Miasto

Dzisiaj rozpoczęcie roku szkolnego. Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły?

Dzisiaj rozpoczęcie roku szkolnego. Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły?

Dzisiaj do szkół wracają uczniowie w całym kraju. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie policja. 1 września to powrót do starej organizacji ruchu w całym mieście

Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza akcja myślenickiej policji "Bezpieczna droga do szkoły", której głównym celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, szczególnie w czasie ich dojścia i powrotu ze szkoły. 

Policjanci wraz ze strażą miejską przez cały tydzień będą widoczni w okolicach szkół. Podczas akcji policja obejmie nadzorem zwłaszcza te szkoły, które są położone bezpośrednio przy drogach, gdzie najczęściej dochodziło do wypadków i gdzie natężenie ruchu pieszych jest największe. 

UWAGA! W centrum Myślenic wraca stara organizacja ruchu

Funkcjonariusze w porozumieniu z pedagogami, będą uczyć najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasad bezpiecznego poruszania się i opowiadać o innych zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać. Szczególną opieką funkcjonariusze otoczą pierwszaków, którzy nie mają jeszcze pełnej wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. 

Policjanci skontrolują również stan nawierzchni dróg, sygnalizację świetlną, zwrócą uwagę m,in. na to, czy pasy na przejściach dla pieszych się nie zatarły oraz czy nic nie przysłania znaków drogowych informujących na przykład o ograniczeniu prędkości. 

Wszelkie uwagi dotyczące nieprawidłowości związanych z organizacją ruchu drogowego w pobliżu szkół, miejscach niebezpiecznych, można zgłaszać pod nr telefonu myślenickiej drogówki (12) 372 92 40, (12) 372 92 27 lub dyżurnemu KPP, tel. (12) 372 92 00.   

Kontrole autobusów 

Policjanci zapowiadają kontrole autobusów, którymi dzieci będą dowożone do szkół w powiecie myślenickim. - Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych we wrześniu i październiku policjanci z Myślenic, Dobczyc będą dążyć do skontrolowania wszystkich takich pojazdów - zapowiada Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.         

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Rady dla rodziców: 

* pokazać dziecku najbezpieczniejszą (zamiast najkrótszą) drogę do szkoły,

* nauczyć dziecko w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie przechodzić się przez jezdnię,

* wyposażyć go w odblaski

* poinstruować jak ma się zachować przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu,

Powiązane tematy

APEL KIEROWCY: Piesi i rowerzyści zakładajcie odblaski!
Miasto 13

APEL KIEROWCY: Piesi i rowerzyści zakładajcie odblaski!

Jeden z naszych czytelników postanowił zaapelować do pieszych: - Zakładajcie kamizelki lub inne elementy odblaskowe, wtedy jesteście widoczni z większej odległości - pisze. Według policyjnych statystyk ponad 35% ofiar wypadków drogowych to piesi

Komentarze (2)

Zobacz więcej