Miasto

Okradał dyskonty na masową skalę. Wpadł w Myślenicach

Okradał dyskonty na masową skalę. Wpadł w Myślenicach

Od kwietnia 65-latek z Wadowic okradał dyskonty w województwie małopolskim. Wpadł w Myślenicach. Wartość wyniesionego przez niego towaru oszacowano na 10 tys. zł

Mężczyzna przyznał się do winy po tym jak zatrzymała go ochrona jednego z myślenickich dyskontów. 

Przyłapali go, kiedy próbował opuścić sklep z wózkiem wyładowanym po brzegi różnego rodzaju towarami za ponad trzysta złotych. Mężczyznę przekazali policjantom. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że ten – notowany już za kradzieże – może mieć ich na koncie więcej. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. 

Wkrótce doszło do przeszukania jego samochodu oraz miejsca zamieszkania w jednej z wiosek w powiecie wadowickim. Policjanci znaleźli tam m.in. kilkadziesiąt ozdobnych iglaków, którymi obsadził posesję, sterta nowych opon samochodowych, elektronarzędzia, artykuły higieniczne i żywnościowe, mnóstwo alkoholu (wódka i piwo), napoje, słodycze, a nawet wędliny i jajka. Towary trafiły na komendę dwoma zapełnionymi po dach samochodami dostawczymi. 

Wszystko to, jak później wyjaśnił podejrzany, skradł wykonując co najmniej piętnaście kursów do sklepu w Myślenicach i pięć lub sześć w podobnym dyskoncie w oświęcimskim Zatorze oraz w innych miejscach, które są ustalane. Nawet po 5-6 razy załadowywał sklepowy wózek i – unikając przejścia przez linię kas –  wykorzystywał nieuwagę ochrony, po czym wywoził towary na parking i chował je do samochodu. 

Wstępne szacunki opiewają łączną kwotę zabranych rzeczy na około 10 tysięcy złotych. Odzyskane produkty są sukcesywnie zwracane do dyskontu. Do czasu sądowej rozprawy prokuratura zdecydowała o oddaniu sklepowego złodzieja pod policyjny dozór. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Komentarze

 • 1 maj 2015

  Jaka chwilowa nie uwaga ochrony? to od czego oni tam są? od podpierania regałów sklepowych i bajerowania ekspedientek? Są jak dupa od srania żeby zwracać uwage na tego typu rzeczy, powinni zostać zwolonieni natychmiast, może nauczą się że nie płaci się im tylko od stania!

  32 39 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  Są jak dupa od srania,bo stoją na umowę-zlecenie za 4-6 zł po 12 godz. Po upływie ''takiej umowy'',zwalniają ich,albo sami się zwalniają,bo wolą zbierać puszki.

  70 12 Odpowiedz
  • 1 maj 2015

   Nikt ich nie trzyma nie pasuje to niech idzie zbierać puszki proste!, a jak ma zamiar pracować to niech robi to co ma robić bo można nie zauważyć , przeoczyć raz ale jak osoba 65-cio letnia wynosi ze sklepu kilkakrotnie towar z pełnym koszykiem i ochrona nie widzi no to jest coś nie tak, chyba że miała w tym udziały.

   12 24 Odpowiedz
   • inkwizytor 1 maj 2015

    Mój sąsiad pracował w "ochronie" w carrefour na Słowackiego w Myślenicach.
    Jak złapali kogoś na kradzieży, głównie żuli - to wielkie owacje były.
    A sami często współpracowali z młodymi żulikami, czy młodzieżą kradnącą byle co....
    Ponadto, sami wiedzieli jak są ustawione kamery i wynosili głównie słodycze....

    I co na to powiesz?
    Ja byłem i jestem w szoku...

    Pozdrawiam

    6 16 Odpowiedz
    • 1 maj 2015

     I wynosili głównie słodycze...Nie wygłupiaj się bo jestem szoku,po tym co napisałeś !!!
     P.S. I sam ci to powiedział? Chyba nie bardzo lubicie się z tym sąsiadem? ;];];]

     19 11 Odpowiedz
    • 3 maj 2015

     A ja nie jestem. Jakby NORMALNIE zarabiali to by nie musieli kraść żeby utrzymać rodziny.
     Kumpel pracował w biedronce. Mówił że kradną tam na potęgę. Wejdzie kilka dresów biorą co chcą i wygodzą. Mimo tego że widział jak wynoszą nie zareagował bo po swojej zmianie by go dorwali..

     12 2 Odpowiedz
  • 1 maj 2015

   Ci z dobczyckiej ochrony maja bagatela 3,50 /h ja bym nawet nie obrócił głowy za tyle kasy szkoda karku

   32 1 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  Dokładnie, sam jakbyś dostał 5 zł na godzine to byś palcem nie kiwnął jakby gość wywoził towar..

  57 8 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  Skoro go zatrzymali to pewnie ochrona przynajnmniej ta w myslenicach zareagowala wiec nie mozna oskarzac wszystkich ochroniarzy tym w mysl. Mimo ze za 5 zl na h to chcialo sie zareagowac

  37 2 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  A politycy kradną na potęgę i nie ma komu ich powstrzymać...

