Miasto

Ruszyła budowa Galerii Myślenickiej

Na terenie działki przy ulicy Słonecznej, trwa budowa Galerii Myślenickiej. Będzie największa w regionie, znajdzie się w niej 40 sklepów

O tym, że na działce przy ul. Słonecznej ma powstać Galeria Myślenice kupcy informują od 2009 roku, kiedy zburzono budynek starego dworca PKS. Ostatnio temat poruszany był przez nich w maju ubiegłego roku. Przełom nastąpił jednak z początkiem lipca, kiedy na facebookowym profilu galerii, pojawił się wpis: "Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 lipca rusza budowa "Galerii Myślenickiej". Już wkrótce poinformujemy o pierwszych Najemcach" 

Słowa zamieniły się w czyny z początkiem lipca. Plac na którym do tej pory stacjonowały busy został ogrodzony, a na jego teren wjechał ciężki sprzęt. Tablica informacyjna nie pozostawia złudzeń - w tym miejscu powstaje budynek handlowo-usługowy wraz z infrastrukturą techniczną. 

Według założeń, Galeria Myślenicka ma łączyć powierzchnie handlową z przestrzenią w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny. Wśród atutów Kongregacja Kupiecka wymienia bliskość Zakopianki oraz przystanek busów, znajdujący się na tej samej działce. Według danych zamieszczonych na stronie projektu, korzysta z niego ok. 10 000 osób dziennie.

To będzie największa galeria w regionie

Galeria Myślenicka ma być największą powierzchnią handlową w regionie i zajmować ponad 6 500 m.kw. przeznaczonych na wynajem. W budynku znajdzie się około 40 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych, a parking ma pomieścić 230 samochodów.

Galeria Myślenicka będzie dwukrotnie większa od Dekady znajdującej się na sąsiedniej działce, w której znajduje się 16 sklepów o łącznej powierzchni 3400 m.kw. 

Widzicie miejsce dla nowej galerii

 

W jednym z naszych sondaży zapytaliśmy Was, czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową. Dwie-trzecie ankietowanych (61%) twierdzi, że tak, co trzeci (34%) uważa, że nie, natomiast 5% nie ma w tej sprawie zdania.

Wraca temat busów. Pasażerowie znowu pod chmurką

Równolegle z pracami rozpoczętymi przy ul. Słonecznej, wraca temat umiejscowienia przystanku początkowego i końcowego prywatnych przewoźników. Obecnie znajduje się on przy ogrodzeniu okalającym teren należący do kupców. Rozkłady jazdy wiszą na metalowym ogrodzeniu okalającym plac, a zadaszone przystanki zniknęły. Temat poruszacie na forum

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 11 lip 2014

  i bardzo dobrze, caly ruch z centrum wyjdzie na obrzeza. tylko taka galeria moze oslabic nasz rodzimy handel - czyli to czym myslenice staly mocne od pokolen

  24 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2014

  A Tesco i Biedronka to jest rodzimy handel?To akurat miejscowi kupcy zawiązali kiedyś spółkę aby wybudować galerię a wspierało się wszelkimi sposobami inwestora który wybudował Tesco.

  32 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2014

  krowka123- ale dlaczego kupcy zwlekali z budową tyle lat ? Przecież plany budowy Galerii Myślenice były już od razu po zburzeniu Dworca- wcześniej niż Dekady także pretensje mogą mieć chyba sami do siebie, że Dekada była pierwsza i to wykorzystała ...

  21 13 Odpowiedz
  • Mariusz 11 lip 2014

   Dlatego "zwlekali" z budową,bo wcześniej nie udało im się uzyskać kredytu za realizację tej inwestycji.W otrzymaniu kredytu przeszkodziły"zachwiane" według banku,proporcje co do powierzchni : 8 tys. m powierzchni użytkowo -handlowej przy 20 tys. m całego budynku.Więc Spółka Galeria Myślenice zdecydowała się na zmniejszenie inwestycji i zmianę projektu.

   17 7 Odpowiedz
 • 11 lip 2014

  I super, nie ma to jak jechać w jedno miejsce , zaparkować auto ZA DARMO i kupić co trzeba. Współczuję tylko sklepom w rynku, wydaje mi się ze ich to wykończy zresztą tak jak wykończyły ich płatne parkingi dla klientów.

  42 7 Odpowiedz
 • 11 lip 2014

  Busy powinny wrócić pod Carrefour , są przystanki wszystko , a na Słonecznej teraz to wygląda jak obora!

