Miasto

Busy odjadą z dworca. Umowy podpisało już 40 przewoźników

Busy odjadą z dworca. Umowy podpisało już 40 przewoźników

Busy i autobusy będą odjeżdżać z terenu dworca przy ul. Słonecznej

Temat budowy dworca w ostatnich latach wzbudzał wiele kontrowersji. Prywatni przewoźnicy nie chcieli z niego korzystać, doszło nawet do protestu i busy odjeżdżały m.in. z placu, gdzie obecnie powstaje Galeria Myślenicka. Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Kongregacją Kupiecką a przewoźnikami, to w tym miejscu znajdował się przystanek początkowy i końcowy dla prywatnych przewoźników. 

– Od początku chciałem, aby pasażerowie w jednym miejscu mogli korzystać z usług wszystkich przewoźników, tj. autobusów i busów. Po latach udało się osiągnąć porozumienie – na łamach Gazety Myślenickiej mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

Obecnie dworcem zarządza jego właściciel czyli Dekada. Do tej pory dyrekcja podpisała umowy z 40 przewoźnikami. Oprócz nich na dworzec przy ul. Słonecznej wjeżdżają autobusy dalekobieżne obsługujące 10 kursów.

Dworzec obsługiwał 6 stanowisk, a kolejne 5 dobudowano naprzeciwko dotychczasowych. W niedługim czasie zostaną zadaszone, a z tyłu Dekady powstanie parking dla busów oczekujących na odjazd.Poczekalnia dla pasażerów jest czynna od godz. 8 do 19, a od 1 października będzie otwarta od godz. 7 do 20. 

Tak budowano dworzec i organizowano komunikację zbiorową w Myślenicach

Powiązane tematy

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?
Miasto 10

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia. Na które z nich wyjadą busy?

Komentarze (9)

 • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2015

  i po co sie bylo panowie busiarze tyle lat upierac? ucierpielismy tylko na tym wszystkim my - pasazerowie. najpierw odjazd z ulicy w blocie i brudzie, potem plac bez zadaszonych wiat, ostatnie miesiace czekanie pod metalowym plotem... a dworzec stal pusty...

  71 17 Odpowiedz
 • 28 wrz 2015

  Nareszcie...

  45 8 Odpowiedz
 • OKOKI 28 wrz 2015

  Ciekawe ile burmistrz zagarnie do swojej kieszeni za każdy wjazd busa.

  21 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 wrz 2015

  A może tak Panowie busiarze :) PROTEST ??

  16 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 wrz 2015

  To jest dowód że nic na siłę tylko konkretne rozmowy i ustalenia a nie nasyłanie policji i ITD co miało miejsce.Ale wtedy władza chciała pokazać siłę i wyszli na głupków bo busiarze mając w pamięci co ten strategiczny inwestor z pomocą władzy zrobił z PKSem woleli dmuchać na zimne i powinni dmuchać dalej bo znając firmę zarzadzającą tym kurnikiem mogą liczyć się z tym że gdy nie będzie alternatywy opłaty drastycznie wzrosną,

  19 13 Odpowiedz

Zobacz więcej