  64 2 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  ''Do biznesu idzie się dla pieniędzy,a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy''. Uczciwa i konkretna wypowiedz Grzegorza Schetyny ;]

  38 7 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  A pozatym mam to gdzieś czy pokradli czy nie, o jedno was prosze oddajcie 10 maja swój głos na PAWŁA KUKIZA, , wtedy przestaną nas okradać złodzieje przy korycie i sępy którzy czekają na nowe posady jak wygra Bronek lub Duda!

  37 17 Odpowiedz
  • 1 maj 2015

   Nie wiem czy ,to coś da głosowanie na Kukiza,bo rozszczepią się głosy i znowu Bronek wygra? Ale fakt,że jest jedyny,który w tym ''Folwarku zwierzęcym ''może coś namieszać?

   37 9 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 maj 2015

   Jeżeli wyborcami P. K są osoby o tak rynsztokowym języku to możesz być pewny, że mój głos nie zostanie na niego oddany.

   vhailor napisał/a:

   A ja nie jestem. Jakby NORMALNIE zarabiali to by nie musieli kraść żeby utrzymać rodziny.
   Kumpel pracował w biedronce. Mówił że kradną tam na potęgę. Wejdzie kilka dresów biorą co chcą i wygodzą. Mimo tego że widział jak wynoszą nie zareagował bo po swojej zmianie by go dorwali..

   Słabe zarobki, bieda nie powinny usprawiedliwiać złodziejstwa. Jak ktoś mało zarabia to niech szuka innych możliwości, jak nie ma żadnego przydatnego wykształcenia - niech się uczy, jak nie ma możliwości się uczyć, niech zbiera chociażby puszki. Zdecydowanie wszystko jest lepsze niżeli okradanie innych.

   22 11 Odpowiedz
   • 4 maj 2015

    ''Powodzianinie'',kochany mój drogi. Ciebie,to chyba jedynie zalała krew po tych komentarzach,albo przelewy na konto w banku i dlatego jesteś ''ślepy''? ;]

    7 22 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     4 maj 2015

     Czemu zalała krew? Po prostu widzę jak wiele warcholstwa i przyzwolenia na złodziejstwo jest w polskim społeczeństwie. Jak na 25 lat mam całkiem dobry przelew co miesięcznej pensji. Może dlatego, że się uczyłem, a nie bimbałem?
     Pozdrawiam,
     "kumatych"

     24 7 Odpowiedz
     • 4 maj 2015

      I tak o to poznałem młodego ''bufona''na Myślenice info ;]

      Pozdrawiam;]

      11 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 maj 2015

  Chyba tylko namieszać a o to chodzi sztabowi Komorowskiego.
  Ale temat o złodziejach a tutaj o wyborach chociaż jakoś się to wiążę bo większych złodziei od polityków raczej nie ma.Schetyna ponoć kiedyś powiedział że do biznesu idzie się dla pieniędzy a do polityki dla wielkich pieniędzy.

  19 3 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  Jakaż,to różnorodność tematów przewija się w tych komentarzach? Zaczęło się od ''hurtowego klienta dyskontu'' i ochroniarzach. Następnie klasyczne zejście na bieżące tematy polityczne.Nie obyło się też,by przy okazji ''obsmarować jakiegoś tam sąsiada'' Przypuszczam,że kolejny wpis będzie o żonach i kochankach i oczywiście czworonogach jako naszych pupilach ;]

  23 10 Odpowiedz
 • Misiek 3 maj 2015

  Problem nie jest ochrona a źle rozplanowane wyposażenie sklepu, gdyby na wejściu do sklepu były bramki kolesiowi nie udało by się wyjechać ze sklepu przykładem jest nasza biedronka i głowę dam ze to właśnie z niej koleś wywoził towar w tesco też można by przejechać obok tych automatycznych kasjerek.
  Zresztą sama nazwa dyskonty sugeruje że była to albo biedronka albo tesco heheheh

  5 3 Odpowiedz
 • 3 maj 2015

  Jedna jest prawda . Pracodawcy udają że płacą, a ochrona udaje ,że solidnie pilnuje. Niestety praca w ochronie nie jest ciężka to fakt ale za 4zł nikt nie będzie narażał swojego życia czyli jak pisałem powyżej obie strony udają.

  9 1 Odpowiedz
 • 4 maj 2015

  naslu napisał/a:

  A pozatym mam to gdzieś czy pokradli czy nie, o jedno was prosze oddajcie 10 maja swój głos na PAWŁA KUKIZA, , wtedy przestaną nas okradać złodzieje przy korycie i sępy którzy czekają na nowe posady jak wygra Bronek lub Duda!

  Jeżeli wyborcami P. K są osoby o tak rynsztokowym języku to możesz być pewny, że mój głos nie zostanie na niego oddany.

