie. Nie jesteś wyjątkowa i nikt nie będzie się pieścić w opiniach, więc dopóki nie sypią się przekleństwa i obelgi, zaciśnij zęby i po prostu skończ się kompromitować...

   2 3 Odpowiedz
 • Magdalena 5 paź 2013

  Nie przejdziesz kilku(nastu) metrów do sklepu a jednocześnie narzekasz, że to wina straży miejskiej, że nie kara takich jak Ty? - hipokryzja!
  Kilka postów temu pisałaś o kulturze na drodze, a tymczasem z oburzeniem piszesz, że nie będziesz chodziła z siatkami dalej do samochodu TYLKO PO TO ŻEBY KTOŚ TAM SOBIE MÓGŁ SPOKOJNIE PRZEJECHAĆ PRZEZ ULICĘ! - nie dość, że podwójna hipokryzja, to jeszcze głupota i chamstwo! Droga z założenia jest po to, żeby się po niej poruszać ii sprawnie przemieszczać, a nie po to, żeby zaoszczędzić Twoje biedne, zmęczone życiem rączki :/

  6 2 Odpowiedz
 • 5 paź 2013

  Magdaleno...Chyba przeczytałaś mojego posta bez całkowitego zrozumienia. Kultura osobista, której tobie brakuje to jedno-bo nie sposób nazwać inaczej formy z jaką zwracasz się do mnie...Kultura jazdy to drugie...a kultura na drodze to trzecie. W tej ostatniej bierze się pod uwagę wszystkich uczestników ruchu....nie tylko wygodę tych kierowców, którzy potrzebują swobody w poruszaniu się po wąskiej ulicy, ale także i tych którzy nią spacerują bądź przy niej parkują. Kultura na drodze to wzajemna tolerancja wszystkich użytkowników -pieszych wb kierowców i kierowców wb pieszych i innych uczestników ruchu...Niestety ul.Słoneczna to nie ul. Szeroka w Krakowie....i trzeba pogodzić wszystkich! Co do moich zmęczonych rączek...W tym jednym masz rację! MAM ENDOPRETEZĘ bo moja jedna rączka się wyeksplatowała....I FAKTYCZNIE MOJE RĄCZKI SA ZMĘCZONE ŻYCIEM!!!! Czy zatem jest w tym coś złego, że parkuję przed samym wejściem do sklepu? Magda przemyśl dwa razy to co napiszesz bo naprawdę krzywdzisz swoimi osądami..

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 paź 2013

  Budowa z pominięciem przetargu,czyli pieniądze publiczne wydawane według jakichś dziwnych kryteriów a dyskusja jak zwykle schodzi na inny temat.I o to właśnie chodzi wy sobie dyskutujcie o czym chcecie a my robimy swoje.

  6 Odpowiedz
  • Inżynier Monk 6 paź 2013

   Łatwo się manipuluje tym społeczeństwem bo każdy jest najmądrzejszy, każdy jest znawcą i krzyczy najgłośniej a ciche zwycięstwo wraz z ekstra premią zgarną jak zwykle ci sami.

   5 2 Odpowiedz
 • 5 paź 2013

  madziu jakas ty żałosna....prymitywna i do tego kipi z ciebie nienawiść....Znam swoja wartość i to czym mi starasz się nabluzgać jakoś nie bardzo przeszkadza mi w byciu WYJĄTKOWĄ :-) pozdrawiam serdecznie....więcej dyskutować z Tobą nie będę bo ta rozmowa jak widać schodzi na zupełnie nie oczekiwany tor-zgodzisz się ze mną ?

  3 3 Odpowiedz
  • 5 paź 2013

   DOKŁADNIE!!! ŻAL MI TEJ DZIEWUSZKI !!!! ELENA IDŹ JUZ SPAĆ!!!

   3 1 Odpowiedz
  • Magdalena 6 paź 2013

   phi - jesteś w społeczeństwie i korzystasz z ruchu drogowego! przeznaczonego dla wszystkich! ogarnij się pępku świata! mam nadzieję nie spotkać cie nigdy na drodze\

   Omnibus - to nie jest żadne bohaterstwo, tylko zwykłe stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, które podkreślam, przede wszystkim służą temu, by nie utrudniać ruchu innym. Nie ma "moje dobro ważniejsze" - a przynajmniej nie w miejscu, w którym łamie się przepisy. Do wszystkich którzy uważają jazdę (i parkowanie) zgodnie z przepisami za czyn bohaterski apeluję: nie wsiadajcie za kierownicę!

