Miasto

Kocham. Nie biję

Kocham. Nie biję
2 października 2008

Akcja „Kocham. Nie biję”

Trzeciego września ruszyła kampania "Kocham. Nie biję". Jej współorganizatorami są Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji "KCK", Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz policja

Kampania ma przeciwdziałać przemocy w rodzinie i ograniczać jej skutki. Ma również zwiększyć społeczną wrażliwość na wszelkie przejawy przemocy. Pozytywny przekaz, który zapewnią bilbordy i spoty telewizyjne przedstawiające znane osoby z dziećmi, ma promować wartości rodzinne i obraz współczesnej rodziny wolnej od przemocy.

Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczanie jej skutków, poprzez zwiększenie społecznego zaangażowania w działania ukierunkowane na profilaktykę tego zjawiska. Realizacji tak sformułowanych celów ma sprzyjać podnoszenie społecznej wrażliwości na wszelkie przejawy przemocy pojawiającej się w najbliższym otoczeniu, a także promowanie wartości rodzinnych i obrazu współczesnej rodziny wolnej od przemocy.

W inicjatywę, oprócz instytucji administracji publicznej, organizacji pozarządowej i mediów włączą się również przedstawiciele świata kultury, którzy w spotach telewizyjnych swoim wizerunkiem popierać będą założenia kampanii służącej przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Od 1 września do 31 października 2008 funkcjonować będzie dodatkowa infolinia Fundacji „KCK” uruchomiona pod nr 0-801-109-801 (telefon zaufania dla ofiar dotkniętych przemocą), która jest obsługiwana przez pracowników Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji.

Procedury dotyczące reakcji Policji na zgłoszenia ofiar przemocy za pośrednictwem ww. infolinii:

I WARIANT – zgłoszenie wymagające pilnej interwencji – przekazanie informacji do dyżurnego właściwej miejscowo jednostki Policji, zlecenie interwencji, podjęcie czynności w ramach procedury „Niebieskiej Karty”;

II WARIANT – pomoc rozłożona w czasie (interdyscyplinarna) – w pierwszej kolejności uruchomienie pomocy przez „KCK” we własnym zakresie, w przypadku potrzeby wsparcia ofiary przez właściwe dla miejsca zamieszkania instytucje przekazanie informacji do dyżurnego właściwej miejscowo jednostki Policji, podjęcie czynności w ramach procedury „Niebieskiej Karty”;

Wyprzedzająco, w celu zapewnienia sprawnej realizacji przedsięwzięcia, wystosowanie przez KGP do komend wojewódzki Policji informacji dotyczącej przedmiotowej akcji.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane tematy

Domowi terroryści
Miasto 1

Domowi terroryści

Ze statystyk prowadzonych przez policję wynika, że do przemocy domowej w naszym powiecie najczęściej dochodzi na wsi, szczególnie w miejscowościach w najbliższym sąsiedztwie Myślenic

Komentarze

Zobacz więcej