  79 18 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   11 lip 2014

   Co stoi na przeszkodzie żeby Busiarze tak samo zrobili sobie na Słonecznej ?

   Przecież oni na tym zarabiają to ich obowiązkiem jest zapewnienie warunków pasażerom którzy oczekują na busa ...

   Kostka brukowa nie kosztuje fortuny .... Także Panowie Busiarze- zapewnijcie ludziom godne warunki !

   39 19 Odpowiedz
   • 11 lip 2014

    To nie zależy od "Panów Busiarzy " tylko od właścicieli terenu - z drugiego placu już są usunięci i po co mają inwestować w kostke może jeszcze parasolki , fontana dla ochłody czy może karuzela dla umilenia czasu ?
    Może w końcu czas na ostateczne określenie stałego "placu" dla busów które to są dla wielu osób podstawowym środkiem transportu

    37 8 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     11 lip 2014

     Nie muszą inwestować w parasolki, fontannę ani karuzelę, ale zwykłe najtańsze płyty chodnikowe by wystarczyły zamiast chodzić po błocie, to chyba nie jest duży koszt jeżeli by wziąć pod uwagę ile firm przewozowych z niego korzysta wystarczy się złożyć i po kłopocie a zapewnią komfort dla użytkownika na lata ...

     18 20 Odpowiedz
     • 11 lip 2014

      W samo sedno. Aby się nie wykosztować skoro jest błoto wystarczy gruz wysypać.

      A galeryjka niech będzie, byle się nie okazało że z racji kosztów budowy wszystko co w środku będzie kosztować fortunę.

      13 9 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    16 lip 2014

    że tak zapytam, gdzie mają te zadaszenia zrobic?? byłas tam teraz ? widziałas? jest 8 stanowisk, busy sie nie mieszczą, podjezdzaja, zabieraja pasazerow i odjezdzaja,zeby nie blokowac miejsca innym

    4 Odpowiedz
 • kasia 11 lip 2014

  dla klientów fajnie dla sprzedawców z rynku już gorzej.Fajnie by było gdyby w tej galerii powstał lidl mają fajne produkty a najbliższy jest w wieliczce.

  55 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   11 lip 2014

   Lidl to szajs jak wszystkie inne biedry i tesco - jedyny plus to taki, że jest taniej ale i jakościowo gorzej. taki supermarket jak np: Jan jest bardzo fajny a produkty też bardzo dobre.

   20 56 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2014

  Tak się składa że w naszym POdsłuchanym kraju jedni dostają kredyty,zezwolenia itp. na piękne oczy a inni muszą latami o nie walczyć.Fakt kupcy byli z początku jakby uprzywilejowani i zastanawia jedno -co było przyczyną że ta miłość władzy do lokalnych kupców wygasła i zrodziła się nowa płomienna miłość do łódzkiej oblubienicy.Wszyscy pamiętają co działo się aby zapędzić busiarzy na nowy dworzec,wydawało się że po tych wszystkich nasyłanych kontrolach wezwą na pomoc GROM ale ustąpili.A jeszcze kiedyś mówiono że nie dopuści się obcych sieci do Myślenic .I kto to mówił?
  Po co rozpieprzono PKS ?To nie konkurencja wykończyła tę firmę ale planowe działania kogoś .
  W całym tym zamieszaniu dobro klienta ,pasażera,pracownika itp. jest na szary końcu.

  22 11 Odpowiedz
 • 11 lip 2014

  ciekawe na kiedy ma być ta galeria gotowa...

  8 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   11 lip 2014

   Otwarcie będzie migusiem, budowa takich wielkich gmachów wcale nie trwa długo :3

   9 3 Odpowiedz
 • Mariusz 11 lip 2014

  Otwarcie druga połowa 2015 roku.

  8 3 Odpowiedz
 • ten triggers 11 lip 2014

  Na miejscu najemców już zacząłbym delikatnie negocjować nowe mniejsze ceny najmu od około rynkowych właścicieli. Odnośnie samej galerii to przecież im większa konkurencja tym lepiej.

  13 4 Odpowiedz
 • OKOKI 11 lip 2014

  Same galerie budują.Będziecie mieli gdzie siedzieć w Niedziele jak będzie deszczyk padał.

  24 6 Odpowiedz
 • 13oddział 11 lip 2014

  Niech sobie budują- ich kasa a i budowlańcy coś zarobią. Szkoda busów bo jak one padną to faktycznie będzie niesamowity problem dojechać do pracy.

