Kultura

Rock w Myślenicach umiera? Konfrontacje Zespołów Rockowych ODWOŁANE

Rock w Myślenicach umiera? Konfrontacje Zespołów Rockowych ODWOŁANE

MOKiS odwołał planowane na poniedziałek Konfrontacje Zespołów Rockowych. Powód? Brak zainteresowania. A jeszcze dwa lata temu impreza przyciągała tłumy

Miejsce organizowanego przez 11 lat Powiatowego Przeglądu Zespołów Muzycznych w 2013 roku zajęły Myślenickie Konfrontacje Zespołów Rockowych, na których zaprezentować mogą się zarówno początkujące jak i doświadczone zespoły. Organizator - Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu postanowił zmienić formułę imprezy i od zeszłego roku, "konkurs zamienił się w okazję do porównania artystycznych dokonań lokalnych grup rockowych" - tak wyjaśniali przedstawiciele MOKiS.

- Do dnia 16 czerwca wpłynęło wyłącznie jedno zgłoszenie uczestnictwa. W związku z tym MOKiS rezygnuje w tym roku z organizacji tej imprezy. Myślenickie Konfrontacje Zespołów Rockowych będą kontynuowane w czerwcu 2015 roku - poinformował nas Zbigniew Morawski, jeden z organizatorów.

W ubiegłym roku impreza została podzielona na dwa bloki – debiutantów oraz laureatów przeglądów muzycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły: SPS, Lajerkejk, Soindmotion, Spec-Trum, 77 sins, Fame Fatal i Hell Haven.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • nwr2006@o2.pl 20 cze 2014

  Nic straconego, osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia lub ktoś kto czuje się na siłach by pomóc zorganizować konfrontację proszę o kontakt

  damian@galalit.pl
  TEL 512 292 545

  PS
  Jest miejsce i chęci aby wydarzeni się odbyło potrzebna tylko wasza pomoc , razem możemy więcej ;)

  Pozdrawiam

  13 1 Odpowiedz
 • OKOKI 20 cze 2014

  Nie tylko rock umiera ale to całe miasto umiera,nic się nie dzieje ,stagnacja.Młodzi ludzie uciekają byle dalej z tąd.A ci co są pija piwo po ławkach.

  10 Odpowiedz
 • Krystian 20 cze 2014

  Nie chodzi o to, że jest mało zespołów bo nie jest tylko o instytucje która to organizuje.
  (mam swój zespół więc wiem co mówie)

  10 1 Odpowiedz
 • mirek@ 20 cze 2014

  nie ma sie co dziwic - impreza zawsze organizowana byla w srodku tygodnia, grajkowie tez dorastaja, pracuja i maja obowiazki. poza tym konkurs to bardziej atrakcyjna formula niz prezentacja... albo po prostu rock juz ginie i malo osob gra go po garazach jak kiedys :(

  10 1 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 23 cze 2014

  Zobaczcie sobie na plakat i sami sobie odpowiedzcie jaki jest poziom tej imprezy. Biorą się za nią ludzie, którzy od 100 lat siedzą w MOKiS. Może im szło organizowanie podobnych eventów za czasów żelaznej kurtyny. Dzisiaj trochę to wszystko się pozmieniało.

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej