Okolice

Jawornik: Tydzień utrudnień na Zakopiance

Jawornik: Tydzień utrudnień na Zakopiance

Od dzisiaj kierowcy jadący Zakopianką na odcinku Kraków - Myślenice muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

W Jaworniku  będą demontowane szalunki płyty pomostu, budowanej kładki dla pieszych. W związku z tym zamknięta zostanie cała jezdnia  w kierunku Krakowa. Ruch odbywał się będzie dwukierunkowo po jezdni w kierunku Myślenic. 

Utrudnienia te potrwają około 4-5 dni, a następnie zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Myślenic, natomiast  ruch skierowany będzie na jezdnię w kierunku Krakowa. Te utrudnienia  potrwają również 4-5 dni.

Inwestycja rozpoczęła się  18 grudnia 2013 roku i potrwa do końca lutego 2015. Współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Jej koszt wynosi 7,593 mln. zł, a wartość dofinansowania unijnego wynosi  ponad 4.703 mln. zł.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 14 paź 2014

  Wymarzony czas dla szeryfów blokujących jazdę na zamek...

  21 1 Odpowiedz
 • mirek@ 14 paź 2014

  obejrzyj sobie to i sie dowiesz czy nei ma co zdziwiac

  https://www.youtube.com/watch?v=yHqjI68JzMg

  jak ktos dojezdza codziennie do krk ta droga to wie czy nie ma co zdziwiac...

  15 2 Odpowiedz
 • ania 15 paź 2014

  najlepsze jest to, że o 17 tam już żywego ducha nie ma. Zamiast ciągnąć do oporu i zakończyć budowę jak najszybciej Panowie w punkcik kończą pracę i idą do domciu. Budowy w tak newralgicznych punktach powinny być prowadzone od świtu do zmierzchu.

  13 2 Odpowiedz
 • 14 paź 2014

  Jest co zdziwiać bo kto widział budować takie coś ponad rok - chyba, że stawka jest za roboczogodzinę a nie za wykonaną pracę. Poza tym niech zamykają w nocy kiedy mniejszy ruch. A tak całkiem poza to to coś jest okropne. Jakby te kładki nad Zakopianką nie mogły jednakowo wyglądać.

  13 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 16 paź 2014

  Środa godzina 19/30 korek od KRK 15-to minutowy, Na budowie kładki zero pracownika Zapory, przejazdy, brak tylko myjki do podwozi by było sterylnie czysto.
  Jest cicho i spokojnie.
  Czy się stoi, czy się leży prawie osiem milionów się należy!!!!

  8 2 Odpowiedz

Zobacz więcej