  12 6 Odpowiedz
 • Damian 11 lip 2014

  A mi się wydaje, że tam wylali beton, gdzie teraz busy są, więc o jakim wy ludzie błocie piszecie ?

  17 4 Odpowiedz
 • 12 lip 2014

  Nazwisko, "prymusa", tej galerii nie gwarantuje, że współudzałowcy w rok po uruchomieniu galerii, nie pobiją się.
  Przy takim apetycie na kasę, jaki maja liderzy galerii, po dwóch latach wykolegują pozostałych i staną się samodzielnymi właścicielami.
  I tak wyjdzie, że miasto oddało ziemię pod galerię, nie kupcom myślenickim, tylko kilku cwaniakom z Myślenic.

  15 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lip 2014

  Bono a czemu nie martwiłeś się jak miasto sprzedawało dworzec cwaniakom z Łodzi?
  Istnieje pewna różnica w tych transakcjach-kupcy kupili działkę pod działalność handlową a cwaniaki z Łodzi mieli rozwijać komunikację co ponoć było zastrzeżone w umowie.Jednym rzuca się kłody pod nogi a drugim wyściela dywanem,pamiętacie szopkę z wbiciem pierwszej łopaty pod budowę pawilonu handlowego zwanego szumnie Dekadą,potem huczne oddanie a za rok odpadł sufit na tym niby dworcu.
  http://miasto-info.pl/myslenice/2257,myslenice-wbito-pierwsze-lopaty-pod-budowe-dworca-pks.html
  a potem było huczne otwarcie
  http://miasto-info.pl/myslenice/2788,galeria-dekada-myslenice-otwarcie-centrum-handlowego-wideo.html%20
  Jeżeli samorząd coś buduje rozumiem że politycy mogą się przy tym promować ale na prywatnych inwestycjach?I u jednych tak a u innych nie?Zawsze pozostaje jakiś smrodek.

  12 7 Odpowiedz
  • 13 lip 2014

   Tylko cwaniaki z Łodzi, zrobili dworzec w dwa lata po zakupie (z ciągiem handlowym, zwanym nieracjonalnie galerią), czyli już trzy lata temu,
   a gdyby budować przyszłość Myślenic na deklaracjach myślenickich kupców, to przez ostatnie pięć lat oglądalibyśmy sterty błota a dworzec byłby na ulicach miasta.
   Gdyby ci "kupcy" (ciekawe 15 osób, reprezentuje całe Myślenice), byli wiarygodni, niejeden bank biłby się o przyznanie im kredytu.
   Prawdziwi przedsiębiorcy z Myślenic nie biorą w tym "eksperymencie" udziału. Natomiast postkomunistyczna organizacja Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług w składzie prezydialnym podzieliła się gruntem przekazanym przez miasto z podziałem, udziałów wg.hierarchii władzy.

   12 5 Odpowiedz
 • 12 lip 2014

  Niech miasto sprzedaje grunty po cenie rynkowej w licytacji, a nie rozdaje to nie będzie dyskusji o tym czy zrobili dobrze czy źle że przekazali..... To jest właśnie Polska, jedni dostają gratis lub za grosze bo mają układy, a drudzy muszą zapieprzać całe życie żeby mieć kawałek dachu nad głową.

  26 3 Odpowiedz
 • ten triggers 12 lip 2014

  Gdyby od dziś karą za każde zamierzchłe szwindle na szczeblu samorządowym i nie tylko, prócz więzienia było w imię czynu społecznego publiczne wymierzanie policzka od uprawnionych do głosowania obywateli, mielibyśmy w Polsce porządek z władzą... nie sądzicie ?, wszak to MY jako naród jesteśmy ich pracodawcą.

  20 6 Odpowiedz
 • 12 lip 2014

  i co Wam to pisanie da hahaha nie lepiej odpoczac od problemow dnia codziennego?

  6 10 Odpowiedz
 • Tomasz 13 lip 2014

  SUPER LUDZIE BĘDĄ MIEĆ CO ROBIĆ W NIEDZIELE HEHEEH

  6 10 Odpowiedz
  • Jagienka Mur. 13 lip 2014

   Jak będzie w galerii więcej jak 10 osób, to będzie odprawiana msza, co by nie "skołowacieć"....

