logo-web9

Noworoczne Derby: Orzeł zremisował z oldboyami Dalinu

W historii myślenickich derbów zawodnikom Orła nie udało się jeszcze wygrać z Dalinem. Tym razem było podobnie, a mecz zakończył się remisem

To były 6 Noworoczne Derby Myślenic. Na boisko wybiegli zawodnicy Orła Myślenice i Oldboye Dalinu. W pierwszej połowie Dalin reprezentowali oldboye młodsi, którzy po bramkach braci Góreckich wygrali pierwszą połowę 2:1. W tej części gry gola dla Orła zdobył Rafał Kański.

W drugiej połowie Dalin reprezentowali oldboye starsi, którzy występowali w klubie nawet kilkanaście lat temu. W tej części gry bramkę dla Orła zdobył Adrian Kasprzyk i ustalił nią wynik na 2:2.

Jak na razie bilans po sześciu spotkaniach jest korzystny dla Dalinu. Piłkarze tej drużyny wygrywali 3 razy i 3 razy remisowali. Bez zwycięstwa ciągle pozostaje Orzeł.

Tradycja rozpoczęcia Nowego Roku derbami myślenickich drużyn narodziła się w 2010 roku. W pierwszych noworocznych derbach Myślenic w 2010 roku Dalin wygrał z Orłem 9:4 , rok później przywitano rok remisem 3:3. W 2012 roku o zwycięstwie zadecydowałzłoty gol na korzyść Dalinu (1:0), rok temu mecz zakończył się wynikiem 1:1 , również remisem rozpoczął się rok 2015.