Miasto

Ruszyła budowa Galerii Myślenickiej

Ruszyła budowa Galerii Myślenickiej

Na terenie działki przy ulicy Słonecznej, trwa budowa Galerii Myślenickiej. Będzie największa w regionie, znajdzie się w niej 40 sklepów

O tym, że na działce przy ul. Słonecznej ma powstać Galeria Myślenice kupcy informują od 2009 roku, kiedy zburzono budynek starego dworca PKS. Ostatnio temat poruszany był przez nich w maju ubiegłego roku. Przełom nastąpił jednak z początkiem lipca, kiedy na facebookowym profilu galerii, pojawił się wpis: "Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 lipca rusza budowa "Galerii Myślenickiej". Już wkrótce poinformujemy o pierwszych Najemcach" 

Słowa zamieniły się w czyny z początkiem lipca. Plac na którym do tej pory stacjonowały busy został ogrodzony, a na jego teren wjechał ciężki sprzęt. Tablica informacyjna nie pozostawia złudzeń - w tym miejscu powstaje budynek handlowo-usługowy wraz z infrastrukturą techniczną. 

Według założeń, Galeria Myślenicka ma łączyć powierzchnie handlową z przestrzenią w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny. Wśród atutów Kongregacja Kupiecka wymienia bliskość Zakopianki oraz przystanek busów, znajdujący się na tej samej działce. Według danych zamieszczonych na stronie projektu, korzysta z niego ok. 10 000 osób dziennie.

To będzie największa galeria w regionie

Galeria Myślenicka ma być największą powierzchnią handlową w regionie i zajmować ponad 6 500 m.kw. przeznaczonych na wynajem. W budynku znajdzie się około 40 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych, a parking ma pomieścić 230 samochodów.

Galeria Myślenicka będzie dwukrotnie większa od Dekady znajdującej się na sąsiedniej działce, w której znajduje się 16 sklepów o łącznej powierzchni 3400 m.kw. 

Widzicie miejsce dla nowej galerii

 

W jednym z naszych sondaży zapytaliśmy Was, czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową. Dwie-trzecie ankietowanych (61%) twierdzi, że tak, co trzeci (34%) uważa, że nie, natomiast 5% nie ma w tej sprawie zdania.

Wraca temat busów. Pasażerowie znowu pod chmurką

Równolegle z pracami rozpoczętymi przy ul. Słonecznej, wraca temat umiejscowienia przystanku początkowego i końcowego prywatnych przewoźników. Obecnie znajduje się on przy ogrodzeniu okalającym teren należący do kupców. Rozkłady jazdy wiszą na metalowym ogrodzeniu okalającym plac, a zadaszone przystanki zniknęły. Temat poruszacie na forum

 

Powiązane tematy

Komentarze (42)

 • 11 lip 2014

  Busy powinny wrócić pod Carrefour , są przystanki wszystko , a na Słonecznej teraz to wygląda jak obora!

  79 18 Odpowiedz
 • kasia 11 lip 2014

  dla klientów fajnie dla sprzedawców z rynku już gorzej.Fajnie by było gdyby w tej galerii powstał lidl mają fajne produkty a najbliższy jest w wieliczce.

  55 7 Odpowiedz
 • 11 lip 2014

  I super, nie ma to jak jechać w jedno miejsce , zaparkować auto ZA DARMO i kupić co trzeba. Współczuję tylko sklepom w rynku, wydaje mi się ze ich to wykończy zresztą tak jak wykończyły ich płatne parkingi dla klientów.

  42 7 Odpowiedz
 • 11 lip 2014

  To nie zależy od "Panów Busiarzy " tylko od właścicieli terenu - z drugiego placu już są usunięci i po co mają inwestować w kostke może jeszcze parasolki , fontana dla ochłody czy może karuzela dla umilenia czasu ?
  Może w końcu czas na ostateczne określenie stałego "placu" dla busów które to są dla wielu osób podstawowym środkiem transportu

  37 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2014

  Co stoi na przeszkodzie żeby Busiarze tak samo zrobili sobie na Słonecznej ?

  Przecież oni na tym zarabiają to ich obowiązkiem jest zapewnienie warunków pasażerom którzy oczekują na busa ...

  Kostka brukowa nie kosztuje fortuny .... Także Panowie Busiarze- zapewnijcie ludziom godne warunki !

  39 19 Odpowiedz

Zobacz więcej