   6 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lip 2014

  Bono po pierwsze kupcy nie dostali działki tylko kupili ,fakt bez przetargu i "niezależna " prokuratura jak to bywa w takich miasteczkach umorzyła sprawę.Zachwyty nad tempem budowy przez cwaniaków z Łodzi miałyby sens wtedy gdyby przy okazji nie rozpieprzyli działającego ponad 60 lat PKSu.i nie rozsprzedali jego majątku.
  Gdyby to był inny kraj dawno by siedzieli i ich pomocnicy również
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
  Gina przejmowała od Skarbu Państwa PKS aby uchronić miejsca pracy ,zapewnić komunikację i NIE DOPUŚCIĆ OBCEJ SIECI DO OTWARCIA MARKETU W MYŚLENICACH to słowa wypowiedziane tuż po podpisaniu umowy.Żeby było dow*****niej to właśnie Tesco kręciło się koło tej działki i jakoś dziwnie dopięło swego po kilku latach.

  9 7 Odpowiedz
  • 14 lip 2014

   Została im przekazana działka po preferencyjnej cenie. Znane są przejęcia koncernów samochodowych za jedno euro, to też nazywane jest zakupem i sprzedażą.

   krowka123 napisał/a:

   .Zachwyty nad tempem budowy przez cwaniaków z Łodzi miałyby sens wtedy gdyby przy okazji nie rozpieprzyli działającego ponad 60 lat PKSu.i nie rozsprzedali jego majątku.
   .

   Daj mi przykład miasta, gdzie PKS funkcjonuje i pracownicy są szczęśliwi?
   A czy w tym PKS była też prokuratura i zbadała, że rozpieprzyli go bezprawnie i wyciągnęli majątek za symboliczne pieniądze?

   5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lip 2014

  Tyle się kupcy naprosili burmistrza by nie wprowadzał obcego kapitału i nie budowano galerii jakiś czas temu. A co robią teraz???? Sami budują galerie w której wprowadzą mnóstwo obcego kapitału, wykończą kolegów po fachu z mniejszych sklepów i to jest ta ich dbałość o rodzimy lokalny handel.Smutne....

  13 5 Odpowiedz
  • 14 lip 2014

   Jacy tam kupcy, Smerf nie jest kupcem a gra tam pierwsze skrzypce. Tu chodziło o interes trzech osób, a pozostali to przykrywka dla nich, bo tej trójce ziemi by nie dali za pół ceny.
   90 % handlowców z miasta i powiatu nie ma z tą organizacją nic wspólnego, tak że powoływanie się na handel myślenicki a i próba reprezentowania go w mediach, jest nadużyciem i nie ma pokrycia w prawdzie.
   Ta grupa szkodzi Myślenicom i handlowcom myślenickim i powiatowym. Ściągają do przyszłej galerii firmy z zewnątrz, nie proponując nikomu w mieście, a sami będą tam mieć trzy stoiska na krzyż. Z Myślenic mają być telewizory, garnitury, komputery, księgarnia i optyk, może jeszcze buty i jakieś drobiazgi, reszta to międzynarodowe sieciówki.
   Za chwile, połażą hurtownie, salony i serwisy powiatowe, a ludzie pójdą na zasiłki.

   8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lip 2014

  Bono napisał"Daj mi przykład miasta, gdzie PKS funkcjonuje i pracownicy są szczęśliwi? "Bono albo jak zwykle rżniesz głupa albo sprawdź ile istnieje jeszcze PKSów a co do tego czy pracownicy są szczęśliwi-jak można być szczęśliwy z tego że musi się pracować?Praca nie jest rozrywką.Co do celowości rozwalenia firmy-jak udowodnisz że dana decyzja była wynikiem przestępstwa a nie głupoty ale czy nie jest dziwne że osoba zarządzająca PKSem po jego wykończeniu dostaje posadę w firmie która od tego PKSu kupiła dworzec?Dlaczego majątek był sprzedawany z wolnej ręki?Dlaczego jak działano dla dobra firmy nie dopuszczono do Rady Nadzorczej przedstawiciela załogi co było wcześniej?Dlaczego większościowy udziałowiec wyłączył możliwość wglądu w finanse spółki każdemu wspólnikowi co było możliwe wcześniej?Dlaczego osoba która doprowadziła do sprzedaży działki kupcom bez przetargu zamiast wylecieć na zbity pysk awansowała?Takich dlaczego jest dużo więcej.A miało być tak pięknie
  http://www.youtube.com/watch?v=gBt9xDRbkN0