   2 4 Odpowiedz
 • 5 paź 2013
  Elena napisał/a:

  sylwestrynka napisał/a: ze sklepu wychodzi się nie z jedną reklamówką, a kilkoma i nie zawsze jest sposobność łazić z nimi po całym mieście tylko dlatego, żeby Tobie było przyjemniej jeździć po ulicy Słonecznej.Z kogo (poza sobą) usiłujesz zrobić idiotę?
  Kipi z Ciebie egoizm.

  Nie, nie jesteś ŻADNYM uprzywilejowanym członkiem ruchu. I nim nie będziesz, dopóki nie dostaniesz orzeczenia o niepełnosprawności. A jeśli już je dostaniesz (lub masz) to są dla Ciebie specjalne miejsca oznaczone wózkiem inwalidzkim. Bez niego sorry, ale mam w nosie Twoją endocośtam. I inni też. Pogódź się z tym.

  ps. jeśli brakiem kultury nazywasz zwyczajną wnikliwość w Twoje własne słowa, to witamy w realnym świecie. Nie jesteś wyjątkowa i nikt nie będzie się pieścić w opiniach, więc dopóki nie sypią się przekleństwa i obelgi, zaciśnij zęby i po prostu skończ się kompromitować...

  Ostre słowa ale poniekąd słuszne. Wydaje się takiej kobiecie, że jest królową drogi i w nosie ma innych bo ona wielka pani nie będzie dalej do sklepu chodzić. Jak mnie tacy jak ona irytują to nawet nie zdajesz sobie sprawy.

  sylwestrynka napisał/a:

  Warmer84...Jestem kierowcą i doskonale rozumiem problem ciasnych ulic, ale to żaden argument, który miałby mi przemówić do rozsądku jakobym miała parkować dalej niż przed drzwiami sklepu. Jeśli jadę na zakupy to nie to samo co spacer po parku...z jedną torebeczką w rączce-normalnym jest fakt, że ze sklepu wychodzi się nie z jedną reklamówką, a kilkoma i nie zawsze jest sposobność łazić z nimi po całym mieście tylko dlatego, żeby Tobie było przyjemniej jeździć po ulicy Słonecznej. Akurat to jedna z głównych ulic handlowych blisko galerii handlowej, więc problemu parkowania klientów nie unikniesz. Skoro są kierowcy, którzy parkują jak święte krowy to należy mieć tu pretensje do Straży Miejskiej, że puszcza płazem takie sytuacje i tu uważam, że tu marnujemy pieniądze na służby, które nic nie robią....Ponadto budowa ronda tak czy tak wymusi zmianę organizacji ruchu przy ul. Słonecznej więc nie rozumiem po co ta burza w szklance wody....Przy poprzednich rondach też było wiele spekulacji.....dużo głosów veta, a tymczasem czas zweryfikował, że jednak to nie były inwestycje wyrzucone w błoto. Co do faktu, że cyt."niektórzy mają gdzieś przepisy i parkują częściowo na jezdni zamiast całym autem na chodniku" trzeba być mądrym , żeby przestrzegać jednego przepisu nie łamiąc drugiego....tzn. stań na chodniku w taki sposób, aby pieszy miał 1,5m luzu skoro sam chodnik liczy sobie ok 1,5m....

  - Jak nie ma miejsca na chodniku to się nie parkuje czy tak trudno ci to pojąć?! Jeżeli nie ma na chodniku tyle miejsca aby auto zmieścić to tak jakby był tam zakaz parkowania! Przepisy mówią jasno, że ma być 1.5 m przejścia zostawione. Jak się auto nie mieści to parkować nie wolno. Trzeba znaleźć inne miejsce. Jak ci zaś ciężko zakupy nosić to zainwestuj w torbę-wózek. Ot na przykład taki: http://www.arsenaldom.pl/wozki-na-zakupy-cat-136.aspx .

