Miasto

NOWE STREFY PARKOWANIA: Za postój przy ul. Jordana zapłacimy 2 zl

NOWE STREFY PARKOWANIA: Za postój przy ul. Jordana zapłacimy 2 zl

2 zł – tyle od dzisiaj zapłacimy za parking przy ul. Jordana w okolicach budynków Urzędu Miasta i TG Sokół. To dopiero początek. Płatnych stref parkingowych ma być więcej

 

Za pozostawienie samochodu na parkingach przy ul. Jordana w pobliżu budynku Urzędu Miasta i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” zapłacimy 2 zł za godzinę. Parking płatny będzie w godz. od 7 do 15. To miejsce zostało włączone do tak zwanej strefy A. 

Płatne strefy parkingowe w Myślenicach miały zacząć funkcjonować po przenosinach placu targowego  z centrum miasta na Dolne Przedmieście i po wybudowaniu bezpłatnego parkingu przy ul. Traugutta. Od tego czasu minęło kilka miesięcy i jak widać strefy są wprowadzane w mieście sukcesywnie. Gmina na razie nie udziela informacji, kiedy zostaną wprowadzone opłaty w kolejnych częściach miasta.

Jak wynika z przeprowadzonego przez nas sondażu, zdecydowana większość z was (87%) szuka wolnego, ale darmowego miejsca parkingowego, natomiat w płatnych strefach decyduje się zostawić swój samochód (13%) ankietowanych. 

 

Dwie strefy parkingowe - abonamenty dla mieszkańców

Według założeń UMiG - miasto podzielone zostanie na dwie strefy. Strefa A obejmie ścisłe centrum, a za pozostawienie w niej samochodu płacić będziemy – jak w przypadku ul. Jordana, 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Ceny abonamentu dla mieszkańców strefy A wyniosą: 300 zł rocznie, 150 zł za pół roku, 100 zł za kwartał i 50 zł za miesiąc. 100 zł będzie kosztował miesięczny abonament dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a 400 zł trzeba będzie zapłacić za abonament miesięczny z zastrzeżeniem wyłączności na parkowanie (tzw. koperta). Za brak opłaty za parkowanie naliczana będzie opłata podwyższona w wysokości 50 zł.

Natomiast w strefie B obejmującej rejon w okolicy centrów komunikacyjnych przez dwie godziny nie będziemy płacić za zostawienie samochodu, jednak każda kolejna godzina będzie nas kosztować 3 zł. Mieszkańcy tej strefy nie będą płacili abonamentu.

Zobacz dokładny spis ulic w strefie A i B 

Powiązane tematy

Komentarze (38)

 • 17 lut 2014

  Przypomniał mi się taki kawał
  "Żyje nam się lepiej! - oznajmił burmistrz.
  To dobrze wam... - pomyśleli mieszkańcy. "

  55 2 Odpowiedz
 • Bogdan Banat 17 lut 2014

  Powinni jeszcze zrobić płatne parkingi na osiedlu pod blokiem i na chodnikach przy posesji

  43 2 Odpowiedz
 • Bogdan Banat 17 lut 2014

  P.Jopek powinien kupić sobie walizkę na te pieniądze z parkingów albo ubezpieczyć swoich pracowników bo nawet wody im w lecie żałuje,tylko kasa aż mu się ręce trzęsą jak parkingowy oddaje mu utarg,taki chciwy

  41 Odpowiedz
 • axwz 17 lut 2014

  straszne....gorzej jak w Krakowie.

  41 4 Odpowiedz
 • 17 lut 2014

  Podatki od garaży już wiadomo że będą wyższe... parkowanie wszędzie płatne...
  Nakażmy więc jeszcze mieszkańcom nosić krokomierze i nałożyć solidną opłatę za każdy krok... wtedy ktoś z koneksjami mógłby zarobić na schodach ruchomych w urzędzie - tyle że poruszających się pod prąd, wtedy urzędnicy mieli by mniej pracy, a podatki od kroków byłyby jeszcze wyższe.

  30 2 Odpowiedz

Zobacz więcej