  4 3 Odpowiedz
 • 16 lip 2014

  Galerie stawia się w centrach miasta, tak żeby Kowalski mógł tam zajrzeć "przypadkiem". Kto będzie do tej galerii chodził? Tylko Ci co busami jeżdżą - czyli wiocha. Jak będzie 20 minut do odlotu, to baba "wlezie" jak będzie lało, wiało czy mroziło. Ale czy zostawi tam jakiś grosz. Chyba jak zgubi.
  Najlepszym przykładem jest Kraków...
  - Plaza Kraków: na skraju bankructwa
  - Galeria Bronowice: ruch malutki, głównie Oszołom ma tłumy

  1 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2014

  Cytat"Tylko Ci co busami jeżdżą - czyli wiocha" jak zwykle gdy wystaje słoma z butów to ubliża się innym a tak naprawdę prawdziwych myśleniczan jest garstka ,iluż zostało po wojnie a bloki na osiedlu zasiedlała nowa przodująca siła.

  7 Odpowiedz
 • Misiek 19 lip 2014

  Dobre pytanie dlaczego kupcy wcześniej nie budowali otóż odpowiedź jest bardzo prosta, busy miały główny przystanek przy słonecznej i to tam był największy ruch dopiero wybudowanie nowego dworca wraz z centrum handlowym oraz przeniesienie busów w okolice Dekady spowodowały ze ruch powrócił w okolice ul Słonecznej.
  Co się tyczy tych niby myślenickich kupców wszyscy wiemy w jaki sposób zdobyli tą działkę wszyscy widzimy jacy z nich kupcy sklepik 5x5mb w nim klienta na lekarstwo a przed sklepikiem fura za kilka set tyś.
  A ty urzędzie skarbowy widzisz i milczysz.

  2 1 Odpowiedz
  • Mariusz 26 lip 2014

   Chyba chodziło Ci o ulicę Słowackiego :) Tam wcześniej busy stacjonowały :)

   Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2014

  Dobre pytania tylko odpowiedzi inne i tak
  nie budowali bo nie mieli kasy a nie każdy może dostać kredyt a nie dlatego że busy były gdzie indziej,bardziej głupiego wyjaśnienia dawno nie słyszałam
  w jaki sposób zdobyli działkę proszę zapytać tych którzy o ty decydowali bo mają sie bardzo dobrze w stosunku do PKSu który mieli uzdrowić
  A dlaczego nie ma pytania jak Dekada zdobyła działkę?Jak to jest że osoba która miała uzdrowić PKS doprowadziła do jego ruiny i jest teraz dyrektorem w Dekadzie?
  Ale najlepsze zostało na koniec-A ty urzędzie skarbowy widzisz i milczysz.-tak nasłać na kupców kontrolę i skończyć resztki rodzimego handlu.ORMO czuwa .

  2 3 Odpowiedz
 • 4 sie 2014

  Z TEGO CO WIDZĘ na www galerii na wizualizacjach, to będzie bardzo fajny budynek. Ciekawe czy zrobią ten szklany dach nad pasażem i ceramiczną elewację od Słonecznej - przypuszczam ,że wątpię.

  8 1 Odpowiedz
 • 7 sie 2014

  @Miachał Skwarek, to tylko wizualizacje. Choć rzeczywiście wg nich to byłby najładniejszy budynek w Myślenicach. Tylko czy go tak zrealizują??? Bo jak się za budowanie weźmie księgowy to czarno to widzę

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 37

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 36

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”
Myślenice 5

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”

Zakaz zatrzymywania i postoju przy ul. Szpitalnej jest nagminnie łamany przez mieszkańców, którzy parkują na chodniku. Od stycznia stanie tu parkomat, a przy chodniku radny Mirosław Fita proponuje wstawienie palików Zdaniem funkcjonariuszy z myślenickiej drogówki od lat do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień do których dochodzi na...

Trwa remont Zakopianki. Coraz większe korki przy estakadzie
Drogi 1

Trwa remont Zakopianki. Coraz większe korki przy estakadzie

Coraz większe korki tworzą się przy estakadzie na Zakopiance w Myślenicach. Trwa remont nawierzchni Na odcinku od estakady przy ul. Słowackiego w Myślenicach do ponownego zjazdu do miasta na Zarabie trwa wymiana nawierzchni na Zakopiance. Obowiązuje tu zwężenie drogi i przejazd tylko jednym pasem. W tym miejscu układana jest masa bitumiczna na...