Miasto

REMONTY DRÓG: Trwa poszerzanie ulicy Kasprowicza i budowa chodników

REMONTY DRÓG: Trwa poszerzanie ulicy Kasprowicza i budowa chodników
fot. starostwo powiatowe w Myślenicach

Ponad 4 kilometry chodników i poszerzenie ulicy Kasprowicza przy Centrum Handlowym Stara Cegielnia, to tylko niektóre zmiany na drogach, które prowadzi powiat 

Remont dróg starosta Józef Tomal zapowiadał w październiku 2013 roku. Miało to być jedno z ważniejszych przedsięwzięć drogowych powiatu w tym roku.

W ramach remontu przebudowana zostanie nawierzchnia ulic Sobieskiego, Niepodległości i Daszyńskiego w Myślenicach, ulicy J. Kasprowicza w Myślenicach, Sobieskiego w Myślenicach oraz odcinka Myślenice – Siepraw – Świątniki Górne gdzie powstanie chodnik. Chodnik powstanie również na odcinku Zawada – Siepraw w obu miejscowościach, a także przy drodze Olszowice-Siepraw w Sieprawiu.

JÓZEF TOMAL: Ta inwestycja zapewni bezpieczeństwo mieszkańców na ww. ulicach i drogach, które charakteryzują się dużym natężeniem ruchu. Ważnymi elementami tego bezpieczeństwa jest budowa ponad 4 km chodników i poszerzenie ulicy Kasprowicza przy Starej Cegielni - mówi starosta Józef Tomal.

Inwestycja jest realizowana w ramach tzw. "Schetynówek". Łączna wartość inwestycji to 5,79 mln zl, z czego ok. 2,85 mln pochodzić będzie z budżetu państwa, powiat przeznaczy na ten cel ok. 1 348 tys. zł., gmina Myślenice ok. 809 tys. zł, gmina Siepraw ok. 539 tys. zł oraz właściciel PHU „JAN” - 200 tys. zł. 

Do tej pory w całości przebudowano nawierzchnię ulicy Niepodległości i Daszyńskiego w Myślenicach i ponad 850 mb przebudowy nawierzchni drogi Olszowice – Siepraw. 

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • Brak zdjęcia
  1 sie 2014

  Ludzie przecież władza wam nie daje nic od siebie oni po prostu to mają w obowiązku i bez łaski zrobić dla MIESZKAŃCÓW to są pieniądze nie Starosty nie Burmistrza tylko publiczne którymi akurat w tym momencie oni dysponują.

  31 12 Odpowiedz
 • 1 sie 2014

  kampanie wyborczą czas zacząć...

  31 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2014

  Poczytaj najpierw co to takiego budżet i jak się go planuje dodatkowo połowa pieniędzy na kanalizację pochodzi z Unii Europejskiej która daje kasę w wyznaczonym terminie którego nie można przesunąć ani do przodu ani do tyłu tylko wymiana kanalizacji musi odbywać się w określonym terminie bo jak nie to wtedy pieniądze są odbierane i przepadają także jak już to pretensje możesz mieć do Unii Europejskiej ...

  26 10 Odpowiedz
 • Basia 1 sie 2014

  na plecy chodników nie wezmą ze sobą jak będą odchodzić a po drugie zawsze i prawie wszędzie w wakacje są remonty dróg a po trzecie jak mają kasę to nie mają od stycznia tylko w danym czasie a nie kiedy się im widzi

  22 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2014

  Jak oni to robią że w budżecie mają zawsze zagwarantowaną kasę na kampanię wyborczą sorry inwestycje tuż przed wyborami,Głupi naród wszystko kupi.

  19 12 Odpowiedz

Zobacz więcej