Miasto

Busy odjadą z dworca. Umowy podpisało już 40 przewoźników

Busy odjadą z dworca. Umowy podpisało już 40 przewoźników

Busy i autobusy będą odjeżdżać z terenu dworca przy ul. Słonecznej

Temat budowy dworca w ostatnich latach wzbudzał wiele kontrowersji. Prywatni przewoźnicy nie chcieli z niego korzystać, doszło nawet do protestu i busy odjeżdżały m.in. z placu, gdzie obecnie powstaje Galeria Myślenicka. Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Kongregacją Kupiecką a przewoźnikami, to w tym miejscu znajdował się przystanek początkowy i końcowy dla prywatnych przewoźników. 

– Od początku chciałem, aby pasażerowie w jednym miejscu mogli korzystać z usług wszystkich przewoźników, tj. autobusów i busów. Po latach udało się osiągnąć porozumienie – na łamach Gazety Myślenickiej mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

Obecnie dworcem zarządza jego właściciel czyli Dekada. Do tej pory dyrekcja podpisała umowy z 40 przewoźnikami. Oprócz nich na dworzec przy ul. Słonecznej wjeżdżają autobusy dalekobieżne obsługujące 10 kursów.

Dworzec obsługiwał 6 stanowisk, a kolejne 5 dobudowano naprzeciwko dotychczasowych. W niedługim czasie zostaną zadaszone, a z tyłu Dekady powstanie parking dla busów oczekujących na odjazd.Poczekalnia dla pasażerów jest czynna od godz. 8 do 19, a od 1 października będzie otwarta od godz. 7 do 20. 

Tak budowano dworzec i organizowano komunikację zbiorową w Myślenicach

Powiązane tematy

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?
Miasto 10

Czy busy przejmą linie po PKS Myślenice?

Przewoźnicy zainteresowani obsługą linii z których zrezygnował PKS zgłaszają się do Wydziału Komunikacji. Dotychczas wydano 4 zezwolenia. Na które z nich wyjadą busy?

Komentarze

 • 28 wrz 2015

  Nareszcie...

  45 8 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2015

  i po co sie bylo panowie busiarze tyle lat upierac? ucierpielismy tylko na tym wszystkim my - pasazerowie. najpierw odjazd z ulicy w blocie i brudzie, potem plac bez zadaszonych wiat, ostatnie miesiace czekanie pod metalowym plotem... a dworzec stal pusty...

  71 17 Odpowiedz
 • 28 wrz 2015

  lipa a niech sie przyznaja kto ile wziol w kieszen

  22 20 Odpowiedz
 • 28 wrz 2015

  A może tak Panowie busiarze :) PROTEST ??

  16 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 wrz 2015

  To jest dowód że nic na siłę tylko konkretne rozmowy i ustalenia a nie nasyłanie policji i ITD co miało miejsce.Ale wtedy władza chciała pokazać siłę i wyszli na głupków bo busiarze mając w pamięci co ten strategiczny inwestor z pomocą władzy zrobił z PKSem woleli dmuchać na zimne i powinni dmuchać dalej bo znając firmę zarzadzającą tym kurnikiem mogą liczyć się z tym że gdy nie będzie alternatywy opłaty drastycznie wzrosną,

  19 13 Odpowiedz
 • OKOKI 28 wrz 2015

  Ciekawe ile burmistrz zagarnie do swojej kieszeni za każdy wjazd busa.

  21 14 Odpowiedz
 • 29 wrz 2015

  Tylko wezcie pod uwage ze PPKS juz nie bral udzialu w rozmowach. Pewnie wszystkie aktywa juz zostaly rozsprzedane.

  11 3 Odpowiedz
 • 29 wrz 2015

  Gdzieś mam to czy Burmistrz albo ktoś inny wziął za to kasę! Ważne że wreszcie w wielkim mieście powiatowym będzie przyzwoity dworzec. Nawet małe wioski posiadają zadaszone przystanki, a Myślenice jak narazie " metalowy płotek".... Żałosne.... Cieszmy się więc, a nie liczmy aktyw itp.

  13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2015

  Czy to przypadek czy jednak dyrektor Dekady ma to samo nazwisko co zarządzający PKSem do jego upadku?
  Fragment artykułu z GM
  " Zaraz po dokonaniu ustaleń z miastem, rozpoczęliśmy rozmowy z przewoźnikami. Dlaczego pierwotnie tylko kilku z nich zdecydowało się przyjąć naszą propozycję – do tej pory pozostaje dla nas niezrozumiałą zagadką. Pozostali zwrócili się do nas dopiero gdy dostali wypowiedzenie ze skutkiem na 31 sierpnia 2015r. w związku z końcowym etapem budowy Galerii Myślenickiej. Zarząd Centrum Handlowego Dekada wyraził na to zgodę, zachowując wcześniej zaproponowane dogodne warunki korzystania z dworca. Obecnie mamy podpisane 40 umów z przewoźnikami – wyjaśnia dyrektor Soból."
  http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2015/36/DWORZEC-z-prawdziwego-zdarzenia-w-Myslenicach.html
  Jeżeli to ta sama osoba to naprawdę ciekawy temat?Zatrudniać na stanowisku kierowniczym osobę która co dopiero doprowadziła firmę do ruiny?Co to za fachowiec? Chyba że decydowały inne kryteria?
  Słyszałam kiedyś w busie jak kierowca mówił do swojego znajomego że sądzi się o wynagrodzenie z tym "menadżerem"w którego spółce był zatrudniony.Ale to raczej takie plotki koleżeńskie bo to nie może być prawda.?
  Dyrektor tak poważnej firmy żeby miał coś wspólnego ze spółkami które mają sprawy sądowe?

  1 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 38

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 4

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 1

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...