Miasto

Kto stanie na czele gmin? Typujecie zwycięzców wyborów

Kto stanie na czele gmin? Typujecie zwycięzców wyborów

 

Zapytaliśmy was o to, kto stanie na czele poszczególnych gmin powiatu myślenickiego. Według waszych prognoz zapowiada się, że w niektórych gminach walka o każdy głos powinna trwać do ostatnich godzin kampanii 

W 9 gminach powiatu myślenickiego o stanowiska wójtów i burmistrzów ubiega się 21 osób. W naszych sondażach* zapytaliśmy was, kto ma największe szanse na to, aby stanąć na czele poszczególnych gmin. Czas przyjrzeć się wynikom. 

W największej gminie Myślenice, burmistrz Maciej Ostrowski rywalizuje z Jarosławem Szlachetką. W początkowej fazie ankiety przewagę miał Maciej Ostrowski, jednak ostatecznie obu kandydatom dajecie takie same szanse – czyli pół na pół. 

Największa rywalizacja, bo między czterema kandydatami rozgrywa się w Sułkowicach. Tu oprócz obecnego burmistrza Piotra Pułki na jego miejsce chętnych jest jeszcze trzech kandydatów: Artur Grabczyk, Jolanta Łaski i Krzysztof Trojan. Najwięcej, bo 36% głosów oddaliście na Artura Grabarczyka i Krzysztofa Trojana (34%) i gdyby niedzielne głosy pokryły się z waszymi przewidywaniami, to właśnie oni przejdą do drugiej tury zaplanowanej na 30 listopada. Obecny burmistrz Piotr Pułka ma według was 23% szans na zwycięstwo, a Jolanta Łaski 7%. 

 

Jednego kontrkandydata ma burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak, który konkuruje z Beatą Dudek. Dajecie mu 67% na przedłużenie swojej kadencji. 

W Tokarni jako jedynej gminie obecny wójt Władysław Piaściak nie ma konkurenta. Aby utrzymać się na stanowisku, w niedzielę 16 listopada musi zebrać ponad połowę głosów na tak, bowiem w takich przypadkach mieszkańcy opowiadać się będą „za” lub „przeciw” kandydatowi. 54% z was uważa, że wójt pozostanie na swoim stanowisku kolejne 4 lata. 

W Raciechowicach wójt wójt Marek Gabzdyl konkuruje z Zofią Długopolską i Wacławem Cyganem. Według waszych prognoz – podobnie jak w Sułkowicach, może dojść do drugiej tury. W dogrywce miałby zmierzyć się Marek Gabzdyl (42%) z Wacławem Cyganem (40%). Jedynej kobiecie w tym gronie dajcie 18% szans na przewodnictwo gminie. 

Również dwóch kontrkandydatów ma Wiesław Stalmach. Wójt Wiśniowej zmierzy się z Józefem Dudzikiem i poprzednim wójtem Julianem Murzynem. Tu również może dojść do dogrywki pomiędzy Julianem Murzynem (40%), a Józefem Dudzikiem (33%). Czy obecny wójt naprawdę ma tylko 27% szans na reelekcję? Przekonamy się 16 listopada. 

W Sieprawiu mieszkańcy gminy wybierać będą między Tadeuszem Pitalą a Tomaszem Dyrdą. Ten pierwszy (obecny wójt) zaledwie o 1% wyprzedza swojego przeciwnika. Może to być zapowiedź walki o każdy głos przez kilka dni kampanii jakie zostały do wyborów. 

Remis padł w Pcimiu, gdzie o fotel wójta stara się obecny gospodarz Daniel Obajtek i Edyta Olesik. Tu również walka o głosy trwać powinna do ostatniego dnia kampanii. 

W Lubniu rozgrywka o stanowisko wójta rozegra się pomiędzy Kazimierzem Szczepańcem i Jerzym Waligórą. Obecny wójt w waszych prognozach powinien wygrać tę potyczkę stosunkiem 55% do 45%.  

 

* UWAGA: Wyniki sondaży to nie profesjonalne badanie opinii publicznej, a odzwierciedlenie poglądów czytelników portalu miasto-info.pl

 

Od północy w piątek 14 listopada do momentu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych (niedziela, 16 listopada, godz. 21.00) obowiązuje cisza wyborcza. 

Powiązane tematy

Komentarze (27)

 • 8 lis 2014

  To głosowanie na burmistrza w Myślenicach i wójta we Pcimiu
  (50%-50%}
  to odbywało się chyba na tzw. "ruskich serwerach"

  37 6 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  Kto by nie rządził Pis, Po czy reszta Lewicy. Każdy z nich stopniowo będzie zadłużać każde z tych miast, aby za 4 lata zrobić znów wielki remont tuż przed kampanią wyborczą, już za 4 lata usłyszymy obietnicę otwarcia zalewu dobczyckiego, już za 4 lata znów każdy będzie liczył na to że wybierając ciągle tych samych ludzi coś się zmieni. A ja się pytam czy chociaż jeden z tych kandydatów chce zmniejszyć podatki dla obywateli ? Np zrezygnować z podatków od nieruchomości lub innych opłat stałych. ? Pytam bo bogata gmina to nie ta co ma w kasie na wydatki, ale ta która ma bogatych mieszkańców !

  30 15 Odpowiedz
 • 9 lis 2014

  Hehe. Z Pcimia prawie siedem tysięcy głosów. Czy administratorzy strony wiedzą co się dzieje na ich stronie?

  21 2 Odpowiedz
 • 8 lis 2014

  Zapomniałeś dodać, że to przecież z krwi i kości nauczyciel (zajęć praktyczno-technicznych?).

  No ale nauczycielstwo we władzach (nawet najwyższych) w Myślenicach dominuje, ale to już wszyscy wiedzą. Dlaczego? Na pewno się domyślają.

  Teraz jeszcze do tego koryta lekarze się pchają, nawet ordynator.
  Kto będzie uczył, kto będzie leczył w tym super-hiper wyremontowanym "śpetolu"?

  yoda napisał/a:

  Żenujące

  ZAISTE!

  20 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lis 2014

  Moim zdaniem rozwój naszego miasta i gminy potrzebuje wiedzy i doświadczenia oraz stabilizacji a nie czasu na zmiany i rozgrywek partyjnych PISu które nic dobrego nie dadzą ...

  27 23 Odpowiedz

Zobacz więcej