  Myślisz, że ja nie jeżdżę na zakupy? Praktycznie w każdą sobotę jeżdżę po mieście i jakoś problemu ze znalezieniem miejsca i zaparkowaniem poprawnie nie mam. Jak trzeba podejść do sklepu to idę i nie narzekam. Nigdy jak egoista pod same drzwi nie podjeżdżam bo to świadczyłoby tylko o chamstwie i arogancji. Nawet nie masz pojęcia jak takim egoistycznym podejściem uprzykrzasz innym korzystanie z drogi. Drogi, która z nazwy jest publiczna czyli dla wszystkich a nie tylko dla ciebie. Miej więc trochę szacunku dla innych użytkowników drogi!

  krowka123 napisał/a:

  Budowa z pominięciem przetargu,czyli pieniądze publiczne wydawane według jakichś dziwnych kryteriów a dyskusja jak zwykle schodzi na inny temat.I o to właśnie chodzi wy sobie dyskutujcie o czym chcecie a my robimy swoje.

  - trudno się nie zgodzić z tobą. Tylko powiedz, co my, forumowicze możemy zrobić w tej sprawie? Czy cokolwiek w ogóle możemy zrobić?

  4 3 Odpowiedz
 • 5 paź 2013

  do Warmer84

  Bo Ty to taki honorowy obywatel jesteś....Jak trzeba podejść do sklepu to idziesz i nie narzekasz. Nigdy jak egoista pod same drzwi nie podjeżdżasz bo to świadczyłoby tylko o Twoim chamstwie i arogancji. Wg Ciebie inni podjeżdżający pod sklep to Ci z egoistycznym podejściem, którzy uprzykrzają Ci korzystanie z drogi. No to gratuluję podejścia do życia. JA SZANUJE INTERESY INNYCH ALE MOJE SA DLA MNIE WAŻNIEJSZE...Nie jestem nominowany w kategorii " niezwykły bohater" więc nie rozumiem dlaczego miałbym być strasznie miły dla Ciebie, skoro ty jesteś strasznie niemiły dla mnie :-) Po to mam samochód aby nim jeździć...parkuję tam gdzie jest to możliwe....i też uważam że to rondo jest potrzebne. W całych Myślenicach wszędzie jest ciasno...i nie ma tu teorii czy to ulica Słoneczna Rzemieślnicza czy inna....Parkingów mało...nawet tych płatnych....a samochodów wciąż coraz więcej....Nie miej pretensji, że ktoś jest wygodny bo samochód służy właśnie ku temu, aby ułatwić sobie życie....zwłaszcza gdy ktoś ma zmęczone ręce czy nogi !!!!

  3 4 Odpowiedz
  • 6 paź 2013

   Nie dość, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to jeszcze imputujesz mi jakieś bzdurne stwierdzenia! Gdzie ja niby napisałem cokolwiek co można by interpretować jako: "Wg Ciebie inni podjeżdżający pod sklep to Ci z egoistycznym podejściem, którzy uprzykrzają Ci korzystanie z drogi." ?! Nie wkładaj więc w moje usta słów, które nigdy z nich nie padły! Wszak mówię i mówiłem o parkowaniu niezgodnie z przepisami w imię czyjegoś wygodnictwa. Jeżeli bez łamania przepisów da się zaparkować bliżej sklepu to w czym problem aby to zrobić? Myślisz, że ja tak nie robię? Oczywiście, że robię tylko myślę przy tym o innych użytkownikach drogi. Jak widzę, że nie mam miejsca by zaparkować poprawnie to po prostu szukam gdzie indziej a nie parkuję na siłę olewając innych. To, że czasem trzeba ruszyć cztery litery i kawałek podejść to trudno. Nie zawsze jest tak jakby się chciało. Trzeba się z tym pogodzić. Jak to śpiewali w jednym filmie "Życie to nie bajka, nie głaszcze cię po jajkach". Jak widać niektórym jest to bardzo ciężko zrozumieć. Wydaje się takim, że są pępkiem świata i do wszystkiego mają prawo bo im się należy. Nie toleruję takich ludzi.

   W sytuacji, gdy coś człowieka boli czy zwyczajnie nie jest w stanie dźwigać są inne wyjścia niż parkowanie na siłę ( na zakazie, na pasach czy "jak mi się podoba" ) byleby jak najbliżej sklepu. wystarczy trochę pomyśleć.

   4 4 Odpowiedz
 • 6 paź 2013
  Warmer84 napisał/a:

  napisał/a:Powtarzam najpierw trzeba zrobić porządek z ulicą słoneczną a później przerabiać skrzyżowanie!

  Tyle, że za zrobienie porządku na ulicy Słonecznej nie odbierze się nagrody za Modernizację Roku..

  11 2 Odpowiedz
 • 6 paź 2013

  Do Elena...

