Sport

Bieg dla Życia: Natalia w Warszawie. Ciągle można pomagać Piotrusiowi

Natalia Lińczowska z Dobczyckiego Klubu Biegacza pokonała ponad 320 kilometrową trasę, aby pomóc 7-latkowi choremu na raka mózgu

Szesnastoletnia Natalia swój bieg rozpoczęła w niedzielę 14 lutego pod wieżą Kościoła Mariackiego w Krakowie. Celem biegu był Pałac Prezydencki w którym chciała prosić o pomoc Pierwszą Damę - Annę Komorowską. Aby się tam znaleźć przez 11 dni pokonała ponad 320 kilometrową trasę. Piotruś zmaga się z chorobą nowotworową od dwóch lat. Leczenie  wymaga ok. 400 000 euro, co przerasta  możliwości jego rodziny. Historią chłopca zainteresowała się młoda mieszkanka Stadnik, która postanowiła pomóc chłopcu, wykorzystując do tego swoją życiową pasję - biegi długodystansowe. 

Na miejscu spotkała się z przedstawicielami kancelarii Prezydenta, którym przekazała m.in. list do Damy Anny Komorowskiej, wyjaśniający po co i dla kogo przybiegła do stolicy.

Zrobiłabym to jeszcze raz, żeby tylko pomóc Piotrusiowi 

W trakcie akcji „Bieg dla Życia” wspierali ją koledzy z Dobczyckiego Klubu Biegacza. Relacje z ich biegu można było śledzić na facebooku.

– Swój bieg oceniam... bardzo pozytywnie. Oczywiście były cięższe chwile, ale cały czas motywowałam się myślą o Piotrusiu. To dodawało mi dużej siły. Chociaż nie spotkałam się z panią Komorowską, to porozmawiałam z osobami z kancelarii prezydenta. Myślę, że do spotkania z panią prezydentową może jeszcze dojść – mówiła na miejscu Natalia. - Zrobiłabym to jeszcze raz, żeby tylko pomóc Piotrusiowi - dodała. 

Teraz Natalia może odpocząć. Zostało jej jeszcze kilka dni do końca ferii zimowych. – Kilka dni pewnie będę się regenerować. Później wrócę do treningów. Nie myślę o rzuceniu biegania, chociaż w tym momencie nienawidzę biegać. Równocześnie jednak kocham to robić! – powiedziała festiwalowibiegowemu

Natalia Lińczowska skończyła swój bieg. 7-letni Piotruś wciąż walczy. Osoby które chcą wesprzeć chłopczyka, mogą wpłacić pieniądze na konto fundacji „Zdążyć z Pomocą” lub przekazać 1% podatku (JAK POMÓC?). Natalia zapowiada, że jeżeli będzie trzeba zorganizuje kolejną wyprawę. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 26 lut 2015

  JESTES WIELKA! Gratuluje!

  31 10 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Co z tą Polską?
  Dziewczyna biegnie 320 km,żeby łaskawie nam panująca pani Bronkowa pomogła umierającemu dziecku?
  A co z innymi dzieciami?
  Kto stoi na straży konstytucji,która zapewnia równy i bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej?

  42 3 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 26 lut 2015

  Czuję się przy Natalii taki mały. Mam nadzieję, że pojawi się w telewizji aby móc jeszcze bardziej propagować swoją ideę. Oby ten bieg był tylko zalążkiem całej akcji.

  28 5 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 26 lut 2015

  Pani Komorowska nie raczyła się nawet przywitać ?!!!!!!

  43 5 Odpowiedz
  • 26 lut 2015
   carna napisał/a:

   Myślałam że mnie coś trafi jak Natalka w TV mówiła że ,,damy'' nie było w pałacu. Teraz myślę sobie że może i to dobrze ,bo żeby spotkać się z Natalką trzeba sobie zasłużyć.

   ksgrzes napisał/a:

   Szkoda że PANI prezydentowa nie Znalazła Czasu.....
   Czas zmienić Warte w Pałacu Prezydenckim...

   Bolek napisał/a:

   A czego Ty się spodziewałaś ? to są prostacy a nie para prezydencka, zarówno żonka bronka jak i pan analfabeta. Ludzie 10 maja obudźcie się z tej zakłamanej rzeczywistości jaką serwuje Wam PO !

   Może zamiast od razu na kogoś szczuć i wieszać na kimś psy, należałoby włączyć choćby na chwilę telewizję, sięgnąć po prasę, albo przejrzeć serwis informacyjny. Wtedy zapewne wiedzielibyście, że prezydent wraz z małżonką przebywają obecnie w Tokio z dwudniową wizytą.

