Miasto

Okradał dyskonty na masową skalę. Wpadł w Myślenicach

Okradał dyskonty na masową skalę. Wpadł w Myślenicach

Od kwietnia 65-latek z Wadowic okradał dyskonty w województwie małopolskim. Wpadł w Myślenicach. Wartość wyniesionego przez niego towaru oszacowano na 10 tys. zł

Mężczyzna przyznał się do winy po tym jak zatrzymała go ochrona jednego z myślenickich dyskontów. 

Przyłapali go, kiedy próbował opuścić sklep z wózkiem wyładowanym po brzegi różnego rodzaju towarami za ponad trzysta złotych. Mężczyznę przekazali policjantom. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że ten – notowany już za kradzieże – może mieć ich na koncie więcej. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. 

Wkrótce doszło do przeszukania jego samochodu oraz miejsca zamieszkania w jednej z wiosek w powiecie wadowickim. Policjanci znaleźli tam m.in. kilkadziesiąt ozdobnych iglaków, którymi obsadził posesję, sterta nowych opon samochodowych, elektronarzędzia, artykuły higieniczne i żywnościowe, mnóstwo alkoholu (wódka i piwo), napoje, słodycze, a nawet wędliny i jajka. Towary trafiły na komendę dwoma zapełnionymi po dach samochodami dostawczymi. 

Wszystko to, jak później wyjaśnił podejrzany, skradł wykonując co najmniej piętnaście kursów do sklepu w Myślenicach i pięć lub sześć w podobnym dyskoncie w oświęcimskim Zatorze oraz w innych miejscach, które są ustalane. Nawet po 5-6 razy załadowywał sklepowy wózek i – unikając przejścia przez linię kas –  wykorzystywał nieuwagę ochrony, po czym wywoził towary na parking i chował je do samochodu. 

Wstępne szacunki opiewają łączną kwotę zabranych rzeczy na około 10 tysięcy złotych. Odzyskane produkty są sukcesywnie zwracane do dyskontu. Do czasu sądowej rozprawy prokuratura zdecydowała o oddaniu sklepowego złodzieja pod policyjny dozór. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Komentarze (34)

 • 1 maj 2015

  Są jak dupa od srania,bo stoją na umowę-zlecenie za 4-6 zł po 12 godz. Po upływie ''takiej umowy'',zwalniają ich,albo sami się zwalniają,bo wolą zbierać puszki.

  70 12 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  A politycy kradną na potęgę i nie ma komu ich powstrzymać...

  64 2 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  Dokładnie, sam jakbyś dostał 5 zł na godzine to byś palcem nie kiwnął jakby gość wywoził towar..

  57 8 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  Skoro go zatrzymali to pewnie ochrona przynajnmniej ta w myslenicach zareagowala wiec nie mozna oskarzac wszystkich ochroniarzy tym w mysl. Mimo ze za 5 zl na h to chcialo sie zareagowac

  37 2 Odpowiedz
 • 1 maj 2015

  ''Do biznesu idzie się dla pieniędzy,a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy''. Uczciwa i konkretna wypowiedz Grzegorza Schetyny ;]

  38 7 Odpowiedz

Zobacz więcej