Miasto

Dolne Przedmieście: Rondo na Słonecznej i Kazimierza Wielkiego w 2014 roku

Dolne Przedmieście: Rondo na Słonecznej i Kazimierza Wielkiego w 2014 roku

Jeszcze w tym roku będziemy mogli korzystać z ronda na skrzyżowaniu ulic Słonecznej z Kazimierza Wielkiego - zapowiada starosta Józef Tomal

Po odebraniu nagrody „Modernizacja Roku 2012” za budowę ronda Śródmieście w Myślenicach starosta zapowiedział, że planuje realizację kolejnych tego typu inwestycji w mieście. Nieoficjalne źródła wskazywały, że chodzi o skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego ze Słoneczną. Początkowo starosta nie potwierdzał tych doniesień, jednak na łamach najnowszej Gazety Myślenickiej.

Jeszcze w październiku ma ruszyć przetarg na budowę ronda. Prace budowlane mają potrwać trzy tygodnie, a szacowany koszt inwestycji wyniesie nie więcej niż 200 tys. zł. Zapłaci za nie starostwo powiatowe. Rondo rozmiarami przypominać będzie pierwsze tego typu skrzyżowanie, jakie powstało w Myślenicach, a mianowicie rondo im. Stanisława Chorobika.

 

Będzie to szóste rondo w Myślenicach

Będzie to szóste rondo na terenie Myślenic. Pierwsze skrzyżowanie z ruchem okrężnym w Myślenicach powstało s 2008 roku przy budynku Starostwa Powiatowego, gdzie spotykają się ulice Mikołaja Reja, Jana Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego i Stefana Żeromskiego. Nosi imię Stanisława Chorobika, na cześć nieżyjącego już starosty, który doprowadził do jego budowy. Rondo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Mostowej zostało nazwane imieniem zmarłego marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary, natomiast jedno z dwóch skrzyżowań znajdujących się na ul. Słowackiego nazwano imieniem byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W grudniu 2012 roku do użytku oddano rondo w Śródmieściu.

Powiązane tematy

Komentarze (43)

 • 4 paź 2013

  Nie rozumiem, po co komu tam rondo? Są miejsca które bardziej go potrzebują np. na skrzyżowaniu nad rynkiem i koło starej mleczarni .

  30 9 Odpowiedz
 • Bartłomiej 4 paź 2013

  Ronda powinny być na każdym skrzyżowaniu tak jak w Anglii !! To są bardzo dobre rozwiązania !!

  25 4 Odpowiedz
 • 4 paź 2013

  No pewnie, że tak! To nie skrzyżowanie jest problemem tylko zapchana samochodami ul. słoneczna. Od skrzyżowania powinien być wyznaczony odcinek słonecznej z całkowitym zakazem parkowania po obu stronach ulicy i zrobiony dodatkowy pas do prawo-skrętu w ul. K. Wielkiego. Pozwoliłoby to wyeliminować poważny problem jakim jest nagminne zastawienie przejazdu do skrętu w prawo przez pojazdu jadące w lewo. Już samo to bardzo by upłynniło ruch na skrzyżowaniu. Drugim krokiem jest ustanowienie całkowitego zakazu parkowania po stronie cukierni p. Sawickiego (na chodniku też!). Niby jest zakaz nie dotyczący chodnika ale i tak mało kto go przestrzega i niemal notoryczne blokowana jest droga (Czy policja i sm w ogóle pilnują porządku na ul. słonecznej?). Trzecim krokiem jest ustawienie sygnalizacji świetlnej aby poprawić płynność ruchu na samym skrzyżowaniu. Tyle naprawdę wystarczy zrobić. Ktoś wyliczy ile tańsze jest powyższe rozwiązanie od budowy ronda?

  Nie rozumiem tego forsowania budowy kolejnego ronda akurat w tym miejscu. Są inne miejsca w M-cach gdzie bardziej potrzebne jest rondo. Ja mieszkam przy ul. K. Wielkiego i to niedaleko tego skrzyżowania, które ma być zmienione w rondo. Bardzo często owo skrzyżowanie pokonuje i naprawdę nie widzę najmniejszego sensu budowania tam ronda. Taka budowa będzie dla mnie tylko marnowaniem publicznych pieniędzy.

  20 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 paź 2013

  ...następne rondo prosimy na # 3-go Maja i Kniaziewicza.

  16 2 Odpowiedz
 • Magdalena 4 paź 2013

  jeszcze raz napiszę: głupota i marnowanie publicznych pieniędzy - nie jest problemem wyjechanie z tego skrzyżowania tylko dobrnięcie do niego, ponieważ ulica zatarasowana jest parkującymi byle jak samochodami i idiotami, którzy otwierają drzwi od strony ulicy na oścież i ładują sobie zakupki :/

  13 4 Odpowiedz

Zobacz więcej