Sport

Bieg dla Życia: Natalia w Warszawie. Ciągle można pomagać Piotrusiowi

Bieg dla Życia: Natalia w Warszawie. Ciągle można pomagać Piotrusiowi

Natalia Lińczowska z Dobczyckiego Klubu Biegacza pokonała ponad 320 kilometrową trasę, aby pomóc 7-latkowi choremu na raka mózgu

Szesnastoletnia Natalia swój bieg rozpoczęła w niedzielę 14 lutego pod wieżą Kościoła Mariackiego w Krakowie. Celem biegu był Pałac Prezydencki w którym chciała prosić o pomoc Pierwszą Damę - Annę Komorowską. Aby się tam znaleźć przez 11 dni pokonała ponad 320 kilometrową trasę. Piotruś zmaga się z chorobą nowotworową od dwóch lat. Leczenie  wymaga ok. 400 000 euro, co przerasta  możliwości jego rodziny. Historią chłopca zainteresowała się młoda mieszkanka Stadnik, która postanowiła pomóc chłopcu, wykorzystując do tego swoją życiową pasję - biegi długodystansowe. 

Na miejscu spotkała się z przedstawicielami kancelarii Prezydenta, którym przekazała m.in. list do Damy Anny Komorowskiej, wyjaśniający po co i dla kogo przybiegła do stolicy.

Zrobiłabym to jeszcze raz, żeby tylko pomóc Piotrusiowi 

W trakcie akcji „Bieg dla Życia” wspierali ją koledzy z Dobczyckiego Klubu Biegacza. Relacje z ich biegu można było śledzić na facebooku.

– Swój bieg oceniam... bardzo pozytywnie. Oczywiście były cięższe chwile, ale cały czas motywowałam się myślą o Piotrusiu. To dodawało mi dużej siły. Chociaż nie spotkałam się z panią Komorowską, to porozmawiałam z osobami z kancelarii prezydenta. Myślę, że do spotkania z panią prezydentową może jeszcze dojść – mówiła na miejscu Natalia. - Zrobiłabym to jeszcze raz, żeby tylko pomóc Piotrusiowi - dodała. 

Teraz Natalia może odpocząć. Zostało jej jeszcze kilka dni do końca ferii zimowych. – Kilka dni pewnie będę się regenerować. Później wrócę do treningów. Nie myślę o rzuceniu biegania, chociaż w tym momencie nienawidzę biegać. Równocześnie jednak kocham to robić! – powiedziała festiwalowibiegowemu

Natalia Lińczowska skończyła swój bieg. 7-letni Piotruś wciąż walczy. Osoby które chcą wesprzeć chłopczyka, mogą wpłacić pieniądze na konto fundacji „Zdążyć z Pomocą” lub przekazać 1% podatku (JAK POMÓC?). Natalia zapowiada, że jeżeli będzie trzeba zorganizuje kolejną wyprawę. 

Powiązane tematy

Komentarze (26)

 • Samanta Rigerr 26 lut 2015

  Myślałam że mnie coś trafi jak Natalka w TV mówiła że ,,damy'' nie było w pałacu. Teraz myślę sobie że może i to dobrze ,bo żeby spotkać się z Natalką trzeba sobie zasłużyć.

  42 5 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 26 lut 2015

  Pani Komorowska nie raczyła się nawet przywitać ?!!!!!!

  43 5 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Co z tą Polską?
  Dziewczyna biegnie 320 km,żeby łaskawie nam panująca pani Bronkowa pomogła umierającemu dziecku?
  A co z innymi dzieciami?
  Kto stoi na straży konstytucji,która zapewnia równy i bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej?

  42 3 Odpowiedz
 • OKOKI 26 lut 2015

  Komorowska pojechała do Japonii ,opycha się suszi i popija ssake, nie ma czasu na spotkania z obywatelami własnego kraju. Za to przywiezie nam do Polski parę dodatkowych kg.

  31 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lut 2015

  Szacunek za: Upór,Determinacje,Wolę Walki,
  Szkoda że PANI prezydentowa nie Znalazła Czasu.....
  Czas zmienić Warte w Pałacu Prezydenckim...

  30 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ruszają rozgrywki I Ligi Badmintona
Badminton 0

Ruszają rozgrywki I Ligi Badmintona

W sobotę 17 września reprezentanci TKKF UKLEJNA Myślenice zainaugurują rozgrywki I Ligi Badmintona PZBad   Gospodarzem pierwszej kolejki ligowej  I Ligi Bad...