Kultura

Odblaski to obowiązek. Przypomnieli o tym uczniowie i nauczyciele z Głogoczowa

Odblaski to obowiązek. Przypomnieli o tym uczniowie i nauczyciele z Głogoczowa

Uczniowie wraz z nauczycielami rozdawali odblaski, kolorowe balony i ulotki. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych na co dzień

Nauczyciele wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie zorganizowali przypominali mieszkańcom Myślenic o obowiązku noszenia odblasków w trakcie imprezy "Bezpieczni razem w drodze i na drodze", która odbyła się na myślenickim rynku.

Wydarzenie otworzyła Orkiestra Dęta OSP z Głogoczowa stojąca na czele pochodu, który wkroczył na płytę myślenickiego rynku. Na scenie odbyło sie m.in. przedstawienie „Nośmy odblaski, przechodźmy przez paski”, inscenizacja legendy „O utopionym dzwonie”, rewia mody odblaskowej, występy artystów z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie. 

Uczniowie wraz z nauczycielami rozdawali odblaski, kolorowe balony i ulotki. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych na co dzień. 

 

Policjanci wygłosili prelekcję na temat znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, nakazującej pieszym noszenie elementów odblaskowych po zmroku, w terenie niezabudowanym. Przeprowadzili również konkurs dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zawody na torze przeszkód, który ochotnicy pokonywali w alko goglach, dzięki czemu mogli przekonać się, jakie odczucia towarzyszą pieszym, będącym pod wpływem alkoholu. 

Strażacy z OSP Śródmieście ugasili płonący samochód, a na zakończenie wydarzenia na scenie wystąpił zespół „Graham Band”. Każdy, kto znalazł się na rynku 26 października otrzymał elementy odblaskowe.

Powiązane tematy

APEL KIEROWCY: Piesi i rowerzyści zakładajcie odblaski!
Miasto 13

APEL KIEROWCY: Piesi i rowerzyści zakładajcie odblaski!

Jeden z naszych czytelników postanowił zaapelować do pieszych: - Zakładajcie kamizelki lub inne elementy odblaskowe, wtedy jesteście widoczni z większej odległości - pisze. Według policyjnych statystyk ponad 35% ofiar wypadków drogowych to piesi

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...