   15 20 Odpowiedz
   • Moriss Moriss 26 lut 2015

    Telewizja kłamie :)

    13 9 Odpowiedz
   • Mietek 28 lut 2015

    Koleżko Popatrz co "Twój" prezydencik Narobił
    https://www.youtube.com/watch?v=liaV4y06hEE
    czy To Jest Normalne?

    9 1 Odpowiedz
    • 28 lut 2015

     Burak, Typowy Janusz na wakacjach, dać mu jeszcze skarpetki i sandały. Jak można na kogoś takiego głosować ? wstyd na cały świat.

     11 Odpowiedz
    • 28 lut 2015

     Nie jestem Twoim kolegą. A jeśli chodzi o zachowanie prezydenta, to masz rację. Dla kogoś takiego, jak Ty, nadętego i usiłującego za wszelką cenę w każdych okolicznościach być poważnym, kogoś bez poczucia humoru i dystansu do siebie, takie zachowanie z pewnością nie jest normalne. Ja natomiast zdecydowanie wolę, żeby prezydent był prawdziwy, a nie malowany, jak z obrazka.

     2 11 Odpowiedz
     • Mietek 1 mar 2015

      Wiesz co to jest Sarkazm? Szogunie!
      A Miałem nie Karmić Trolla.....

      2 1 Odpowiedz
      • 1 mar 2015

       Ku gwoli wyjaśnienia słów prezydenta, który podczas wizyty w Japonii nazwał szefa BBNu, gen. Stanisława Kozieja, "szogunem”. Profesor Tomasz Nałęcz wyjaśnił, że doszło do tego, ponieważ Japończycy, tłumacząc funkcję generała, nazwali go właśnie "szogunem”. Prezydenta, który jest historykiem i wie, co znaczy szogun, bardzo to rozbawiło. A więc, cała historia z nazwaniem gen. Stanisława Kozieja "szogunem” rozpoczęła się od japońskiego tłumacza, a prezydent wyłącznie powtórzył to z żartem.

       3 9 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 26 lut 2015

  Myślałam że mnie coś trafi jak Natalka w TV mówiła że ,,damy'' nie było w pałacu. Teraz myślę sobie że może i to dobrze ,bo żeby spotkać się z Natalką trzeba sobie zasłużyć.

  42 5 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 26 lut 2015

   dlatego juz przy pierwszym artykule pytalem czy Pani Prezydentowa w ogole wie ze ktos do niej bignie...

   19 4 Odpowiedz
   • Samanta Rigerr 26 lut 2015

    Trudno powiedzieć, podobno Komorowska wysłała list do Natalii, tylko kto go napisał ? Pewnie sekretarz. bo podpis nie wygląda na ręczny tylko jak wydrukowany z całością listu na drukarce......

    15 3 Odpowiedz
  • 26 lut 2015

   A czego Ty się spodziewałaś ? to są prostacy a nie para prezydencka, zarówno żonka bronka jak i pan analfabeta. Ludzie 10 maja obudźcie się z tej zakłamanej rzeczywistości jaką serwuje Wam PO !

   Oby więcej takich ludzi jak Natalia. Szacunek !

   30 12 Odpowiedz
 • Mietek 26 lut 2015

  Szacunek za: Upór,Determinacje,Wolę Walki,
  Szkoda że PANI prezydentowa nie Znalazła Czasu.....
  Czas zmienić Warte w Pałacu Prezydenckim...

  30 7 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 26 lut 2015
  6 5 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Przykra sprawa ale pani Komorowska była tak zajęta pakowaniem przed wyjazdem w raz z mężem do Cesarza Japonii
  . A wiadomo że wycieczka ważniejsza niż tam jakaś biegaczka . bardzo szkoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  22 7 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Wielkie brawa dla Natalii !!!
  A pani bronkowa jeszcze chyba wtedy była w stolycy..

  21 4 Odpowiedz
 • OKOKI 26 lut 2015

  Komorowska pojechała do Japonii ,opycha się suszi i popija ssake, nie ma czasu na spotkania z obywatelami własnego kraju. Za to przywiezie nam do Polski parę dodatkowych kg.

  31 4 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 27 lut 2015

  Widziałam film na jednej z myślenickich stron ,nakręcony częściowo w Warszawie po dotarciu tam naszej wspaniałej biegaczki. Mam wrażenie że autorzy filmu chcieli nam dać do zrozumienia że Natalia biegła do zdjęcia... Bo zamiast Komorowskiej kilkakrotnie pojawia się jej zdjęcie, po co ? Może to tylko moje odczucie,ale ja tak odbieram ten filmik.