  To nie jest rynsztokowy język,tylko komentarz napisany dobitnie i bez wulgaryzmów.

  6 23 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 maj 2015

   To jest rynsztokowy język, nizin społecznych, bo to samo można napisać grzeczniej. No, ale przecież lepiej być kupą chama i "brutala".
   Pokolenie piwa i żulerni.

   20 12 Odpowiedz
   • 4 maj 2015

    Zmień sobie nick idealny młodzieńcze z ''wyżyn społecznych'', ponieważ,to wygląda jak byś celowo ubliżał i kpił z tych ludzi, których faktycznie pozalewało i potracili cały dobytek.Pamiętam jak twój ''idol ''porobił sobie z nimi filmiki i naobiecywał cuda,a potem ich olał ;]

    8 23 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     6 maj 2015

     A któż jest moim idolem? Na pewno nie nieuk, który musi kraść żeby przeżyć.

     18 3 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     12 maj 2015

     Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, któż jest moim idolem, skoro udzielasz się w innych tematach, to może stań do dyskusji na poważnie? Bo jak na razie jak typowy warchoł coś powiedziałeś, ale nic z tego nie wynika...

     2 Odpowiedz
     • 25 maj 2015

      Nigdy nie dyskutuje z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!

      P.S. Sam jesteś dla siebie samego/samej idolem ;]

      Narcyzm grupa osób narcystycznych stanowią ludzie, którzy są pewni siebie i nie przejmują się zupełnie opiniami innych. Prezentują się jako wyraźnie wyższościowi, mają skłonność do mimowolnego poniżania innych ludzi i dawania innym do zrozumienia, że są gorsi. Są dysfunkcyjnie zainteresowane własną autoprezentacją, jednak pierwsi stale boją się, że coś się im nie uda, dlatego zwykle milcząco obserwują innych i porównują się nieustannie. Są przerażeni, że ktoś zobaczy coś nieodpowiedniego (co nie pasuje do kreowanego przez nich obrazu). Drudzy tak silnie wierzą w wizerunek, który kreują, że nie zauważają w ogóle opinii innych lub się z nimi nie liczą.

      Potencjalnie skutecznymi formami leczenia jest: psychoterapia psychodynamiczna, która ma pomóc pacjentowi na przykład w: odbudowaniu realnego, rzeczywistego Ja, osłabieniu skutków obron narcystycznych, czy wprowadzeniu postaci terapeuty na którego będzie wyprojektowany i przeniesiony obraz narcystyczny zaburzonej osoby, co w efekcie może dopomóc terapeucie w leczeniu jak i zrozumieniu życia psychicznego pacjenta/klienta.

      Pozdrawiam;]

      3 1 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       25 maj 2015

       Atak ad personam - to jak w Prawie Godwina, oznacza Twoją porażkę jako rozmówcy. Dobra robota :]

       1 3 Odpowiedz
 • 25 maj 2015

  Atak ad personam - to jak w Prawie Godwina, oznacza Twoją porażkę jako rozmówcy.

  Tak oto stwierdził były prezydent :]

  4 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   25 maj 2015

   Były prezydent nie ma tu nic do rzeczy. Nie masz argumentów, tylko się czepiasz tego, że zarabiam i jestem młody + krytykuje złodziei. A zamiast rozmawiać na argumenty, atak personalny w moją stronę. Tak właśnie faktycznie postępował odchodzący prezydent - do roboty się wziął jak przegrana mu zawitała w oczy.

   :]
   Nieudacznik czy złodziej? Wybierz określenie najlepiej pasujące do siebie sam.

   3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    25 maj 2015

    PS. Naucz się cytować poprawnie
    PS2. Lektura Twoich komentarzy tutaj, raczej nie pozostawia złudzeń, że dobrego wykształcenia nie masz.
    PS3. Przestaje subskrybować ten wątek. Do niczego on więcej nie prowadzi, a na argumenty dyskutować nie chcesz. Tanią pyskówkę zostaw dla brata w Szwecji. Skoro musiał zwiać, bo mu tu nie wyszło... oj.

    4 Odpowiedz
    • 26 maj 2015

     Jesteś wspaniały,idealny,cudowny,wykształcony. W wieku12 lat zrobiłeś doktorat,a mimo to czujesz się samotny,bo nikt nie ma ochoty z tobą dyskutować z takim geniuszem samym w sobie.

     Zadowolony ? ;]

     4 Odpowiedz
    • 26 maj 2015

     Bogusław Cupiał (ur. 29 czerwca 1956 w Sławkowie) – przedsiębiorca polski, jedyny właściciel firmy Tele-Fonika Kable S.A. (od 1992) i Wisły Kraków SA. (od 1998).

     Ukończył szkołę podstawową w Sławkowie i technikum kolejowe w Sosnowcu, gdzie prowadził też sklep z farbami.
     W rankingu miesięcznika Forbes (z 2008 roku) znalazł się na 1062. miejscu z majątkiem wycenianym na 1,0 mld USD[2]. ;];];]

     3 Odpowiedz

Zobacz więcej