Miasto

ALARMUJECIE: Motocykliści i imprezowicze niszczą las i pobliskie pola

ALARMUJECIE: Motocykliści i imprezowicze niszczą las i pobliskie pola

W każde lato "dzikie imprezy" i motocykle niszczą pola i naszą pracę - piszą do nas właściciele terenów położonych w okolicach lasu "Dalin"

Co roku właściciele znajdujących się tam pól toczą walkę z motocyklistami i "dzikimi imprezami".

Motocykliści wyjątkowo upatrzyli sobie te okolice. Robiąc mniej i bardziej efektywne "wzory" w polach obsianych zbożem, niszczą naszą pracę, pracę rolników, którzy starają się utrzymać tamtejsze pola i łąki nie pozwalając im zarosnąć. Zdarza się , że zasiane tam zboże nie nadaję się do zbioru, ponieważ jest tak zniszczone - pisze do nas jedna z czytelniczek.

Jak twierdzi motocykliści to nie jedyny problem mieszkańców tych terenów. Drugą zmorą są imprezowicze, którzy organizują tam ogniska. Na dowód otrzymaliśmy zdjęcia prezentujące pozostałości po jednej z takich imprez. 

- We wszystkich workach znajdują się butelki po jednej z takich imprez, które skrupulatnie, każdego roku rolnicy zbierają z pól by móc normalnie rozpocząć żniwa i inne prace. Są one porozrzucane po całych polach i to właśnie właściciele zajmują się ich uprzątnięciem. Ci ludzie nie doceniają i niszczą pracę, ciężką pracę związaną z uprawą tamtejszych pól - pisze nasza czytelniczka.

 

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 4 sie 2015

  A gdzie jest policja i straż miejska?
  Oni tylko jeżdżą po wioskach i łapią kolesia,co zmęczony po pracy pije sobie z kulturą piwko za sklepem,a tam gdzie dzicz niszczy komuś mienie i zaśmiecają to się chyba boją jechać

  68 10 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 4 sie 2015

  ja bym raczej zapytał gdzie kultura osobista, gdzie poszanowanie innego czlowieka, jego pracy, przyrody, czy lasu jako wspolnego dobra nas wszystkich? no gdzie?

  54 10 Odpowiedz
 • 4 sie 2015
  draki121 napisał/a:

  To gdzie Maja jeździć motocykle jak Tor został zamkniety ??

  Na pewno nie po lesie!

  To jest właśnie obraz współczesnej młodzieży.Gdzie się pojawią , przebywają , imprezują to zostawiają po sobie syf, śmieci , butelki i wszystko co ze sobą przyniosą.

  42 10 Odpowiedz
 • 4 sie 2015

  Nie wiem jak to teraz jest dokładnie ale czy każdy pojazd nie powinien mieć rejestracji ? I czy nie obowiązuje zakaz wjazdu do lasu na motorach. To naprawdę jest plaga w Myślenicach, co na to ochrona przyrody ? Zwierzęta muszą się wynieść bo motory szaleją po lasach . Zapraszam do Osieczan co weekend rano plaga motorów które przez pól dnia hałasują po lesie.

  42 16 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 4 sie 2015

  Jestem pewny, że zrobienie toru na dłuższą metę nic nie da. On się po prostu znudzi. Crossowcy potrzebują adrenaliny, jeżdżenia po "dziewiczych" terenach, trudno dostępnych, etc. Większość crossowców to małolaty z jajecznicą w głowie.

  Tak jak nigdy nie poradzimy sobie z młodocianymi idiotami za kierownicą samochodu, tak nie poradzimy sobie z młodymi crossowcami i quadowcami. Chyba, że ktoś wpadnie na jakiś cudowny pomysł...

  39 12 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...