  7 3 Odpowiedz
 • 28 lut 2015

  Jesteś wielka !!! Serdeczne Gratulacje !!

  3 1 Odpowiedz
 • 1 mar 2015

  Powaga w stylu tej Kwaśniewskiego w Charkowie tylko Kwaśniewski miał jeden atut -umiał poprawnie mówić i pisać po polsku i pozdrowień dla żony nie musiał czytać z kartki.W sumie dla niektórych głowa państwa skacząca po krzesłach może być autorytetem ale chcę przypomnieć że w ty kraju żyją jeszcze oprócz nich normalni ludzie.

  4 1 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 1 mar 2015

  znalezione w sieci
  zdjecie

  5 1 Odpowiedz
 • 2 mar 2015

  Największym żartem to jest to, że ktoś taki został prezydentem...

  5 3 Odpowiedz
 • 7 mar 2015

  bredzisław kompromitowski mam nadzieję że 10 maja polacy zmądrzeją i wybiorą inaczej

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać
Myślenice 0

Zawody rowerowe dla dzieci. Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać

W najbliższą niedzielę na Zarabiu odbywać się będzie Maraton Rowerowy Cyklokarpaty, podczas którego zorganizowane zostaną również bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty to ogólnopolska impreza rowerowa dla amatorów, która w Myślenicach odbywa się już po raz drugi. Trasy maratonu rowerowego prowadzą głównie...

Tomasz Proszek zdobył dwa medale na "Narodowych Dniach Badmintona 2019"
Badminton 0

Tomasz Proszek zdobył dwa medale na "Narodowych Dniach Badmintona 2019"

Tomasz Proszek, zawodnik sekcji badmintona TKKF "Uklejna" Myślenice wywalczył w Katowicach dwa medale w międzynarodowym seniorskim turnieju badmintona Turniej był imprezą towarzyszącą dla Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie rozgrywanych również w halki katowickiego Spodka. Ranga imprezy była tym wyższa, że startowali w nim również zawodnicy k...

Stanisław Nowak z Sieprawia Mistrzem Polski w MTB Eliminator
Kolarstwo 0

Stanisław Nowak z Sieprawia Mistrzem Polski w MTB Eliminator

Stanisław Nowak z Sieprawia zdobył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski MTB Eliminator rozgrywanych w Sławnie Eliminator MTB to cykl zwodów w młodej odmianie XCE. Wyścigi tego typu rozgrywane są często w centrach miast gospodarzy, wokół starówek i rynków. Tym razem Polski Związek Kolarski organizację imprezy powierzył Sławnu, gdzie otwarto n...

Myślenice Streetball Cup 2019 wygrywa "Miasteczko" [WIDEO]
Sport 0

Myślenice Streetball Cup 2019 wygrywa "Miasteczko" [WIDEO]

Rodzinna atmosfera, graffiti, muzyka na żywo z gramofonów, pamiątkowe koszulki, poczęstunek z grilla, wyśmienite pączki i bliskość kąpieliska, to największe atuty tej imprezy od lat Myślenice Streetball Cup to zawody koszykówki ulicznej, które od lat rozgrywane są na Górnym Jazie na Zarabiu. Po siedmioletnie przerwie wróciły w to miejsce po remonc...

Trwają przygotowania do sezonu. Piłkarze Orła trenowali nad Balatonem
Piłka nożna 0

Trwają przygotowania do sezonu. Piłkarze Orła trenowali nad Balatonem

Młodzi zawodnicy pod okiem trenera Marka Pajki przygotowywali się do ligowych rozgrywek nowego sezonu Prawie 30-osobowa drużyna juniorów Orła Myślenice przez tydzień przebywała na wakacyjnym obozie przygotowawczym w partnerskiej miejscowości Csopak nad Balatonem. Młodzi zawodnicy pod okiem trenera Marka Pajki przygotowywali się do ligowych rozgryw...

Małopolska TOUR! Cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi
Sport 0

Małopolska TOUR! Cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi

Województwo Małopolskie zaprasza na Małopolska TOUR! Czyli dzień pełen emocji, cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi oraz koncertami artystów polskiej sceny muzycznej. Udział we wszystkich wydarzeniach imprezy jest bezpłatny. Rajd Rowerowy W trakcie każdej z edycji Małopolska TOUR organizowane są rajdy rowerowe na trasach o...