Kultura

Sylwester na Rynku: Będą fajerwerki, ale bez zabawy

Sylwester na Rynku: Będą fajerwerki, ale bez zabawy

Drugi rok z rzędu podczas Sylwestra na Rynku, MOKiS nie organizuje imprezy rozrywkowej. O godz. 24 odbędzie się pokaz fajerwerków

- Tak jak w roku poprzednim, w Sylwestra Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje pokaz pirotechniczny o godz. 24, na który wszystkich zapraszamy. Firma Korsarz, która będzie odpowiedzialna za wykonanie pokazu, zapewnia że dzięki doborowi tzw. wysokiej pirotechniki, czyli ładunków o większej mocy - fajerwerki będą widoczne w całym mieście. Na myślenickim Rynku nie organizujemy imprezy rozrywkowej - poinformował nas Witold Rozwadowski zastępca dyrektora MOKiS.

Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy na Rynku odbył się wyłącznie pokaz pirotechniczny. Mimo to mieszkańcy przychodzili na jego płytę, aby złożyć sobie życzenia.

Jak deklarujecie w jednym z naszych sondaży, w tym roku do centrum miasta wybiera się co 20 ankietowany (5%). Spadek zainteresowania tą formą celebrowania nadejścia Nowego Roku widoczny jest od 2 lat. W ubiegłym roku swoją obecność na Rynku deklarowało 12% ankietowanych, a dwa lata temu 25%. 

Co drugi z nas tę noc spędzi w domu

 

W jednym z naszych sondaży, pytamy was gdzie zamierzacie spędzić w tym roku Sylwestra. Jak dotąd (407 głosów) niemal co drugi ankietowany deklaruje, że zostanie w domu, a co piąty (21%) ma zamiar przespać tę noc. Co dziesiąta osoba (12%) wybiera się do znajomych, do Rynku co 20 ankietowany (5%). Kluby i bale wybrało po 3% ankietowanych.

Powiązane tematy

Przywitaliśmy rok 2013
Kultura 6

Przywitaliśmy rok 2013

Nowy rok witaliśmy głównie w domach przed telewizorami lub u znajomych. Co dziesiąty myśleniczanin wybrał się na płytę Rynku, gdzie odbył się pokaz fajerwerków

Komentarze

 • 8 gru 2013

  Trochę biednie to będzie......... To jak choinka bez bombek.

  37 33 Odpowiedz
  • 8 gru 2013

   no nie zupełnie, bo w tym przypadku jest na odwrót - bombki będą, tylko choinki brak:)

   23 20 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  Skoro nie będzie zabawy to dla kogo będzie ten pokaz ,przecież tam nikogo nie będzie.

  38 35 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  dla urzedników, jako jeden z elementów premii nie pienięznej :D

  29 25 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  cyt"zapewnia że dzięki doborowi tzw. wysokiej pirotechniki, czyli ładunków o większej mocy - fajerwerki będą widoczne w całym mieście."

  Tylko żeby z tą "mocą" za bardzo nie przesadzili, bo gdzie nasz Pan burmistrz będzie z kolesiami urzędował?

  22 21 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  FACEBOOK informacja o imprezie na rynku ,paru chętnych zakręconych świrów co się tego podejmą i impreza gotowa !!! Kto sie podejmie?? Fajerwerki już mamy z głowy bo są załatwione pozostaje znaleść chętnego co spełni się w roli dj-a ,nawet zrzutę niewielką można by było zrobić;d

  23 24 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  A dla kogo ma być impreza? Powtórka jak co roku? Kupa pijanych małolatów wyżywających się na opróżnionych butelkach. Tony potłuczonego szkła. Stek przekleństw, darcie mordy.
  Lepiej, żeby były tylko fajerwerki. Przynajmniej można pójść z małymi dziećmi.

  42 38 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  wystarczy postawić duży ekran i włączyć polsat i się bawić :)

  24 24 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  w tych myślenicach taka umieralnia w wsadzcie se te fajerwerki na rynku wole juz jecahc do krk na rynek nara.

  28 26 Odpowiedz
 • Tomasz 8 gru 2013

  Wystarczy by miejscowe zespoły i byłoby fajnie.

  23 21 Odpowiedz
 • Magdalena 8 gru 2013

  Właśnie - to świetna okazja na zaprezentowanie się miejscowych zespołów, tylko potrzebna byłaby scena i całe nagłośnienie :( szkoda, że nikt tego nie zorganizuje, bo mogłoby być ciekawie.

  20 20 Odpowiedz
 • Wyrwigrosz Włapędaj 8 gru 2013

  Jakby rządzace Ziemie Myślenickom na wybieg puściły, pofruwałby warkoce, przecie sukces w wyborach na burmisia murowany. Maciej rzadz sto lat i 1 dzień dłuży, nasza skarbona przy Tobie bezpiecna! Patrz ta, dorodne dziouchy w chałupach się w noc sylwestrowo ugrzeją, toż burmiś rzecnik i stróż moralności wielgi!!

  20 19 Odpowiedz
 • 8 gru 2013

  Czy MOKiS opierał swoją decyzję na przeprowadzonej przez miasto-info ankiecie jak myślenicki "naród" ma zamiar spędzić noć Sylwestrową ???
  Może lepiej niech MOKiS w ogóle wymieni jakiego rodzaju rozrywki w ciągu roku ma do zaoferowania dla Myśleniczan za ich podatki ?!

  21 22 Odpowiedz
 • kasia 9 gru 2013

  nie tylko w tamtym roku ale i co roku.przy poprzednim burmistrzu zawsze była zabawa,było super i dni myślenic trwały 3 dni a nie 2 jak teraz.

  21 20 Odpowiedz
 • 9 gru 2013

  DO REDAKCJI:
  Zlikwidujcie te plusy i minusy.
  Tu doskonale widać jak tym da się manipulować

  13 11 Odpowiedz

Zobacz więcej