  To Twoje PHI jest dla mnie niczym "W nosie mam to co masz do powiedzenia". Twoje wypowiedzi sprowadzają się do typowej dywagacji i niestety nie mają nic wspólnego z kulturalną rozmową, bo albo negujesz wszystko co mówią Twoi przedmówcy używając obraźliwych i aroganckich epitetów...albo zaocznie rzucasz osądy czy ktoś jest "uprzywilejowany" czy też nie. Jestem zdania, że jeżeli ktoś nie umie prowadzić dialogu na poziomie to niech nie bierze udziału w dyskusji. Z Twoich wypowiedzi wynika, że to co masz do powiedzenia musi "być na wierzchu", więc nie wiem kogo nazywasz pępkiem świata....Wybaczcie, ale nie będę brał udziału już w tej rozmowie bo nie ma z kim rozmawiać ...

  2 4 Odpowiedz
 • Magdalena 6 paź 2013

  Moje phi nawet nie było do Ciebie, więc nie potrzebnie komentujesz. Wracając do tematu, mam wrażenie, że zgubiłeś gdzieś przedmiot rozmowy: dyskutujemy o ludziach, którzy łamią przepisy dla swoich wygód, na prawdę uważasz, że "moje musi być na wierzchu" ponieważ krytykuję zachowania niezgodne z przepisami? I nie rzucam żadnych "osądów" kto jest uprzywilejowany, zaznaczam jedynie, że jest taka możliwość, by informować innych kierowców, o tym, że jest się uprzywilejowanym (mowa o uprzywilejowaniach dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością) i należy z niej korzystać jeśli ma się taką potrzebę - a wręcz do tego zachęcam, ponieważ nie ma w żadnym prawie o ruchu drogowym wzmianki, że dla ludzi, którzy uważają siebie za bardziej pokrzywdzonych od innych tylko na podstawie własnych odczuć są jakieś specjalne udogodnienia. Dialog można prowadzić w kwestiach wyrażania swojego zdania, nie widzę natomiast żadnych podstaw do dyskutowania o tym, kto i dlaczego ma prawo do niestosowania się do przepisów, bo oczywistym jest, że nikt.

  2 Odpowiedz
 • 6 paź 2013

  To w tym, czy w 2014? zdecydujmy sie ; )

  1 2 Odpowiedz
 • 6 paź 2013

  Jak ktoś nie może dźwigać to może pojechać do Biedronki lub Starej Cegielni, które maja własne parkingi i wózki, którymi można przewieźć towar ze sklepu do samochodu.

  5 1 Odpowiedz
  • 7 paź 2013

   No pewnie, że można....W Biedronce to parkujesz prawie w sklepie takie tam zatrzęsienie- tam też często jest problem ze znalezieniem wolnego miejsca...A co do Jana -nie robię tam zakupów...Poza tym dla mnie to żaden argument....Zakupy były tylko przykładem, który jak się okazało wywołał wiele spekulacji

   1 1 Odpowiedz
 • 7 paź 2013

  Poza tym gnębi mnie tylko w całej tej rozmowie to, że wszystkich kierowców sprowadza się do jednego wora....Ja nigdzie nie napisałam, że źle parkuję bądź, że robię to celowo źle. Faktem jest że da się zaobserwować różne anomalia przy parkowaniu, ale cóż zrobić....tego jak i innych rzeczy, które nam Polakom notorycznie utrudniają życie nie da się wyplewić....Nad organizacją ruchu w mieście czuwają specjalne służby....o czym pisałam już wcześniej i inny mój przedmówca, więc wystarczy tylko chwycić za słuchawkę i powiadomić-będzie po problemie. Wyżywanie się na forum naprawdę nic nie da-no chyba, że komuś to pomaga to jeźdzjimy dalej po sobie....a rondo pewnie tak i tak powstanie...bo skoro Władzom Miasta najlepiej wychodzą RONDA to niby czemu miały by przestać je "masowo produkować " ;-) Pozdrawiam :D

  1 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2013

  Pierwsze skrzyżowanie z ruchem okrężnym w Myślenicach powstało dużo wcześniej niż w 2008 roku przy budynku Starostwa Powiatowego. Było to - wybudowane na początku lat 60-tych ubiegłego wieku - rondo przy obecnym Szpitalu Powiatowym.

  4 2 Odpowiedz

Zobacz więcej